بازمانده

31.600 تومان

سود شما: 7.900 تومان

پایپر در این رمان همراهی علم و اخلاق را به چالش کشیده و نشان داده علم بدون اخلاق بسیار خطرناک است.

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

کتاب بازمانده نوشته ی اندرو پایپر ترجمه ی هادی سالارزهی در 460 صفحه توسط انتشارات علمی به چاپ رسیده است.

مادر لیلی در بچگی توسط خرس یا یک حیوان عظیم الجثه به قتل رسیده است. آن زمان لیلی فقط شش سالش بود و به خوبی نمی توانست مسائل را حلاجی کند. او فقط از ترس به اتاق خواب گریخته بود و بعد با جسد بی‌جان مادرش روبه رو شده بود. آن‌زمان همسایه‌ها درباره یک حیوان عظیم الجثه حرف می‌زدند که به او حمله کرده؛ داستانی که خیلی هم پذیرفتنی نبود چون اگر خرس مادر را کشته، چرا او را تکه‌پاره نکرده و نخورده بود و یا چرا به دنبال لیلی که از ترس در اتاق خواب پنهان شده نرفته بود؟ و یا خرس بعد از کشتن مادرش کجا رفته بود که شکارچیان حتی رد پایش را هم پیدا نکرده بودند؟

حالا لیلی که روانپزشک شده، در سی‌سالگی به دنبال کشف راز قتل مادرش است. او می‌خواهد بداند براستی خرس مادرش را کشته یا موجود دیگری؟ شاید هم یک انسان.

آنچه در بازمانده مهم است نگاهی روانشناسانه است که در ژانرِ وحشت دنبال می‌شود و مکاشفه‌ِیِ علمی دانشمندان را به چالش می‌کشد. این کتاب که در واقع به موضوعِ علم و نقشِ اخلاق در انسان می‌پردازد، تمامِ قصه‌پردازی‌هایِ دانشمندان را زیر سوال می‌برد و نشان می‌دهد اگر علم و اخلاق توأم نباشند مسیرِ جهان به کلّی تغییر خواهد کرد.

اگر به داستان‌های جنایی-روانشناسانه علاقه دارید و به دنبال هیجان هم هستید. بازمانده کتابی است که حتما آن را دوست خواهید داشت.

در قسمتی از کتاب می خوانیم :
دکتر لیلی دومینیم،یک روانپزشک قانونی که تا به حال مغزهای بیمار بسیاری را ارزیابی کرده است،اکنون به موردی کاملا متفاوت بر می خورد؛شخصی بدون نام که در قساوت هیچ چیز از موارد پیشین کم ندارد،اما این دلیل تفاوتش نیست.دلیل تفاوت او ادعاهای باورنکردنی اش است.یکی اینکه بیش از دویست سال عمر داردو به تنهایی الهام بخش نویسندگان بزرگی چون ماری شلی،رابرت لویی استیونسون و برام استوکر بوده است و دیگر اینکه پدر لیلی است و دلیل واقعی قتل مادر او را می داند.
لیلی باید برود،او مجبور است برای کشف هویت حقیقی مراجع دویست ساله و دلیل واقعی قتل مادرش بارو بنه ی این سفر را که شاید برگشتی نداشته باشد ببندد.

کتاب بازمانده را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 519 g
ناشر

علمی

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

44.000 تومان

سود شما: 11.000 تومان

37.200 تومان

سود شما: 9.300 تومان

96.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

20.000 تومان

سود شما: 5.000 تومان