ترجمه ی کامل المراقبات

40.000 تومان

سود شما: 10.000 تومان

اعمال عرفانی و عبادی در طول سال

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

کتاب ترجمه ی کامل المراقبات تألیف عارف میرزا جواد آقا ملکی تبریزی ترجمه ی محمودی گلپایگانی توسط انتشارات لاهوت به چاپ رسیده است.
“المراقبات” یا “اعمال السنة” یکی از تالیفات گرانسنگ آیت حق و عرفان مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی (رضوان الله علیه) است، که آنرا به راه و روش سلف صالح و عظمای اصحاب امامیه تالیف نموده و از احادیث صحیح و گهر بار ائمه (علیهم السلام)، ادعیه و اوراد مخصوص به ایام و لیالی و ماه و سال (تمام ماههای سال قمری به ترتیب از محرم تا ذی الحجه) از منابع موثق در آن گردآوری نموده است.
جایگاه کتاب المراقبات در نزد ارباب باطن بسیار رفیع است. علامه طباطبائی (رحمة الله علیه) مفسر کبیر قرآن، در باره این کتاب تقریظی دارند که در آن به شان و جایگاه این اثر گرانمایه اشاره می کنند. سطوری از تقریظ ایشان بر این کتاب اینگونه است: «این چند سطر که بر کتاب “اعمال السنة” تالیف حجت و آیت الهی، مرحوم حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزی –قدس الله روحه – می نویسم، قصد ستایش این کتاب گرانسنگ و گرانقدر یا تعریف و توصیف مولف بزرگوار آنرا ندارم. چرا که این کتاب دریایی است پر از مروارید که در پیمانه نگنجد و نویسنده آن بدون شک الگوی بلند مرتبه و والا مقامی است که قدر و ارزشش با مقیاس قابل انداازه گیری نیست و همین عذر خواهی موجه کافی است و نا امیدی از دستیابی ما به هدف و رسیدن به مقصود، برای راحتی عذر خوبی است و ما را کفایت می کند…در این کتاب لطائف و تیزبینی هایی است که همیشه اهل ولایت الهی از آن مراقبت می کردند و ظرافتهایی در آن است که در دل سرگشتگان محبت الهی خطور کرده و جمله هایی در ان وجود دارد که برای اهل ریاضت در عبویت خدا به منزله لوحی برای تذکر و یادآوری است.»

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 667 g
ناشر

لاهوت

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

52.000 تومان

سود شما: 13.000 تومان

180.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان

30.400 تومان

سود شما: 7.600 تومان

180.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان