انجمن شاعران مرده

%20 تخفیف

یک معلم ادبیات انگلیسی نوگرا به نام کیتینگ وارد دبیرستان بسیار قانونمند و خشک ولتون با مدیری متعصب می‌شود

لطفا صبر کنید...

انجمن شاعران مرده

%20 تخفیف

یک معلم ادبیات انگلیسی نوگرا به نام کیتینگ وارد دبیرستان بسیار قانونمند و خشک ولتون با مدیری متعصب می‌شود

دسته بندی : رمان خارجی
  • ناشر : نظاره
  • نویسنده : ن.اچ کلاین باوم
  • سایز کتاب : رقعی
  • مترجم : زهره برزگر
  • تعداد صفحات : 224
  • نوع جلد : شومیز
  • نوبت چاپ : چاپ اول
ستاره

سفارش تلفنی : 021-66975501

با خرید هر انجمن شاعران مرده مبلغ 14,000 تومان تخفیف دریافت می کنید.
قیمت:
70,000
%20

56,000

تومان

محصولات مرتبط

درباره ی کتاب انجمن شاعران مرده:

کتاب انجمن شاعران مرده داستانی این کتاب درباره‌ تغییر است. نانسی اچ.کلاین‌بام، روزنامه‌نگار و نویسنده آمریکایی است. او رمان‌های متعددی نوشته که بیشترشان در سینما مورد اقتباس قرار گرفته‌اند. فیلم «انجمن شاعران مرده» در سال ۱۹۸۹ به کارگردانی پیتر ویر و پیش از چاپ رمان آن ساخته شد و توانست جایزه بهترین فیلم مراسم اسکار آن سال را به خود اختصاص دهد. تام شولمن جایزه بهترین فیلم نامه را به دست آورد و فیلم در دو بخش بهترین بازیگر مرد (رابین ویلیامز) و بهترین کارگردانی نامزد دریافت جایزه شد.
معلم جدید با اصول خاص خودش، بچه‌ها را از زندگی یکنواخت و سنتی مدرسه دور می‌کند و آینده‌ای را برای دانش‌آموزان ترسیم می‌کند که در دستان خود آن‌ها قرار دارد. کتینگ به بچه‌ها یاد می‌دهد با عصاره حیات و آگاهی مواجه شوند و با دیدی باز و گسترده به زندگی و اطراف خود نگاه کنند. حتی برای لحظه‌ای کوتاه هم که شده از عادات همیشگی خود دست بشویند و آن‌گونه زندگی کنند که خودشان می‌خواهند.
انجمن شاعران مرده اسم گردهمایی است که پنهانی در زمان تحصیل کیتینگ بر پا می‌شد و دختران و پسران جوان مخفیانه در یک غار دور هم جمع می‌شدند و شعرهای مورد علاقه خود یا اشعاری را که خودشان سروده بودند می‌خواندند. حال بچه‌های مدرسه ولتون به فکر می‌افتند دوباره آن انجمن را برپا کنند که این کار باعث می‌شود به خود حرکتی بدهند و از سکون خارج شوند. باعث می‌شود سراغ کارهایی بروند که به آنها علاقه شدید دارند. در این رمان خانواده‌ها و مراکز تربیتی بر روحیه فرزندان خود حاکم هستند به طوری که بچه‌ها در مقابل رفتار تند آن‌ها تظاهر به اطاعت می‌کنند ولی دنبال دلبستگی‌های خود می‌روند.
شخصاً کتاب را بی‌نهایت دوست داشتم. از آن دسته کتاب‌هایی بود که امید و تکاپو را در دل آدم زنده می‌کرد و زنده نگاه می‌دارد. عاشق شخصیت جان کیتینگ شدم که توانست شیوه درست زندگی کردن و تبدیل کردن لحظه‌ها به طلا را به خوبی به بچه‌ها یاد بدهد.
داستان سراسر پر از جمله‌های زیبا و ناب است و شعرهایی که در این رمان استفاده شده بسیار زیبا و امیددهنده هستند. این موضوع برای ما عاشقان ادبیات نکته مثبتی است و هر کسی کتاب را بخواند عاشق آن خواهد شد. ترجمه کتاب هم خوب بود ولی این رمان هم مثل بیشتر رمان‌ها در سایه مانده و دیده نشده است. به دوستان پیشنهاد می‌کنم کتاب را بخوانند و لذت ببرند.

کتاب انجمن شاعران مرده رمانی جذاب و خواندنی درباره‌ی زندگی است. خواندن آن برای تمام دوست‌داران رمان‌های خارجی تجربه‌ای ناب و لذت‌بخش است.

بخشی از کتاب انجمن شاعران مرده :

مدیر نولان موقرانه اعلام کرد: «مشعل دانش را از پیر به جوان، دست به دست بگردانید.» و هر پسر، شمع بغل‌دستی‌اش را روشن کرد.
«خانم‌ها و آقایان، فارغ‌التحصیلان ممتاز و دانش آموزان... امسال، سال ۱۹۵۹، بیانگر صدمین سال حضور آکادمیِ عالیِ ولتون است. یک‌صد سال پیش، در سال ۱۸۵۹، چهل‌ویک دانش‌آموز در همین مکان نشستند و سؤال‌هایی از آن‌ها پرسیده شد که حالا از شما در شروع هر ترم تحصیلی پرسیده می‌شود. نولان به شکلی اغراق‌آمیز، مکثی کرد و آن‌گاه نگاهش را در فضایی که پر بود از چهره‌های جوان ترسیده و هیجان‌زده، این‌سو و آن‌سو گرداند. آن‌گاه غرّید: «آقایان! ارکان چهارگانه کدام‌اند؟»
وقتی شاگردان، خبردار به پا خاستند، بی‌قراری پاها سکوت سنگین فضا را شکست. تاد اندرسن۴ شانزده ساله، از اندک دانش‌آموزانی که لباس فرم مدرسه را نپوشیده بود، وقتی باقیِ بچه‌ها به پا خاستند مردّد بر جای خود ماند. مادرش سقلمه‌ای به او زد تا از جا بلند شود. چهره‌اش افسرده و غمگین بود و چشمانش را غباری از خشم و آشفتگی پر کرده بود. در سکوت، پسرهای دور و برش را تماشا کرد که هماهنگ فریاد می‌زدند: «سنت! افتخار! انضباط! سرافرازی!»


کتاب انجمن شاعران مرده را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
ناشر نظاره
نویسنده ن.اچ کلاین باوم
سایز کتاب رقعی
مترجم زهره برزگر
تعداد صفحات 224
نوع جلد شومیز
نوبت چاپ چاپ اول
کد کتاب 119520