تاریخ نقاشی در ایران

16.000 تومان

سود شما: 4.000 تومان

اثری تازه در موضوع تاریخ نقاشی ایرانی است که چندی پیش توسط انتشارات مارلیک در دسترس علاقمندان قرار گرفت

گزینه های موجود

در انبار موجود نمی باشد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب تاریخ نقاشی در ایران :

به تصویر کشیدن آنچه برخواسته از تصورات است همیشه با انسان همراه بوده و این یکی از رموز پدید آمدن هنر است. هم ، آن انسانی که در جدال با طبیعت پیرامون خود بوده و هم ، این انسانی که خود را اشرف مخلوقات می پندارد و غالب بر طبیعت. گاه آن تصورات با خاطرات قومی و قبیله ای همراه شده و خود را در نماد و سمبل همان قوم و ملت عیان می کند و گاه این تصورات برخواسته از ذهن انسان متمدن و اخیرا جدا افتاده از طبیعت به شکل حقایقی بی پرده از تنهایی انسان معاصر متجلی می گردد.
در هردو حالت انسان هایی پیروز هستند که توانسته اند آن تصورات را ی کم و کاست در جریده ی روزگار به ثبت برسانند تا آیندگان به تصویری صحیح از زندگی و حرکت بشر به سوی آرمان هایش دست یابند. هنرمندان و نگارگران هر قوم و ملت از مهم ترین گروه هایی هستند که در این مسیر سهم مهم و بسزایی را ایفا می کنند. از همان بدو پیدایش بشر بر روی زمین و از زمانی که انسان توانست به هویت خود پی ببرد و بعد از چیرگی نسبی بر طبیعت پیرامون ، تلاش می کند تا با نقش اندازی تصورات خود از پیرامون، بودن ، زیستن ، و بقاء خود را تثبیت نماید.
برای درک بهتر از زمان وقوع تحولات نقاشی و نگارگری در ایران و به پیشنهاد ناشر و با استفاده از منابع مجود وقایع نگاری تاریخی در حاشیه متن اضافه گردیده است که در خصوص سایر هنر ها و ابداعات عصر گفت و گو می کند. تمامی تلاش در این کتاب بر پاسداری از ارزش های اصیل نهفته در هنر ایران بوده …

قسمتی از کتاب تاریخ نقاشی در ایران :

در کتاب تاریخ هنر آغاز بررسی هنر معمولا از نقاشی های اولیه یا دوران غارنشینی بشر آغاز می شود. اما در کشور ما تا سال های اخیر چنین نقاشی هایی متعلق به عهد غارنشینی نبود و ما تاریخ نقاشی را از زمان نقاشی بر روی سفالینه های بدون لعاب یا لعاب دار آغاز کردیم. اما بر اثر تحقیقات باستان شناسی در سالهای اخیر و کشف نقاشی های غارنشینی به ویزه در کوه های لرستان اکنون می توانیم این فصل را با اشاره به هنر این دوره آغاز کنیم : نمونه های این هنر که به وسیله مردمان ساکن لرستان بر دیوار های محل سکونت آنها بکار رفته است اگر چه از نظر قدمت و تکامل ، به پای نقوش غارهایی چون لاسکو در فرانسه و آلتامیر در اسپانیا نمی رسد، اما از نظر روحیه ای که در تصویر کردن آنها به کار رفته است میان آنها و نقوش فوق روابطی نزدیک می توان یافت.
کتاب تاریخ نقاشی ایران نوشته ی سید رضا حسینی نشر مارلیک را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 252 g
ناشر

مارلیک

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

37.600 تومان

سود شما: 9.400 تومان

72.000 تومان

سود شما: 18.000 تومان

320.000 تومان

سود شما: 80.000 تومان

40.000 تومان

سود شما: 10.000 تومان