بهترین داستان های کوتاه ترجمه ی احمد گلشیری

148.000 تومان

سود شما: 37.000 تومان

گزیده،ترجمه و با مقدمه

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

کتاب بهترین داستان های کوتاه نوشته ی آنتون پاولوویچ چخوف

«داستان کوتاه» ژانری مهم در ادبیات است که کمتر به آن پرداخته‌شده است. در طول تاریخ تعریف‌های مختلفی برای داستان کوتاه ارائه‌شده است. متداول‌ترین تعریف آن «داستانی است، که بتوان آن را در زمان کوتاهی مطالعه کرد و به پایان رساند.» دانش‌نامه‌ی بریتانیکا داستان کوتاه را نوشته‌ای تعریف می‌کند که از رمان کوتاه‌تر است و شخصیت‌های کمتری در داستان داخلت دارند. اما بهترین و مشهورترین تعریف را ادگار آلن‌پو، نویسنده‌ی آمریکایی، از داستان کوتاه دارد. او در کتاب فلسفه‌ی نگارش می‌گوید:« داستان کوتاه آن است که کوتاه‌تر از رمان باشد و بیش‌ترین زمانی که برای مطالعه باید برای آن صرف کرد، بین 30 دقیقه تا دو ساعت باشد.» آلن‌پو می‌گوید:«داستان کوتاه برخلاف رمان باید تنها یک خط داستانی داشته باشد و تنها یک شخصیت اصلی داشته باشد.» در تاریخ ادبیات غرب داستان‌نویس‌هایی وجود دارند که داستان کوتاه‌هایشان مشهورتر و جذاب‌تر از رمان‌هایشان است.


گزیده ای از کتاب

پِچِنگ ها

یک روز داغ تابستان، ایوان ژموخین از شهر به مزرعه اش در جنوب روسیه برمی گشت.ژموخین افسر قزاق پیر بازنشسته ای بود که در قفقاز خدمت کرده بود و روزی قوی هیکل و خوش بنیه بود، اما حالا پیر شده بود، چین و چروک پیدا کرده بود، قدش خم شده بود و ابروان پرمو و سبیل دراز خاکستری مایل به سبزی پیدا کرده بود، و از آنجا که دو هفته ای بود دچار سکته شده بود، در شهر به گناهان خود اعتراف کرده بود و وصیتنامه تنظیم کرده بود و حالا توی قطار نشسته بود و غرق در افکار عمیق و یأس آور، به نزدیکی مرگ، بیهودگی زندگی و کیفیت زودگذر مسائل زمینی فکر می کرد.در پرووالیه، یکی از ایستگاه های راه آهن دونتس، مرد میان سال و موبوری، که کیف دستی کهنه ای زیر بغل داشت، پا به کوپه گذاشت و رو به رو ی پیرمرد رزاق و…

درباره نویسنده

چهره ی چخوف چه چهره ای است؟ یا به سخن درست تر، چخوف کیست؟آیا او روحسی آرام و رنجیده است؛ یا ناظری دانا با لبخندی مشتاق بر لب و قلبی دردمند در سینه یا آدمی بدبین و بی اعتنا که به پوچی زندگی اعتقادی راسخ دارد یا هنرمندی است آکنده از نوعی یأس فلسفی که در هاله ای از کیفیتی جذاب پوشیده شده؟ از نظر ظاهر، چخوف مرد میان سالی است که چهره ای موقر دارد با خطوطی حاکی از خستگی که عمیقا بر چهره ی لاغر و پریده رنگش حک شده، چشمان متهم کننده ی او در پس عینکی پنسی کمابیش پنهان است، ریشی کم پشت دارد و لب هایش به گونه ای دردآلود بر هم فشرده است. 
آنتون پاولوویچ چِخوف (Anton Chekov) نویسنده‌ی روس متولد 29 ژانویه 1860 در روسیه است. او در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. پدر چخوف که در راس این خاندان قرار داشت فردی به شدت خشک و مذهبی بود تا حدی که فرزندانش را تنبیه بدنی می‌کرد. او پسرانش را مجبور می‌کرد که هر یکشنبه همراهش به کلیسا بروند.آنتوان چخوف هم مانند بیشتر داستان‌نویسان روسیه داستان‌هایش را در ژانر رئالیسم می‌نوشت. او در خلق فضای داستانی بی‌نظیر بود و به‌خوبی داستان‌های کوتاهش روایت می‌کرد. او زبانی شاعرانه و لطیف داشت و توصیفات صحنه‌های داستان بسیار ماهرانه عمل می‌کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های این نویسنده پایان‌های شگفت‌انگیزی بود که برای داستان‌هایش خلق می‌کرد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب را به طرفداران ادبیات روسیه  پیشنهاد می‌کنیم. خوانندگانی که پیش‌ازاین از خواندن داستان‌های نویسندگان بزرگی مانند لئو تولستوی و فئودور داستایفسکی لذت برده‌اند بدون شک از خواندن این کتاب هم لذت خواهند برد. این کتاب می‌تواند شروع مناسبی برای کسانی باشد که ‌میخواهند ادبیات روسیه بخوانند.


این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید. 

آنتون پاولوویچ چخوفکتاب بهترین داستان های کوتاه/ داستان های کوتاه مرتبط با ژانرهای مهم در ادبیات / ترجمه احمد گلشیری  / انتشارات نگاه /انتشارات آثار برات 

برای دیدن رمان های جذاب و خواندنی دیگر با این لینک سر بزنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 820 g
ناشر

نگاه

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ چهاردهم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

336.000 تومان

سود شما: 144.000 تومان

18.900 تومان

سود شما: 8.100 تومان

94.800 تومان

سود شما: 63.200 تومان