ایکیگای هکتور گارسیا

54.000 تومان

سود شما: 36.000 تومان

راز ژاپنی ها برای داشتن عمر طولانی و زندگی شاد

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

ایکیگای هکتور گارسیا

 

درباره ی کتاب :

 

کتاب ایکیگای درباره ی باور ژاپنی‌ها به فلسفه‌ای قدرتمند به نام ایکیگای است. ژاپنی‌ها باور دارند هر فرد ایکیگای مخصوص به خودش را دارد که انگیزه و دلیل زندگی آن شخص را شکل می‌دهد. کتاب ایکیگای به بررسی ژاپنی‌ها و روش زندگی آن‌ها نظیر تغذیه سالم، میزان تحرک، رضایت و امیدواری‌شان پرداخته است.دانلود PDF کتاب ایکیگای اثر هکتور گارسیا…

 

داستان کتاب ایکیگای اثر هکتور گارسیا :

 

پیش گفتار
یک کلمه مرموز و اسرارآمیز

در یک شب بارانی در توکیو، وقتی که نویسنده ی کتاب ایکیگای همراه با چند نفر از نویسندگان، برای اولین بار در یکی از کافه های کوچک شهر دور هم نشسته بودند، ایده ی نوشتن این کتاب به ذهنش آمد.
ما قبلا کتاب های همدیگر را خوانده بودیم اما هیچ وقت یکدیگر را ملاقات نکرده بودیم. سپس این آشنایی دو طرفه باعث شد تا ما همدیگر را پیدا کنیم و دوستی ای را آغاز کنیم که منجر به نوشتن این کتاب شود و به نظر می رسد این دوستی تا پایان عمر ادامه پیدا کند.
بعد از آن روز در کافه، یک سال بعد، دوباره دور هم جمع شدیم. این بار با هم در پارکی در مرکز شهر توکیو قدم می زدیم و در مورد گرایشات روانشناسی غرب به خصوص درباره ی «معنا درمانی» صحبت کردیم. معنا درمانی به افراد مختلف کمک می کند تا هدفشان را در زندگی پیدا کنند.

ایکیگای هکتور گارسیا

 

 

درباره ی کتاب ایکیگای هکتور گارسیا:

 

این کتاب راهنمای داشتن عمر طولانی است که بر اساس تحقیقی جامع و علمی از اهالی انجام گرفته است.هکتور گارسیا، نویسنده کتاب ایکیگای، طی مصاحبه‌ای با ساکنان روستای اکیناوا که بالاترین تعداد افراد بالای 100 سال را دارد، رازهایی را در مورد سلامتی و عمر طولانی‌ ساکنین آنجا کشف کرد.کتاب ایکیگای حول محور باور ژاپنی‌ها به فلسفه‌ای قدرتمند به نام ایکیگای است.ژاپنی‌ها معتقدند هر شخص ایکیگای مخصوص به خودش را دارد که انگیزه و دلیل زندگی آن شخص را شکل می‌دهد.
اما در قلب این شوروشوق به زندگی همان ایکیگای قرار دارد که الهام‌بخش این صدساله‌ها برای برگزاری مداوم جشن‌تولدها و تداوم شادی‌هاست.
هدف کتاب حاضر فاش کردن اسرار زندگی طولانی صدساله‌های ژاپنی است و می‌خواهد ابزاری در اختیارتان قرار دهد تا به جست‌وجوی ایکیگای خودتان برآیید و آن را بیابید. چراکه کسانی که ایکیگای خود را کشف کنند تمام آنچه برای سفری طولانی و شاد در زندگی نیاز دارند در اختیار خواهند داشت.‌
یک ضرب المثال ژاپنی وجود دارد که می گوید “همینکه فعال باشید باعث می شود شما صد سال عمر کنید.”

قسمتی از کتاب ایکیگای هکتور گارسیا:

 

برخی مطالعات مربوط به طول عمر نشان می دهد که حس اتحاد و همکاری در جامعه و تعریف شفاف از ایکیگای مهم است؛
به همان اندازه که رژیم غذایی سالم و معروف ژاپنی اهمیت دارد وگاهی حتی شاید از اهمیت بیشتری هم برخوردار باشد.
مطالعات اخیر پزشکی درباره ی صدساله های اوکیناوا و دیگر مناطق به اصطلاح آبی رنگ- یعنی مناطقی که مردمان آنها بیشترین طول عمر را دارند- حقایق جالبی را درباره ی این افراد استثنایی نشان می دهد:
آنها نه تنها بسیار طولانی تر از بقیه ی مردم زمین عمر می کنند، بلکه کمتر دچار بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی می شوند و اختلالات التهابی نیز در آنها کمتر رواج دارد. 
بسیاری از این صدساله ها از سطح بسیار بالایی از هوشیاری و سلامتی برخوردارند؛ آن قدر که سالخوردگان نقاط دیگر دنیا حتی تصورش را هم نمی توانند بکنند.
 • فصل یک : هنر جوان ماندن در حالی که به سمت پیری می رویم
 • دوم : رازهای ضد پیری
 • سوم : از معنا درمانی تا ایکیگای
 • چهارم : هرکاری را مسیر درست انجام دادن آن را پیدا کنید
 • پنجم : افراد دارای طول عمر طولانی
 • ششم : درس های ژاپنی هایی که بالای صد سال عمر کرده اند
 • هفتم : رژیم غذایی
 • هشتم : حرکات آرام تر ، زندگی طولانی تر
 • نهم : انعطاف پذیری و دیدن زیبایی در عین غم و اندوه
 • نتیجه گیری
 • ده قانون
کتاب ایکیگای نوشته ی فرانسیس میرالس نشر آفرینه را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 118 g
ناشر

آفرینه

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

موضوع

راز عمر طولانی و شاد

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

71.200 تومان

سود شما: 17.800 تومان

196.000 تومان

سود شما: 84.000 تومان

117.300 تومان

سود شما: 20.700 تومان

112.000 تومان

سود شما: 28.000 تومان