آدم های سمی لیلیان گلاس

56.000 تومان

سود شما: 56.000 تومان

چگونه افراد سمی را شناسایی و از تاثیر افکار مخرب آنها بر زندگی خود جلوگیری کنیم !

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب آدم های سمی :

همه ما در زندگی با آدم‌های سمی برخورد کرده‌ایم، اما ممکن است خودمان آن را متوجه نشده باشیم. شاید در حضور برخی افراد احساس کنیم که انرژیمان به شدت افت می‌کند یا واکنش‌های بدنی غیر طبیعی مانند نفس تنگی داریم. برخی حرف‌ها ممکن است به شدت ما را برنجاند و تا مدت‌ها از ذهنمان پاک نشود. به دوران کودکی خود فکر کنید، آیا در موقعیتی قرار گرفته‌اید که با حرفی ناراحت شده باشید و با گذشت سال‌ها همچنان آن را به خاطر بیاورید؟ این همان تاثیری است که آدم ‌های سمی بر وجود ما می‌گذارند. اما آیا برای مقابله با آنان، راه حلی هم وجود دارد؟ 
دکتر لیلیان گلاس در کتاب آدم های سمی به ما کمک می‌کند تا ابتدا این افراد را شناسایی کنیم. این کار را می‌توانید به کمک سوالاتی که در کتاب پرسیده شده است، انجام دهید. بعد از پاسخ دادن به سوالات، شما می‌توانید بفهمید که با اینگونه افراد برخورد داشته‌ای یا نه؟ در مراحل بعدی، او شما را با رفتارهایی آشنا می‌کند که مصادیق بارزی از رفتارها سمی هستند. حرف‌هایی که ممکن است به طرز ناخوشایندی ولو به شوخی بیان شوند، تعریف و تمجیدهای دو پهلو که ابتدا شما را خوشحال می‌کنند و سپس به تخریب شما یا شخصیتتان می‌پردازند و … 
حال که با رفتارهای سمی آشنا شدید و افراد سمی زندگیتان را هم شناختید لازم است تا حضور این افراد و ارتباطتان با آن‌ها را کنترل کنید و یاد بگیرید چطور می‌توانید از خودتان در برابرشان محافظت کنید. ذهن و روان ما بسیار حساس است و این حساسیت می‌تواند در تمام زندگی بر ما تاثیر بگذارد بنابراین برای داشتن یک زندگی خوب لازم است تا به روحمان اهمیت دهیم و آن را از فکرهای مسموم کننده دور نگه داریم. راهکارهایی که لیلیان گلاس در کتاب آدم های سمی ارائه می‌کند به شما کمک می‌کند تا نقش افراد سمی را در زندگی‌تان شناسایی، کنترل و خنثی کنید. 

کتاب آدم‌های سمی نوشته‌ی لیلیان گلاس به حضور آدم‌هایی در زندگی می‌پردازد که در نبود آن‌ها شرایط بهتر رقم می‌خورد ولی بنا به شرایطی این افراد در سراسر زندگی همه‌ی ما حضور دارند. او به این آدم‌ها، سمی (toxic) می‌گوید زیرا از دیدن پیشرفت و موفقیت در زندگی سایرین خوشحال نمی‌شوند و تلاش می‌کنند تا بقیه را از رسیدن به موفقیت بازدارند. این افراد با زدن حرفایی گستاخانه و رفتاری دو رو روح ما را خدشه‌دار می‌کنند و به زندگی ما به طور مستقیم یا غیرمستقیم آسیب می‌زنند. گاهی این افراد با تاثیر منفی خود در زندگی نزدیکانشان سبب شده‌اند افراد به انواع بیماری‌های روحی و جسمی دچار شوند. لیلیان گلاس در این باره می‌گوید: «من در طی سال‌ها کار حرفه‌ای به عنوان متخصص گفتاردرمانی، مشاور روابط بین فردی و رفتار درمانگر، به وضوح تاثیر شگرف کلمات را در انسان دیده و تجربه کرده‌ام. من از نزدیک شاهد پیامدهای مخرب رفتارهای زشت و گفتار ناروا و نابجای افراد نادان یا سمی در زندگی افراد بوده‌ام و دیده‌ام زمانی که مورد هدف تیرهای زهرآگین این آدم‌ها قرار می‌گیریم تا چه حد می‌توانیم شکننده و آسیب‌پذیر باشیم.»

لیلیان گلاس روش‌های مختلفی در کتاب آدم های سمی ارائه می‌دهد که با کمک آن‌ها بتوانیم در برابر این افراد و تاثیراتشان مقابله کنیم؛ یکی از روش‌های بسیار معمول در مواجهه با این افراد، دوری و جلوگیری از معاشرت با آن‌هاست. معمولا این افراد با حسادت‌ورزی خود، آرامش و آسایش را از زندگی می‌گیرند وآن را به جهنم تبدیل می‌کنند. این افراد همه جا وجود دارند و ما باید بتوانیم آن‌ها را شناسایی کنیم. یک مدیر خشن، همسری بی‌ملاحضه، یک دوست با افکار منفی و یا یک برادر معتاد می‌تواند تمام زندگی ما را تحت‌الشعاع قرار دهد. باید در مقابل این افراد رفتارمان را مدیریت کنیم و سعی کنیم تا از کوچک‌ترین تاثیرها نیز جلوگیری کنیم. رفتار ما در مواجهه با این افراد باید به گونه‌ای باشد تا افکار مخرب آن‌ها را مهار کنیم و کینه، نفرت و حسادت را دور بریزیم.

کتاب آدم‌ های سمی، چگونه نقش افراد سمی را در زندگی‌تان شناسایی، کنترل و خنثی کنید در دو بخش به این موضوعات می‌پردازد. بخش اول کتاب، آزمون تشخیص و شناسایی و دسته بندی افراد سمی است و در بخش دوم، ده تکنیک برای مقابله با این افراد را عنوان می‌کند. کتاب آدم‌ های سمی علاوه بر اینکه کمک می‌کند تا با دوری از بعضی افراد، زندگی بهتری ساخته شود، کمک می‌کند تا خود ما نیز برای سایرین فردی سمی نباشیم.

کتاب آدم‌های سمی، چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی، کنترل و خنثی کنید شامل دوازده فصل است و عناوین آن‌ها عبارتند ‌از: «آیا فردی سمی در زندگی شما وجود دارد؟»، «رفتارهای سمی»، «چه چیز باعث می‌شود افراد سمی در برخورد با دیگران اینگونه رفتار کنند»، «روش‌های شناسایی افراد سمی»، «سی نوع مختلف افراد سمی»، «ده شگرد برای رویایی با افراد سمی»، «مناسب‌ترین شیوه‌ها برای مقابله با هر دسته از افراد سمی»، «انتخاب شیوه‌های برخورد با توجه به جایگاه آن فرد در زندگی شما»، «راه‌های مقابله با خشم و آسیب ناشی از رابطه‌ی سمی»، «مجموعه‌ی علائم ظاهری افراد سمی»، «بهبود روابط و برقراری رابطه‌ی مجدد با فرد سمی» و «رها شوید و به دنبال زندگیتان بروید».

درباره لیلیان گلاس نوینسنده ی کتاب آدم های سمی :

لیلیان گلاس متخصص ارتباطات بین‌المللی و زبان بدن است. او تحصیلات خود را در مقطع لیسانس در دانشگاه بردلی و در رشته‌ی علوم گفتاری و رفتاری به پایان رساند و تحصیلات خود را در دانشگاه میشیگان دنبال کرد. او در دانشگاه میشیگان به تفاوت‌های ظاهری دو جنس علاقه‌مند شد. ليليان گلاس در جوانی توانست دکترای خود را بگیرد و به عنوان سخنران، محقق و دانشیار شروع به فعالیت کند. گلاس در سال ۲۰۱۶ به عنوان کارگردان و تهیه کننده‌، فیلم مستند Reinventing Rosalee را ساخت و در آن نشان داد هیچ وقت برای رسیدن به آرزوها دیر نیست و باید برای آن‌ها تلاش کرد. این مستند بیش از ۴۰ جایزه دریافت کرد و در بسیاری از فستیوال‌های سینمایی نمایش داده شد. مجله گلمور دکتر لیلیان گلاس را به عنوان یکی از ده زن شاغل جوان و موفق انتخاب کرده است.

بخشی از کتاب آدم های سمی نوشته ی لیلیان گلاس :

تعریف و تمجیدهای دوپهلو

دراصل منظور واقعی گوینده از این تعریف و تمجید چیست؟

زمانی که افراد از شما تعریف می‌کنند دراصل مانند این است که هدیه‌ای به شما تقدیم می‌کنند. تعاریف مثبت دراصل می‌تواند نقش کلیدی را داشته باشد که درهای گفتگوها دوستانه را به روی دو طرف می‌گشاید، کلیدی که مجرایی از احساس متقابل بین دو فرد را باز می‌کند. اگر این تعریف صمیمانه باشد و خالصانه و دوستانه بیان شود، می‌تواند مانند چسبی قوی رابطه‌ای پایدار بین دو فرد بنیاد گذارد. برعکس، زمانی که غیرخالصانه باشد و با لحنی ریشخندآمیز گفته شود یا حسادت در فحوای آن هویدا باشد، یا با لحنی خشن ابراز شود، تعریفی به‌اصطلاح دوپهلو تلقی می‌شود.
یک بار که برای سخنرانی به دالاس تکزاس رفته بودم لیموزینی به دنبالم آمد تا مرا به محل سخنرانی ببرد. من و خانمی که به‌عنوان راهنما نزدم آمده بود در حال سوارشدن بودیم که در همان لحظه هردو متوجه یک سکه یک پنی شدیم که جلوی لیموزین روی زمین افتاده بود. خانم راهنمای من بلافاصله با لهجه تکزاسی‌اش به من گفت: «اوه خدا جان! بهتر است که این سکه یک پنی را شما بردارید تا برای‌تان شانس بیاورد. مسلمآ شما امروز برای سخنرانی‌تان به شانس هم احتیاج دارید!»
در دل گفتم: «عجب آدم نفهمی!» حتی اگر او این جمله را با لحنی طنزآمیز یا دوستانه به من گفته بود ماجرا به‌کل فرق می‌کرد، ولی کنایه دوپهلویش باعث شد من تا رسیدن به مقصد دیگر با او حرف نزنم.
گاه افراد تعاریف دوستانه‌ای از شما می‌کنند، مثل: «شما خیلی جذاب هستید» یا: «من از طرز لباس پوشیدن شما خوشم می‌آید» اما به‌دنبال این تعریف می‌گویند: «اما موهایت خیلی ناجور است؛ باید فکری به حالش بکنی.» این طرز تعریف آشکارا دوپهلوست. این افراد با تعریفی خوشایند شروع می‌کنند و به شما احساس خوبی می‌دهند و سپس با عبارتی ناخوشایند به شما احساسی نامطبوع منتقل می‌کنند.
ممکن است به نظر شما بیاید که این فرد در این زمینه خوش‌نیت است و قصد دارد عبارتی دلنشین خطاب به شما بگوید، ولی دراصل این تعاریف دوپهلو ترجمه تحریف‌شده این عبارات است: «من نمی‌توانم تو را تحمل کنم»، «من به تو حسادت می‌کنم»، «من از تو خوشم نمی‌آید»، یا «فکر کردی کی هستی؟»، «باید تو را سرجایت بنشانم» یا «تو از من بهتر نیستی.»
لحن و آهنگ صدای فرد بدون شک یکی از بهترین محک‌ها برای پی‌بردن به احساس واقعی او نسبت به شماست و اغلب، آنچه گفته می‌شود آن‌قدر مهم نیست که لحن گفتار فرد و اینکه آن را چگونه به شما منعکس می‌کند بیانگر صداقت فرد در گفتار محسوب می‌شود. طعنه و متلک، صدای بلند، یا صدای یکنواخت و بی‌اعتنا اغلب بیانگر وجود حس خصومت در فرد است.

کتاب آدم های سمی نوشته ی لیلیان گلاس را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 268 g
ناشر

نیک فرجام

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ هفتم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

33.600 تومان

سود شما: 8.400 تومان

29.750 تومان

سود شما: 5.250 تومان

15.000 تومان

سود شما: 5.000 تومان