انجمن سه- بگذر

%15 تخفیف

مجموعه کتاب هزار انجمن عشاق

لطفا صبر کنید...

انجمن سه- بگذر

%15 تخفیف

مجموعه کتاب هزار انجمن عشاق

دسته بندی : ادبی-عرفانی
  • ناشر : اندیشه مولانا
  • نویسنده : علی محمد یگانه
  • اشعار ادبی : گذر از خواب بردار به شب تیره چو اختر که به شب باید جستن وطن یار نهان را
  • سایز کتاب : 1/8
  • نوع جلد : شومیز
  • تعداد صفحات : 108
  • نوبت چاپ : چاپ اول
ستاره

سفارش تلفنی : 021-66975501

با خرید هر انجمن سه- بگذر مبلغ 4,500 تومان تخفیف دریافت می کنید.
قیمت:
30,000
%15

25,500

تومان

محصولات مرتبط

  معرفی کتاب هزار انجمن عشاق :
کتاب هزار انجمن بر آن است که انبوه فراوانی از حقایق معارف را از آفتاب عرشی دریافت کند و آنها را نثار عشاق شمس تبریز کند.آفتابی که در انجمن می آید آفتاب شرق و ساقی انجمن است و قوت معنوی هر جوینده گرسنه کمال است. استاد ستاره انجمن است و میگوید:« در را فروبند تا نامحرم داخل نشود».
ما عاشق این انجمن هستیم و با یار شکر لب نفسی دم می زنیم.اگر مجنون این عنقایی ربانی را ببیند لیلی بر او کاسد می شود.از او خوب تر در انجمن نیست ، انجمن از او روشن می شود زیرا هم شمع هم شاهد هم باده است...
او کنده های قالب را از پای جان در می آورد تا جان پرواز کند و از دست و گردن ، غل و بخل را دور می کند و انجمن به گرد او جولان میکند. او طبیب عاشقان است و یوسف صد انجمن می باشد.

درباره ی شمس تبریزی:

محمد بن علی بن ملک داد تبریزی ملقب به شمس‌الدین یا شمس تبریزی در سال ۵۸۲ هجری قمری در تبریز متولد شد. او از بزرگان صوفیه در قرن ۷ است. شمس به ریاضیات، جهانگردی و مکتب داری می‌پرداخت. او ابتدا تحت شاگردی شیخ ابوبکر زنبیل باف تبریزی بود. شمس بسیار عاشق سفر بود و به نقاط مختلف می‌رفت تا تجربه‌های فراوانی به دست آورد.
شمس تبریزی در سفرهایش به قونیه در حالی که ۶۰ ساله بود با مولوی ملاقات کرد. تا پیش از این دیدار، مولوی از عالمان و فقیهان بود و به تدریس علوم دینی اشتغال داشت. پس از این دیدار مولوی مجذوب و شاگردش شد. این علاقه به حدی بود که بعد از ترک قونیه توسط شمس، مولانا بسیار اندوهگین شد. سرانجام نامه‌ای از شمس به وی رسید. شمس تبریزی در این نامه نوشته بود که در شام سکونت دارد بنابراین مولوی فرزندش را با بیست نفر از یارانش به شام فرستاد تا شمس را به قونیه بازگرداند و سرانجام او با استقبالی باشکوه بازگشت. پس از مدتی کینه‌توزی‌های فراوانی نسبت به این دو ایجاد شد و در سال ۶۴۵ شمس تبریزی بدون خبر، قونیه را ترک کرد. مولوی بارها در جست و جوی خبری از شمس به شهرهای مختلف رفت. او در پی یافتن شمس دو بار به شام سفر کرد و به افراد مختلف مژدگانی داد اما نشانی از او نیافت.

قسمتی از کتاب هزار انجمن عشاق سه :

جلال الدین درباره گذر از گل به سوی دل می گوید : جوینده منزل به منزل بستان به بستان ،نقش ها و کالبد ها را از خود جدا می کند تا به لقا می رسد و این هنگامی است که او تبدیل به روح شده است.

رخ بر رخ شکر بنه لذت بگیر و بو بده               در دولت شکر بجه از تلخی جور فنا

 

اکنون که گشتی گلشکر قوت دلی نور نظر          از گل برآ بر دل گذر آن از کجا این از کجا

 

با خار بودی همنشین چون عقل با جانی قرین   بر آسمان رو از زمین منزل به منزل تا لقا

 

در سر خلقان می‌روی در راه پنهان می‌روی         بستان به بستان می‌روی آن جا که خیزد نقش‌ها

 

ای گل تو مرغ نادری برعکس مرغان می‌پری      کامد پیامت زان سری پرها بنه بی‌پر بیا
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.