انجمن دو - سفر

%15 تخفیف

مجموعه کتاب هزار انجمن عشاق

لطفا صبر کنید...

انجمن دو - سفر

%15 تخفیف

مجموعه کتاب هزار انجمن عشاق

دسته بندی : ادبی-عرفانی
  • ناشر : اندیشه مولانا
  • نویسنده : علی محمد یگانه
  • اشعار ادبی : .
  • سایز کتاب : 1/8
  • نوع جلد : شومیز
  • تعداد صفحات : 86
  • نوبت چاپ : چاپ اول
ستاره

سفارش تلفنی : 021-66975501

با خرید هر انجمن دو - سفر مبلغ 3,000 تومان تخفیف دریافت می کنید.
قیمت:
20,000
%15

17,000

تومان

محصولات مرتبط

 معرفی کتاب هزار انجمن عشاق :

کتاب هزار انجمن بر آن است که انبوه فراوانی از حقایق معارف را از آفتاب عرشی دریافت کند و آنها را نثار عشاق شمس تبریز کند.آفتابی که در انجمن می آید آفتاب شرق و ساقی انجمن است و قوت معنوی هر جوینده گرسنه کمال است. استاد ستاره انجمن است و میگوید:« در را فروبند تا نامحرم داخل نشود».
ما عاشق این انجمن هستیم و با یار شکر لب نفسی دم می زنیم.اگر مجنون این عنقایی ربانی را ببیند لیلی بر او کاسد می شود.از او خوب تر در انجمن نیست ، انجمن از او روشن می شود زیرا هم شمع هم شاهد هم باده است...
او کنده های قالب را از پای جان در می آورد تا جان پرواز کند و از دست و گردن ، غل و بخل را دور می کند و انجمن به گرد او جولان میکند. او طبیب عاشقان است و یوسف صد انجمن می باشد.

درباره ی شمس تبریزی:

محمد بن علی بن ملک داد تبریزی ملقب به شمس‌الدین یا شمس تبریزی در سال ۵۸۲ هجری قمری در تبریز متولد شد. او از بزرگان صوفیه در قرن ۷ است. شمس به ریاضیات، جهانگردی و مکتب داری می‌پرداخت. او ابتدا تحت شاگردی شیخ ابوبکر زنبیل باف تبریزی بود. شمس بسیار عاشق سفر بود و به نقاط مختلف می‌رفت تا تجربه‌های فراوانی به دست آورد.
شمس تبریزی در سفرهایش به قونیه در حالی که ۶۰ ساله بود با مولوی ملاقات کرد. تا پیش از این دیدار، مولوی از عالمان و فقیهان بود و به تدریس علوم دینی اشتغال داشت. پس از این دیدار مولوی مجذوب و شاگردش شد. این علاقه به حدی بود که بعد از ترک قونیه توسط شمس، مولانا بسیار اندوهگین شد. سرانجام نامه‌ای از شمس به وی رسید. شمس تبریزی در این نامه نوشته بود که در شام سکونت دارد بنابراین مولوی فرزندش را با بیست نفر از یارانش به شام فرستاد تا شمس را به قونیه بازگرداند و سرانجام او با استقبالی باشکوه بازگشت. پس از مدتی کینه‌توزی‌های فراوانی نسبت به این دو ایجاد شد و در سال ۶۴۵ شمس تبریزی بدون خبر، قونیه را ترک کرد. مولوی بارها در جست و جوی خبری از شمس به شهرهای مختلف رفت. او در پی یافتن شمس دو بار به شام سفر کرد و به افراد مختلف مژدگانی داد اما نشانی از او نیافت.

قسمتی از کتاب هزار انجمن عشاق دو:

جلال الدین درباره طبل سفر می گوید:جوینده در سفر درون همراه آن ماه کامل صعود می کند تا آن شاه ارواح او را به شهر عشق بکشاند، جایی که همه سالکان قاصدان معدن اجلال می باشند.او سایه وار در پی آن مه دوان می شود.


طبل سفر ز دست قدم در سفر نهیم     در حفظ و در حمایت و در عصمت خدا

 

در شهر و در بیابان همراه آن مهیم       ای جان غلام و بنده آن ماه خوش لقا

 

آن جاست شهر کان شه ارواح می‌کشد   آن جاست خان و مان که بگوید خدا بیا

 

کوته شود بیابان چون قبله او بود         پیش و سپس چمن بود و سرو دلربا

 

کوهی که در ره آید هم پشت خم دهد      کای قاصدان معدن اجلال مرحبا


این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

ناشر اندیشه مولانا
نویسنده علی محمد یگانه
اشعار ادبی .
سایز کتاب 1/8
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 86
نوبت چاپ چاپ اول