بررسی گناهان کبیره

66.000 تومان

سود شما: 22.000 تومان

در مواعظ و کلام آیت الله مجتهدی تهرانی

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب :

بررسی گناهان کبیره در مواعظ و کلام حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی (برگرفته از 110 مجلس پیرامون گناهان کبیره، رذایل اخلاقی بانضمام باب توبه و جهاد با نفس) عنوان کتابی است از مرحوم آیت الله احمد مجتهدی تهرانی که در 400 صفحه در قطع وزیزی و با جلد سخت به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب گناهان کبیره است. از احمد مجتهدی تهرانی، کتاب بدیع الحکمه یا لطایف حکیمانه و کتاب احسن الحدیث نیز منتشر شده است.

در بخشی از متن این کتاب می خوانیم :

مردم چهار دسته هستند
پس مردم جهار دسته اند : کریم کسی است که خودش به دنیا توجهی ندارد ، قانع است ، اما به دیگران می دهد ائمه علیهم السلام ما اینجور بودند . هر چه داشتند به فقرا می دادند اینها کریم هستند . دوم سخی ، سخی هم خودش می خورد و هم به دیگران می دهد . سفره می اندازد ، فامیل ها می آیند و می خورند . خمس می دهد ، مسجد می سازد ، بیمارستان می سازد ، اینها را می گویند سخی که این افراد خیلی به بهشت نزدیک هستند و از آتش دورند . سوم بخیل ، بخیل به جهنم نزدیک است و از بهشت دور ، بر عکس سخی ، بخیل خودش می خورد ، اما به دیگران ، حتی به خواهرش هم کمک نمی کند . به خویشان مستحقش هم کمک نمی کند . خویشانی دارد ، ارحامی دارد که فقیر هستند ، اما اصلا به فکر آنها نیست . چهارم لئیم ، لئیم خودش هم نمی خورد!
****
دنیا را داشته باش . به دنبال آن باش ، اما حلال ، به فکر حلال باش. به فکر حرام باش ، حرام نخور. باید تلاش کنی تا بتوانی به زن و بچه ات نان بدهی. زن و بچه واجب انفقه ی شما هستند. باید تلاش کنی تا از مازاد درآمدت بتوانی به فقرا خدمت کنی و خمس بدهی ، بیمارستان و مریضخانه بسازی ، به خلق خدا کمک کنی . این دنیا بد نیست.آن دنیایی بد است که دل به آن ببندی . چیست دنیا از خدا غافل شدن. مثل خیلی از مردم که فریفته ی دنیا هستند و از خدا غافلند …

درباره ی  حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی:

 احمد مجتهدی تهرانی استاد حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی و مدرس اخلاق بود. او در ۹ مهر ۱۳۰۲ (۱۳۴۳ هجری قمری) در تهران به دنیا آمد.وی در خاندانی متدین پرورش یافت، پدرش محمدباقر از کسبه معروف و با فضیلت بوده و جدش میرزا احمد از تجار مشهور و از مؤمنین عصر خود بود. بعد از این دو، اجداد مجتهدی همگی در کسوت روحانیت و از علما بزرگ و از ائمه جماعات مشهور کاشان بودند. از جمله اجداد وی، ملا محمدعلی مجتهد و ملامحمد باقر مجتهد و ملا محمد کاظم مجتهد کاشانی هستند. در سال ۱۳۶۲ قمری و در سن ۱۹ سالگی به کسوت روحانیت درآمد و قبل از آن در بازار تهران مشغول به کار بود، از آنجا که پدرش مخالف طلبگی وی بود، سال‌ها با سختی، در لباس روحانیت به تحصیل علم پرداخت. بعدها نه تنها پدر راضی شد بلکه بر وجود چنین فرزندی در نزد خویشان و نزدیکان و در اجتماع افتخار می‌کرد. وی پنج سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۷ قمری و در سن ۲۴ سالگی ازدواج کرد. احمد مجتهدی در ضمن تحصیل، به تدریس کتب حوزوی هم می‌پرداخت. آیت الله احمد مجتهدی در سالهای آخر عمر از مشکلات تنفسی و قلبی رنج می‌برد سرانجام در ۲۳ دی ۱۳۸۶ در سن ۸۴ سالگی در بیمارستان بازرگانان تهران درگذشت.

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 453 g
ناشر

بوستان قرآن

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

25.500 تومان

سود شما: 34.500 تومان

80.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان

80.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان

56.000 تومان

سود شما: 14.000 تومان