اینجا صدای گرگ ها بلندتر است

22.400 تومان

سود شما: 5.600 تومان

این کتاب ،اولین رمان درباره کولبران است.

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

کتاب اینجا صدای گرگ ها بلندتر است نوشته ی عادله خلیفی

 این کتاب اولین رمان درباره کولبران است. روایت پسری جوان به نام شوان، پسری ساده و به ­ظاهر کم‌‌هوش که خانواده­‌اش از بمباران شیمیایی حلبچه به هورامانِ ایران گریخته‌­اند. رمان با نگاهی به آن­ روز، بیست و نه سال بعد از آن حادثه را روایت می‌­کند.شوان و دوستانش کولبر هستند و این کتاب روایت دردهای آن‌ها در فضای افسانه‌ای هورامان است؛ در کنار آن، عشق ناغافل و یک‌باره به سراغ شوان می‌آید؛ دختری که از خشونت آن‌سوی مرز گریخته است.

درباره ی کتاب

شوان سرش را گذاشته بود روی پای مادرش و مادر دست می کشید روی موهای سفت و زبر شوان و لالایی می خواند.هومان نگاه شان می کرد.مادر آرام می خواند.همان لالایی که شوان وقتی دویده بود توی خانه، برایش خوانده بود.چند باری تکرارش کرد تا نشسته خوابش برد.شوان پشتی پشتش را برداشت، دست گذاشت روی شانه هایش و خواباندش.بالش را زیر سرش گذاشت و پاهایش را هم دراز کرد.پتو رویش کشید.به هومان گفت:تو برو اتاق من، هومان هنوز توی آشپزخانه بود، گفت:نمی خواهد همونجا می خوابم.و به زیر پنجره اشاره کرد.همان جایی که پاکت و سیگارش بودند.سفره را تا کرد و کنار ظرف های شسته گذاشت.آمد توی سالن و پشتی را از کنار دیوار برداشت، دراز کشید و زیر سرش گذاشت.شوان از توی اتاقش پتو آورد و رویش انداخت.هومان به سر گرد و موهای سیاه شوان خیر بود که شباهتی به کشیدگی صورت و لختی موهای مادرش نداشت.جز چشم هایش، شوان شبیه پدرش بود.هومان عکسش را دیده بود.همان روزی که با راویار و هیوا آمده بودند پیش مادر شوان و…


شوان شیفته‌ خواندن افسانه و شعر است. رمان اینجا صدای گرگ‌ها بلندتر است با تلفیق فضای داستان با افسانه‌های کردی و شعر و موسیقی منطقه و زیبایی‌های رنگین هورامان در بهار و پاییز و زمستان در کنار دردهای کولبران، زخم‌های بمباران حلبچه و زشتی خشونت‌‌های ناموسی، مخاطب را به تماشای یک افسانه‌ی عاشقانه می‌نشاند.


این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 184 g
ناشر

کوله پشتی

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

36.400 تومان

سود شما: 15.600 تومان

199.750 تومان

سود شما: 35.250 تومان

29.750 تومان

سود شما: 5.250 تومان

101.500 تومان

سود شما: 43.500 تومان