جاناتان مرغ دریایی

24.000 تومان

سود شما: 6.000 تومان

این کتاب داستانی از زندگی همه‌ی انسان‌ها است؛ همه‌ی انسان‌هایی که به زندگی در اجتماع خودساخته خو کرده‌اند و هیچ برون رفتی از قوانین و چهارچوب‌های خودساخته متصور نیستند.

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب جاناتان مرغ دریایی :

کتاب جاناتان مرغ دریایی با عنوان اصلی «jonathan Livingston seagull» اولین بار سال ۱۹۷۰ منتشر شد. داستان کتاب داستان یک مرغ دریایی است که برای آموختن درباره‌ی زندگی و رسیدن به کمال پرواز می‌کند. راسل مونسون این کتاب را تصویرسازی کرده است.
داستان جاناتان مرغ دریایی اولین بار در پایان دهه‌ی ۶۰ قرن بیستم به‌صورت داستان کوتاه در مجله‌ی فلایینگ منتشر شد و سپس به‌صورت کتاب درآمد. در نخستین سال انتشار بیش از یک‌میلیون نسخه از جاناتان مرغ دریایی در سراسر آمریکا فروخته شد.
کتاب جاناتان مرغ دریایی در سه بخش نوشته‌شده بود اما سال ۲۰۱۴ نسخه‌ی جدیدی از آن به بازار که آمد که ۱۷ صفحه تحت عنوان بخش چهارم به آن افزوده‌شده بود. کتاب جاناتان مرغ دریایی طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد و تاکنون به چندین و چند زبان مختلف برگردانده شده است.

جاناتان مرغ دریایی‌ای است که حوصله‌اش از جمع‌کردن غذا سر رفته است. او تحمل روتین زندگی مرغ‌های دریایی را ندارد و هر روز ماجرای تازه‌ای ایجاد می‌کند و تلاش‌ می‌کند چیزهای بیشتری از پرواز بیاموزد. نافرمانی‌های جاناتان باعث اخراج او از گله می‌شود. جاناتان پس از اخراج از گروه شروع به ماجراجویی کرده و تلاش می‌کند چیزهای بیشتری درباره‌ی خودش و توانایی‌هایش بیاموزد. همین اتفاقات چالش‌های عجیبی را پیش روی جاناتان قرار می‌دهد.

جاناتان مرغ دریایی یک کتاب معمولی نیست، کتابی است که به‌عنوان الهام‌بخش‌ترین کتاب عصر ما شناخته می‌شود. این کتاب کوتاه و دوست‌داشتنی داستان شکستن حصارهاست. داستان لذت‌بخشی که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ریچارد باخ در کتاب جاناتان مرغ دریایی از مخاطب می‌خواهد کلیشه هاو حصارها را کنار بگذارد و به خود واقعی و منحصربه‌فردش دست پیدا کند. این کتابی است که هرکسی باید بخواند و به خودش و آرزوهایش بیندیشد. 
کتاب جاناتان مرغ دریایی  در دسته‌ی کتاب‌های داستان آمریکایی قرار دارد.
کتاب جاناتان مرغ دریایی  مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.
کتاب جاناتان مرغ دریایی  حجم اندکی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای خواندن کتاب‌های طولانی را ندارند و قصد دارند کتابی مختصر با موضوع داستان آمریکایی را بخوانند مفید خواهد بود.

‌در بخشی از کتاب جاناتان مرغ دریایی  می‌خوانیم:

فکر کرد بنابراین، این آسمان است و اجباراً با خودش تبسمی کرد. ارزیابی آسمان در چنین لحظه‌ای که فرد وارد آن می‌شد اصلاً شایسته نبود.
ازآنجایی‌که او اکنون از زمین، بالای ابرها و به همراه دو مرغ دریایی درخشان می‌آمد متوجه شد بدن خودش نیز به درخشندگی آن‌ها می‌شود. در حقیقت همان جاناتان جوان که همیشه در پشت چشمان طلایی‌اش زندگی کرده بود آنجا بود با این تفاوت که شکل بیرونی‌اش تغییریافته بود.
بدنش شبیه اندام یک مرغ دریایی بود با این تفاوت که اکنون خیلی بهتر از اندام قبلی‌اش با آن پرواز می‌کرد. با خود گفت: چراکه نه، با نصف تلاش به‌سرعت و موفقیتی دو برابر از بهترین روزها در روی زمین دست خواهم یافت. اکنون پرهایش با سفیدی و تلالو خاصی می‌درخشید و بال‌هایش چون ورقه‌های نقره‌ای صیقل یافته‌ای نرم و کامل بودند. او شادمانه با وارد آوردن نیرو به این بال‌های تازه به پی بردن مواردی درباره‌ی آن‌ها پرداخت.
در سرعت دویست و پنجاه مایل در ساعت احساس کرد به حداکثر سرعت رسیده است. در سرعت دویست و هفتادوسه مایل با خودش فکر کرد اینک با آخرین سرعتی که می‌تواند در حال پرواز است و این موضوع او را تا حدی مأیوس کرد.
برای اندام جدید محدودیت توان انجام کار وجود داشت و هرچند خیلی سریعتر از حد پرواز اندام قبلی‌اش بود اما هنوز هم محدودیتی بود که تلاش عظیمی را برای شکستن رکوردش می‌طلبید.
به فکر فرو رفت…
ابرها از هم باز شدند و همراهانش با گفتن فرودت مبارک جاناتان در هوای رقیقی ناپدید گشتند.

کتاب جاناتان مرغ دریایی را به همراه تخفیف ویژه ی ان خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 121 g
ناشر

حباب

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

384.000 تومان

سود شما: 96.000 تومان

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان

34.500 تومان

سود شما: 23.000 تومان