ایکیگای

39.000 تومان

سود شما: 26.000 تومان

راز ژاپنی ها برای داشتن عمر طولانی و زندگی شاد

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب ایکیگای نشر آفرینه :

کتاب ایکیگای، راهنمای داشتن عمر طولانی است که بر اساس تحقیقی جامع و علمی از اهالی روستای اکیناوا انجام گرفته است. هکتور گارسیا، نویسنده کتاب ایکیگای، طی مصاحبه‌ای با ساکنان روستای اکیناوا که بالاترین تعداد افراد بالای 100 سال را دارد، رازهایی را در مورد سلامتی و عمر طولانی‌ ساکنین آنجا کشف کرد.کتاب ایکیگای حول محور باور ژاپنی‌ها به فلسفه‌ای قدرتمند به نام ایکیگای است. ژاپنی‌ها معتقدند هر شخص ایکیگای مخصوص به خودش را دارد که انگیزه و دلیل زندگی آن شخص را شکل می‌دهد. کتاب ایکیگای به بررسی ژاپنی‌ها و روش زندگی آن‌ها نظیر تغذیه سالم، میزان تحرک، رضایت و امیدواری‌شان پرداخته است.تقویت دوستی‌ها، سبک غذا خوردن، استراحت کافی و ورزش منظم و ملایم، همگی بخشی از معادله‌ی سلامت خوب به‌شمار می‌روند، اما در قلب این شوروشوق به زندگی همان ایکیگای قرار دارد که الهام‌بخش این صدساله‌ها برای برگزاری مداوم جشن‌تولدها و تداوم شادی‌هاست. هدف کتاب حاضر فاش کردن اسرار زندگی طولانی صدساله‌های ژاپنی است و می‌خواهد ابزاری در اختیارتان قرار دهد تا به جست‌وجوی ایکیگای خودتان برآیید و آن را بیابید. چراکه کسانی که ایکیگای خود را کشف کنند تمام آنچه برای سفری طولانی و شاد در زندگی نیاز دارند در اختیار خواهند داشت.‌ سفر خوبی داشته باشید.یک ضرب المثال ژاپنی وجود دارد که می گوید “همینکه فعال باشید باعث می شود شما صد سال عمر کنید.”
بنا بر گفته ی ژاپنی ها ، همه یک “ایکیگای” دارند: یعنی دلیلی برای زندگی. و به گفته ساکنان دهکده ی ژاپن با افرادی که بیشترین طول عمر را در میان مردم جهان دارند، یافتن آن “ایکیگای” کلید زندگی شادتر و طولانی تر است. داشتن حس قوی “ایکیگای” – جایی که اشتیاق ، مأموریت ها، پیشه و فن با هم تلاقی می کنند – به این معنی است که هر روز سرشار از معنا می شود. این همان دلیلی است که ما صبح از خواب بیدار می شویم و همچنین دلیلی است که بسیاری از ژاپنی ها هرگز واقعا بازنشسته نمی شوند (در واقع هیچ کلمه ای در زبان ژاپنی وجود ندارد که معنای بازنشستگی داشته باشد). آنها همیشه فعال هستند و در آنچه به آن علاقمندند مشغول به کار هستند ، زیرا آنها یک هدف واقعی در زندگی پیدا کرده اند: خوشبختی یعنی همیشه مشغول بودن!
“فرانسس میرالس” برای تحقیق درباره این کتاب ، با ساکنان دهکده ژاپن – یکی از مناطق آبی جهان – با بیشترین درصد افراد 100 ساله مصاحبه کرده است. “ایکیگای” رازهای ماندگاری و خوشبختی آنها را آشکار می کند: نحوه غذا خوردن ، حرکت کردن ، کار کردن ، چگونگی تقویت همکاری و زندگی اجتماعی ، و – راز محرمانه آنها – چگونه “ایکیگای” را پیدا می کنند که باعث رضایت آن ها از زندگی می شود. “فرانسس میرالس” با این کتاب ابزارهای کاربردی را برای کمک به شما در کشف “ایکیگای” خود فراهم می کند. آیا کسی هست که نخواهد سعادت هر روزه را تجربه کند؟!

قسمتی از کتاب ایکیگای نوشته ی فرانسیس میرالس:

برخی مطالعات مربوط به طول عمر نشان می دهد که حس اتحاد و همکاری در جامعه و تعریف شفاف از ایکیگای مهم است؛ به همان اندازه که رژیم غذایی سالم و معروف ژاپنی اهمیت دارد وگاهی حتی شاید از اهمیت بیشتری هم برخوردار باشد. مطالعات اخیر پزشکی درباره ی صدساله های اوکیناوا و دیگر مناطق به اصطلاح آبی رنگ- یعنی مناطقی که مردمان آنها بیشترین طول عمر را دارند- حقایق جالبی را درباره ی این افراد استثنایی نشان می دهد: 
آنها نه تنها بسیار طولانی تر از بقیه ی مردم زمین عمر می کنند، بلکه کمتر دچار بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی می شوند و اختلالات التهابی نیز در آنها کمتر رواج دارد. 
بسیاری از این صدساله ها از سطح بسیار بالایی از هوشیاری و سلامتی برخوردارند؛ آن قدر که سالخوردگان نقاط دیگر دنیا حتی تصورش را هم نمی توانند بکنند. 
در آزمایش خون آنها، سطح رادیکال های آزاد بسیار پایین است ( رادیکال های آزاد عامل پیر شدن سلول ها هستند ) و این در نتیجه ی نوشیدن چای است و اینکه طوری غذا می خورند که تنها هشتاد درصد از حجم معده شان پر شود. 
زن ها در دوران یائسگی نشانه های متعادل تری را تجربه می کنند و هم مردان و هم زنان، تا اواخر زندگی شان، هورمون های جنسی بالاتری دارند. 
نرخ زوال عقل و اختلال مشاعر در میان آنها بسیار پایین تر از میانگین جهانی است. 
کتاب ایکیگای نوشته ی فرانسیس میرالس نشر آفرینه را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 118 g
ناشر

آفرینه

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

40.200 تومان

سود شما: 26.800 تومان

105.000 تومان

سود شما: 45.000 تومان

81.000 تومان

سود شما: 54.000 تومان

24.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان