تنهای بزرگ کریستین هانا

88.000 تومان

سود شما: 22.000 تومان

کتاب تنهای بزرگ برای دوست‌داران و علاقه‌مندان به مطالعه رمان و داستانهایی از نویسندگان خارجی، جذاب و خواندنی است.

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب تنهای بزرگ نوشته ی کریستین هانا :

کریستین هانا در کتابش، تنهای بزرگ به روابط پیچیده و مشکلات خانواده‌ی آرنت آلبرایت می‌پردازد. او در جنگ ویتنام، ضربه‌های روحی شدیدی خورده است و حالا تصمیم گرفته خانواده‌اش را به آلاسکا منتقل کند تا زندگی جدیدی را در آنجا آغاز کنند. لنی دختر آرنت، چاره‌ای به جز پذیرش شرایط جدید ندارد. آن‌ها در منطقه‌ی دورافتاده‌ای ساکن می‌شوند اما این کار هم کمکی به بهبود شرایط روحی آرنت نمی‌کند. وقتی لنی و مادرش متوجه می‌شوند که در چنین شرایطی گیر افتاده‌اند و خطراتی که فکرش را هم نمی‌کردند در کمینشان است، چه باید بکنند؟
دختر ارنت به نام لنی که شخصیت اصلی کتاب تنهای بزرگ (The great alone) است و تنها سیزده سال دارد، میان رابطه‌ی پر فراز و نشیب پدر و مادرش قرار گرفته و ناگزیر به پذیرش این شرایط جدید است اما امید دارد این سرزمین جدید، آینده‌ای بهتر را برای او و خانواده‌اش به همراه داشته باشد.این جابجایی و تغییر، ابتدا دلپسند است اما زمانی که زمستان پدیدار می‌شود و حالت روانی ارنت بدتر از گذشته می‌شود، همسر و فرزندش در موقعیتی غیر قابل کنترل قرار می‌گیرند. لنی و مادرش کورا که عاشقانه یکدیگر را دوست دارند به دلیل شرایط بدی که دارند آشپز و خدمتکار می‌شوند. آن‌ها نه تنها در مقابل عوامل طبیعی بلکه به خاطر تصمیمات نادرستی که از باورشان به خوب شدن ارنت و برگشتنش به شخصیت قبل از جنگ ناشی می‌شد مجبور به مجادله هستند.
لنی کم کم بزرگ شده و در مدرسه دلباخته‌ی پسری به نام متیو می‌شود. ادامه‌ی این کتاب پیرامون داستان لنی روایت می‌شود. او با پدر بیمار و مادر ضعیفش سعی دارد تا زندگی‌شان را سر پا نگه دارد. اما حس حسادت پدرش ارنت به پدر متیو به نفرت تبدیل شده و و ضعیت را برای لنی دشوارتر می‌کند تا جایی که ماجرا به کلاف سردرگمی تبدیل می‌شود.
کریستین هانا (Kristin Hannah) نیز همچون شخصیت اول داستانش، لنی، و به دنبال تصمیم پدرش به آلاسکا مهاجرت کرده است. او همچنان با آن مکان احساس هم‌بستگی دارد. تمام طول داستان سرشار از توصیفات هانا در مورد مناظر شورانگیز آلاسکا است.

درباره ی کریستین هانا نویسنده کتاب تنهای بزرگ :

کریستین هانا، نویسنده‌ی آمریکایی در ۲۵ سپتامبر۱۹۶۰ در کالیفرنیا متولد شد. او از یک مدرسه ی حقوقی در واشنگتن فارغ التحصیل شد و قبل از تبدیل شدن به نویسنده ای تمام وقت، در سیاتل به کارهای قضایی می پرداخت. هانا موفق به کسب جوایز معتبر و متعددی شده و کتاب هایش فروش زیادی داشتند . در حال حاضر کریستین هانا به همراه همسر و پسرش در بینبریج آیلند در واشنگتن زندگی می کند.

بخشی از کتاب تنهای بزرگ نوشته ی کریستین هانا :

داخل کلیسا بزرگ‌تر از آن بود که از بیرون دیده می‌شد. دیوارهای تخته‌ای با مهره‌های سفید و کف‌پوشی از درخت کاج. آن‌جا نیمکتی وجود نداشت. مردم در حالی ‌که کنار هم ایستاده بودند، فضا را پر کرده بودند. مردی که لباس سفید و کت خزدار پوشیده بود، در مقابلش ایستاد. صورتش به کل در میان سبیل و ریش پنهان شده بود.
تقریبا تمام کسانی که لنی در کانق دیده بود، آن جا بودند. او لارج مارج را دید که وسط خانم رودز و ناتالی ایستاده بود. همه‌ی خانواده هارلند در حالی که به هم چسبیده بودند، در آن جا بودند. حتی پت دیوانه هم با آن قویی که در بغل گرفته بود، آن جا بود.
اما این ردیف اول بود که توجه او را به خود معطوف کرد. آقای والکر در کنار دختر زیبایی با موهای بلوند ایستاده بود که لنی احتمال داد او می‌تواند آلیسکا باشد. و در آن طرف، خویشاوندان والکر ایستاده بودند که تا به حال لنی آن‌ها را ندیده بود. درست در سمت راست آن‌ها یک نفر تنها ایستاده بود، آن متیو بود. کالهون مالوس، دوست پسر جنوا، با جابه‌جا کردن پاهایش، سنگینی وزن خود را تحمل می‌کرد. گویی نمی‌دانست که چه‌کار کند. اطراف چشمانش قرمز بود.
لنی سعی کرد توجه متیو را جلب کند. اما باز و بسته شدن درهای کلیسا و وزش سرما و برف به داخل مانع از آن می‌شد. او آن‌جا با شانه‌های خمیده و گونه‌های افتاده، ایستاده بود. صورت او در میان موهایش، که به نظر می‌رسید یک هفته است که آن‌ها را نشسته، پوشیده شده بود. لنی خانواده خود را به طرف ردیف خالی دنبال کرد و پشت خانواده مد ارل ایستاد. مد ارل بلافاصله با بابا دست داد. لنی به متیو خیره شد، دلش می‌خواست که او نیز به لنی نگاه کند. او نمی‌دانست چه بگوید. شاید اصلا او نمی‌خواست چیزی بگوید و فقط دلش می‌خواست دستش را بگیرد.

کتاب تنهای بزرگ نوشته ی کریستین هانان را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
تخفیف ویژه / رمان خارجی / رمان / تنهای بزرگ / مشهور/ پرطرفدار / کریستین هانا / نشر کتاب پارس 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 830 g
ناشر

کتاب پارس

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ چهارم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

206.500 تومان

سود شما: 88.500 تومان

129.500 تومان

سود شما: 55.500 تومان

36.800 تومان

سود شما: 9.200 تومان

34.500 تومان

سود شما: 23.000 تومان