آموزش مصور احکام

80.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان

آموزش مصور احکام، طبق فتاوای حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دام ظله (مجموعه مسائل پیرامون احکام تکلیف، طهارت، وضو، غسل و …)

گزینه های موجود

در انبار موجود نمی باشد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

کتاب حاضر، مطابق با فتاوای مرجع عالی قدر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای دام‌ظلّه، درباره‌ی مجموعه‌ی مسائل و استفتائات پیرامون احکام تکلیف، طهارت، وضو، غسل، تیمّم، نماز، مسجد و روزه با توضیحات تصویری، جدول و اینفوگرافیک است که به کوشش موسسه‌ی فرهنگی- هنری اطلس تاریخ شیعه (کانون نشر احکام) تهیه و تنظیم شده است و توسط انتشارات فقه روز وابسته به انتشارات انقلاب اسلامی برای نخستین بار با سبکی متفاوت و جذاب برای کلیه گروه‌های سنی چاپ و عرضه شد.
فراگیری تکالیف شرعی و احکام اسلامی در زوایای مختلف زندگی – به ویژه اموری که همه روزه با آن سروکار داریم- یک ضرورت و وظیفه‌ی دینی برای عمل است؛ عملی که ضامن سعادت، جلب رحمت الهی وکامیابی دنیوی و اخروی است.

ویژگی‌های کتاب به شرح زیر می‌باشد:
1.بهره‌وری از منابع دست اوّل
اساس کارگروه‌، بررسی دقیق منابع دستِ اوّلِ فارسی و عربی بوده که مورد تأیید دفتر مقام معظّم رهبری است؛ اَعَم از اجوبه الاستفتائات، استفتائات جدید، استفتائات موجود در پایگاه‌های اطلاع رسانی و استفتائات کتبی موجود.

2. غنی‌سازی مسائل و استفتائات
در این مجموعه به منظور مسائل مورد نیاز مکلّفین بیش از 4000 استفتای جدید مورد استفاده گردیده و سعی شده بیشتر به بیان احکام تکلیفی «واجب و حرام» و احکام وضعی «باطل و صحیح» بسنده شود.

3. روان سازی متن
روزآمدسازی واژه‌ها و یادکردهای فقهی، حذف اصطلاحات نامتعارف و استفاده از چارچوب‌های گوناگون با عنوان «توجّه»، «نکته» و «پرسش» برای توضیح برخی واژه‌ها و آشنایی مخاطب با برخی مصادیق احکام، از نکات در خورِ توجّه در این طرح است که برای نخستین بار صورت می‌گیرد.

4. استفاده از نکات اخلاقی، علمی و دانستنی‌های آموزنده
گاه متناسب با موضوع، نکته‌ای خواندنی از زندگی اهل بیت‌ علیهم السلام و علمای ربّانی با عنوان «بیاموزیم»، همچنین حکمت و چرایی برخی از احکام یا نکته‌های آموزنده‌ی اخلاقی، نیز یادسپاری‌هایی برای پیشگیری از وسوسه در احکام آمده که به تشویق و راهنمایی خواننده می‌پردازد.

5. ارائه‌ی قانون کلی
در موردی که حکم فقهی را میتوان به گونه قاعده‌ای کلی بیان کرد، مسأله را با عنوان «قانون کلّی» در کادر آورده‌ایم تا خواننده در موارد مشابه بتواند به آن مراجعه کند.

6. تصاویر و نقاشی های آموزشی
از نو‌آوری‌ها و جاذبه‌های قابل توجه در این طرح، بهره‌وری از تصاویر و نقاشی‌های آموزشی دقیق و کارشناسی شده در کنار متن است.

7. طرّاحی شایسته
امروزه توجّه به جذّابیت‌های بصری وهنری در کنار متن و گزاره‌های کتاب، از نکات بسیار مهم آموزش ، به ویژه ایجاد انگیزه برای مطالعه به شمار میرود؛ از این رو بهره‌گیری از افراد خلاّق، استفاده از جاذبه‌ها و طرح‌های هنری از جمله ویژگی‌های مهم در کتاب حاضر می‌باشد.

8. پیوندها
به کار‌گیری پیوندها و ارجاعات مناسب که مخاطب میتواند برای دیگر پرسش‌های خود در موضوع مورد نظر، به سایر بخش‌های این مجموعه مراجعه کند.

9.چکیده
خلاصه‌ای از مطالب هر بخش که در جمله‌هایی کوتاه و روان، ارائه شده است.

10.اصطلاح نامه‌ی احکام
در پایان هرجلد، فصلی جدا‌گانه در شرح کوتاهِ اصطلاحات فقهی آمده است که در این کتاب شرح تعدادی از آنها را مشاهده خواهید کرد.
از ویژگی‌های شاخص این کتاب ارائه اصطلاح نامه‌ای با معانی سلیس و روان از واژگان دشوار فقهی در پایان کتاب است.

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 606 g
ناشر

فقه روز

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

73.600 تومان

سود شما: 18.400 تومان

13.600 تومان

سود شما: 3.400 تومان

24.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان

48.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان