از صید ماهی تا پادشاهی

120.000 تومان

سود شما: 30.000 تومان

حکایت رادمردانی که ایران را از نو ساختند

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب از صید ماهی تا پادشاهی :

از کتبِ مهم رمان تاریخی اثر حمزه سردادور می‌توان به کتاب (از صید ماهی تا پادشاهی) اشاره کرد. سردادور برای خلقِ رمان‌های خود همواره حوادث تاریخی دوره‌های مختلف را با تخیل درآمیخته و روایت‌هایی جذاب و پرکشش برای خوانندگان خود تدارک می‌دید. نثر او در عین برخورداری از لغات بعضاً کهنه (متناسب با مضمون تاریخی این آثار)، روان و استوار است و این به خاطر احاطه‌ای است که به زبان فارسی و نوشتن نثر فارسی دارد. در این رمان تاریخی نیز بستری را برای شرح داستانی پر اُفت‌وخیز، ماجراجویانه و در عین حال عاشقانه قرار داده و اثری سرگرم‌کننده را پیش روی مخاطب گذاشته است. شرح ماجراهایی که حول محور بلندپروازی‌های جوانان در عهد آل‌بویه شکل می‌گیرد و با مایه‌های عاشقانه درمی‌آمیزد. در واقع این رمان شرح به قدرت رسیدن خاندان آل‌بویه است که خود را از تبار ساسانیان دانسته و در عین ماهی‌گیری در فکر کسب قدرت هستند و…
کتاب پیش رو داستانی تاریخی همراه با هیجانات و عاشقانه های زیبا است. سه جوان به نام های علی، حسن، احمد در یکی از آبادی های خطه ی دیلم زندگی می کنند و اغلب روزها مشغول ماهیگیری هستند، پدر آنها از طریق فروش ماهی ها خرج خود و خانواده اش را در می آورد؛ بعد از مرگ مادر و پس از بیان تعبیر خواب پدر توسط مرد منجم و دانشمند، سه جوان تصمیم می گیرند برای رسیدن به آمال و تحقق تعبیر خواب پدر، ماهیگیری را رها کنند و وارد سپاهیگری شوند…

قسمتی از کتاب از صید ماهی تا پادشاهی:

خورشید که برای اثبات علاقه و وفاداری خود نسبت به علی از هر فرصتی استفاده می کرد، گفت:
-خبر داری؟ خواستگار تازه پیدا کرده ام، پدر و مادرم از شادی در پوست نمی گنجند. دیشب از پشت در به صحبت هایشان گوش می دادم، می گفتند این جوان بزرگ زاده را نباید از دست داد و باید هرچه زودتر بساط عروسی را راه انداخت. به هم می گفتند که اقبال خورشید بلند است که جوانی بدین اسم و رسم و مال و منال خواهانش شده، عرش برین را سیر خواهد کرد. دیگر خبر ندارند که تا آنها بیایند و به خود بجنبند، خورشید با علی عزیزش در یک ولایت دور افتاده کنار هم نشسته، به افکار آنها خواهند خندید!

درباره ی حمزه سردادور :

حمزه سردادور یکی از پاورقی نویسان موفق این روزگار بود. او در ۱۲۷۵ در شهر تبریز متولد شد. هفتاد و چهار سال زندگی کرد و سرانجام در سال ۱۳۴۹ درگذشت. شاید از بخت‌یاری او بود که به‌عنوان یک پاورقی‌نویس که پنجاه سال در مطبوعات قلم‌زده بود، پیش از آنکه پاورقی و پاورقی‌نویسی به روزگار احتضار خود برسد درگذشت.
حمزه سرداور در مجله اطلاعات هفتگی می‌نوشت، اوج کارش از اواسط دهه بیست تا اواخر دهه چهل بود. او به‌عنوان پاورقی‌نویس این مجله پرمخاطب، از ارکان موفقیت آن در جذب خواننده محسوب می‌شد که رقیب تهران مصور و پاورقی‌نویس پرآوازه و بسیار محبوبش حسینقلی مستعان بود.
از میان معروف‌ترین آثار سردادور می‌توان به داستان‌های علیمردان (۱۳۲۹)، چشمه آب حیات (۱۳۳۲)، کیمیاگران (۱۳۳۶)، زندانی قلعه قهقه (۱۳۳۵)، بانوی سربه دار (۱۳۴۳) ، دختر قهرمان (۱۳۴۶)، انتقام زنان (۱۳۴۷) و… اشاره کرد.
کتاب از صید ماهی تا پادشاهی نوشته ی حمزه سرداد ور نشر کوشش را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 858 g
ناشر

کوشش

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.