بی خیال

16.800 تومان

سود شما: 4.200 تومان

زندگینامه و خاطرات شهید علی حیدری

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب بی خیال :

«علی بی‌خیال» زندگینامه و خاطرات شهید علی حیدری است که به همت گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی گردآوری شده است. «هر وقت به زیارت بهشت زهرا (س) می‌روم، سعی می‌کنم توی قطعه شهدا قدم بزنم. اعتقاد دارم که اینان اولیای الهی هستند، هرچند ما آن‌ها را نشناسیم و ارادت ظاهری نداشته باشیم. یقین دارم اینان در آسمان بیشتر از زمین شناخته شده‌اند. اصلاً دیدن چهرهٔ خوبان عالم، در روح و روان انسان اثر می‌گذارد، چه رسید به اینکه این خوبان، از شهدا باشند. از زیارت قطعه شهدای گمنام به سمت قطعه ۲۷ آمدم تا به سراغ مزار برخی دوستان بروم. از لابه لای قبور عبور می‌کردم که چشمم به تابلو یک شهید خورد. کمی مکث کردم. شب جمعه بود و شب زیارتی ارباب بی‌کفن. در آنجا جمله‌ای از وصیت شهید نوشته شده بود: «من کمتر عطر خریده‌ام، هربار می‌خواستم معطر شوم از ته دل می‌گفتم: «حسین جان» آنگاه فضا معطر می‌شد!!» همانجا نشستم. چهره‌اش به نوجوانی می‌خورد که هنوز محاسنش نروئیده. آنجا نوشته بود: هنرمند شهید علی حیدری. آن شب گذشت و در نهانخانه قلب ما، نام علی حیدری نیز جاودانه شد. مانند شهیدان ابراهیم هادی و علیرضا کریمی و شاهرخ ضرغام و… مدتی بعد زمانی که کتاب عارفانه جمع آوری می‌شد، شنیدم که یکی دیگر از شاگردان آیت الله حق شناس بوده هم مانند شهید احمد نیری، حالات عرفانی عجیبی داشته و سال ۱۳۶۳ شهید شده. نام آن شهید والامقام، علی حیدری بود.

شهید علی حیدری در رفتار و سیره، توجه زیادی به فقرا و محرومین داشته و این رویکرد در رفتارش درباره لباس و کفش نمود زیادی داشته است. یکی از نزدیکان او می گوید روزی پدرش برای علی کفشی نو از چرم قهوه ای خریده بوده و علی از قبولش امتناع می کرده است. اما با اصرار مادرش کفش را قبول می کند. دوست این شهید روایت می کند که در حیاط خانه علی را دیده که مقداری خاک برداشته و به کفش ها مالیده است. وقتی علت را پرسیده، علی بی خیال گفته: نمی خوام بدونن کفش هایم نو است. بعضی ها پول ندارند کفش بخرند، اگر کفش نو بپوشم، آن ها غصه می خورند. دوست ندارم آن ها به خاطر من غصه بخورند.
یکی از دوستان این شهید درباره این که او تاریخ شهادتش را می دانست، می گوید: خیلی ها فکر می کنند علی به واسطه دعا و نماز به این مقامات رسید. اما چیزی که باعث شد علی به جایی برسد که تاریخ شهادتش را بداند، این بود که درد گرسنه ها را داشت.
در بخشی از وصیت نامه این شهید آمده است: «….هر زمان می خواستم معطر شوم سه بار می گفتم، «حسین جان» فضا خوشبو می شد…» توانایی های این شهید مانند دیدن باطن افراد و صحبت با شهدا از سوی بسیاری از همرزمانش تایید شده است. وی از شاگردان آیت الله حق شناس بود.
شهید حیدری با انواع هنر ها مانند طراحی چهره آشنا بود. شهید علی حیدری، در سن 19 سالگی در عملیات بدر به شهادت رسید و در قطعه 27 یهشت زهرا به خاک سپرده شد.

بخشی از کتاب بی خیال زندگینامه و خاطرات شهید علی حیدری :

علی به خاطر اینکه در یک خانواده نظامی به دنیا آمد ، بسیار انسان منظمی بود. پدر من به دلیل اینکه ارتشی بود و ماموریت به ایشان می خورد باید هر چهار سال یک بار به یکی از شهرستان های استان کردستان می رفت . ما به تهران آمدیم. اولین معلم علی یک روحانی به نام آقای انصاری بود و این زمینه معنوی خوبی در علی ایجاد کرد. علی هم از نظر درس و هم از جهت اخلاقی نمونه بود . به طوری که زبانزد خاص و عام شده بود.

همیشه مرحوم پایدار ما را می خواستند و جوایز مختلفی به علی می دادند.یک کارنامه اخلاقی برای بچه ها تشکیل داده بودند ، که نمره علی همیشه عالی بود.علی در دوره ابتدایی با توجه در سن کم ، دارای اخلاقی نیکو و اسلامی بود. همه از او راضی بودند ، در همان سال های دبستان علاقه زیادی به شرکت در نماز جماعت داشت…

کتاب بی خیال کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 109 g
ناشر

شهید ابراهیم هادی

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

19.200 تومان

سود شما: 4.800 تومان

44.000 تومان

سود شما: 11.000 تومان

38.400 تومان

سود شما: 9.600 تومان

44.000 تومان

سود شما: 11.000 تومان