تاریخ پوستر

24.000 تومان

سود شما: 6.000 تومان

کتاب تاریخ پوستر, جان بارنیکت, مهدی نوری مقدم, انتشارات مارلیک

گزینه های موجود

در انبار موجود نمی باشد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب تاریخ پوستر :

در سال‌های اخیر، ترجمه، تألیف و نشر مقالات و کتاب در حیطة هنرهای تجسمی رو به رشد و فزایندگی است؛ که در این راستا می‌توان ابراز خرسندی نمود. هرچند که هنوز اندک هستند و تمام فضاهای خالی نوشتاری دانش آکادمیک هنرها را پر نمی‌کنند، اما به هر حال غنیمتی هستند که اگرچه سیراب نمی‌کنند ولی می‌توان لبی را تر کرد یا گلویی را تازه.
نگارش و نشر در حیطة هنرهای تجسمی در ایران تا به امروز چندان همگانی نشده است؛ البته به برکت تعداد دانشکده‌ها و هنرستان‌های گرافیک و یا به‌طور کلی هنر و با تمام فقر آشکار نداشتن معلم کارکشته و کارآزموده در این زمینه، تعداد هنر آموخته‌ها در شهرهای دور و نزدیک زیاد شده است؛ با این وجود باید گفت که هنوز نمی‌توان هیچ گالری معتبر و یا حتی کوچکی را در این مناطق سراغ گرفت که هنرجوی تازه به راه افتاده بتواند با مخاطبانش رو در رو شده تا پالوده شود. چرا که گذر از این معبر نیز جزء ارکان اصلی شکوفایی هنر و هنرمندان است.
تا زمانی که همه‌چیز در انحصار شهرهای بزرگ است، دست هنرجویان، هنرخواهان و هنرمندان دور از این مراکز، از خرمای شیرین نخل بلند بالای امکانات شهری دور است. اینجاست که نشریات و کتاب‌ها موظفند این جای خالی را پر کنند و لازم است که دست نویسندگان، مترجمان و ناشران حاضر در این صحنه را به گرمی فشرد.
از جانب تمام تشنگان هنر و هنرجویان گرافیک، دستتان را می‌فشارم.

قسمتی از کتاب تاریخ پوستر :

موضوعات پوسترهای سمبولیستی بیشتر تمثیلی و استعاری بوده که برای مصور نمودن این درون مایه ها از رنگ های گرم و عمیق و نقوش مجذوب کننده استفاده می شد . از این دوران به بع نوعی احیای مجدد شمایل سازی در تاریخ تصویر سازی به وقوع پیوست که این رنسانس هم برای هنر نقاشی و هم برای هنر گرافیک و پوستر بسیار شایان اهمیت و توجه بود. بر این اساس می شد با بکارگیری نماد ها و سمبل ها در اثر به آنها نوعی وحدت و یکپارچگی در عین تکثر داد. در این شیوه دیگر نیاز نبود تا اجزاء طرح بر اساس وفاداری به اصول طبیعت گرایی و بسیار ساده ، آن هم در قالب محدودیت هایی ساختاری که در ذات اجرایی تکنیک های نقاشی است ، ترتیب پیدا کرده و یک مجموعه بصری را شکل دهند…
کتاب تاریخ پوستر اثر جان بارنیکت را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 408 g
ناشر

مارلیک

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

56.000 تومان

سود شما: 14.000 تومان

32.000 تومان

سود شما: 8.000 تومان

56.000 تومان

سود شما: 14.000 تومان