بیست و چهار قانون به دست آوردن قدرت

28.800 تومان

سود شما: 7.200 تومان

بیاموزید که چگونه دیگران را از سر راهتان کنار بزنید و نیروی دشمنتان را در راستای اهدافتان بکار گیرید.

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب بیست و چهار قانون به دست آوردن قدرت :

 24 قانون به دست آوردن قدرت – جلد اول، اثر پرفروش نیویورک‌‌تایمز، برای آن دسته از افرادی است که علاقه‌مند به دستیابی قدرت هستند و می‌خواهند خودشان را در برابر زور اطرافیان مجهز کنند. رابرت گرین به شما می‌آموزد چگونه در تمام عرصه‌های زندگی‌تان به فردی قدرتمند تبدیل شوید.
نویسنده در کتاب 24 قانون به دست آوردن قدرت (The 48 Laws Of Power) چکیده‌ای از تاریخ سه هزار سالۀ قدرت افراد سرشناس تاریخ همچون نیکولا ماکیاولی، سان تزو، ملکه الیزابت اول، هنری کسینجر و دیگر شخصیت‌های بزرگ را در قالب 48 فصل بیان کرده و هر فصل را به یک قانون اختصاص داده است. این کتاب صوتی در دو جلد به این قانون‌های 48 گانه می‌پردازد و کتاب پیش رو، اولین جلد از این مجموعه دو جلدی محسوب می‌شود.
قدرت یک بازی اجتماعی محسوب می‌شود و برای یادگیری و تسلط بر آن باید توانایی‌تان را در مطالعه و شناخت مردم بالا ببرید. بالتازار گراسیان متفکر بزرگ قرن 17 در این خصوص می‌گوید: «افراد بسیاری وقت خود را به مطالعه فواید گیاهان دارویی یا ویژ‌گی‌های حیوانات اختصاص می‌دهند. آیا مطالعه و شناخت خصوصیات انسان‌هایی که با آن‌ها زندگی می‌کنید و با آن‌ها می‌میرید، به این اندازه اهمیت ندارد؟»
کسی در این زمینه به بازیکن ماهری بدل می‌شود که روانشناس ماهری باشد، انگیزه‌ها را به خوبی تشخیص دهد و در پس غبار مه‌آلودی که افراد، اطراف کارهایشان به وجود آورده‌اند، خود واقعی‌اش را مشاهده ‌کند. بهترین علمی که می‌توانید برای به دست آوردن قدرت کسب کنید، شناخت انگیزه‌های مخفی مردم است چرا که این شناخت، فرصت‌های خوبی را برای فریب و اعمال نفوذ به وجود می‌آورند.
انسان پیچیده‌ترین موجود هستی است و می‌توان حتی برای یک عمر آدمی را به دقت تماشا کرد بدون آنکه شناخت کاملی به دست بیاید. از این رو بهتر است از هم‌اکنون برای به دست آوردن مهارت در این زمینه تلاش کنید. قبل از هر چیز باید یک اصل مهم را به یاد داشته باشید: هیچ‌گاه میان فردی که بررسی می‌کنید و شخصی که به او اعتماد دارید، تفاوت قائل نشوید. هرگز کاملاً به کسی اعتماد نکنید و همیشه تمام افراد حتی دوستان و آن‌هایی که دوستشان دارید را تحت نظر داشته باشید.
شما باید یاد بگیرید همواره مسیر غیرمستقیم به دست آوردن قدرت را طی کنید. فریب‌کاری‌هایتان را پشت نقاب چهره‌ای مهربان مخفی کنید. همچون توپ بیلیارد باشید که پیش از دست یافتن به هدف، چندین و چند بار به توپ‌های دیگر و کناره‌های میز برخورد می‌کند. حرکات شما هم باید به گونه‌ای باشند که فرد مقابلتان قادر به تشخیص آن‌ها نباشد. در دنیای امروز تنها می‌توانید با تمرین غیرمستقیم در شرایطی که اجراگر اصلی بازی هستید، به موفقیت دست یابید و الگوی اصالت قرار بگیرید.

بخشی از کتاب بیست و چهار قانون به دست آوردن قدرت :

آقای بدگمان همانند گروه قبلی استالین آینده خواهد بود. او آنچه را که می‌خواهد می‌ببیند و معمولاً بدترین چیزها را در دیگران می‌بیند، تصور می‌کند که همه به دنبال او یا بر ضد او هستند. آقای بدگمان در حقیقت کم‌خطرترین نوع در سه گروهی است که تاکنون دیده‌ایم. او که تعادل ندارد به آسانی فریب می‌خورد، همچنان که استالین پیوسته فریب می‌خورد. از طبیعت سوءظنی استفاده کنید و او را بر ضد دشمنان خودتان به کار بگیرید. اما گر هدف سوءظن او قرار گرفتید مراقب خودتان باشید.
اگر آسیب ببیند یا فریب داده شود، در ظاهر عصبانی نمی‌شود. به انتظار می‌نشیند بعد وقتی که در موقعیتی قرار می‌گیرد که بتواند ورق را برگرداند دست به انتقامی می‌زند که با زیرکی خونسردانه‌ای همراه است. می‌توانید این فرد را به حساب و کتاب‌ها و زیرکی‌هایش در عرصه‌های گوناگون زندگی‌اش بشناسید. او معمولاً سرد و بی‌عاطفه است. در مقابل این فرد دقت و مراقبت خودتان را دو برابر کنید و اگر به طریقی به او آسیبی رساندید یا کاملاً او را نابود کنید یا خودتان را از چشم او پنهان کنید.
اگر چنین قربانی هوس‌انگیزی پیدا کنید گوش‌های شما تیز می‌شود اما فریب دادن چنین فردی دشوارتر از چیزی است که تصور می‌کنید. به کار بردن حیله به هوش و قدرت تصور نیاز دارد. احساسی که احتمالاً دارای پاداش است. مرد کور به تله نمی‌افتد چون طعمه را نمی‌بیند. این شخص تا این اندازه ناآگاه است. خطر این نوع افراد وارد کردن آسیب است تا انتقام‌جویی. اما بیشتر از آن، وقت، انرژی و منابع شما را هدر می‌دهند. حتی عقل سلیم هم مایل به فریب دادن آ‌ن‌هاست. چیزی مثل یک لطیفه یا داستان را برای آزمایش به کار ببرید. اگر واکنش او کلامی باشد، با چنین نوعی روبه‌رو هستید. می‌توانید با مسئولیت خودتان روابط با او را ادامه دهید.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 148 g
ناشر

کلید آموزش

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

120.000 تومان

سود شما: 30.000 تومان

18.600 تومان

سود شما: 12.400 تومان