جلسات موثر

32.000 تومان

سود شما: 8.000 تومان

21 ایده درباره سازمان دهی و برگزاری جلسات موثر

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب جلسات موثر:

در کتاب جلسات موثر روش مدیریت و مشارکت موثرتر در جلسات را می‌آموزید تا بیشترین بازگشت سرمایه را از زمان صرف‌شده در جلسات داشته باشید.
به گفته پیتر دراکر «جلسات نخستین ابزار مدیریت هستند». ازآنجاکه بخش بزرگی از زمان کاری در جلسات سپری می‌شود، استفاده بهینه از آن‌‌ها و اطمینان از دستیابی به نتایج مطلوب، برای موفقیت حیاتی است.
 این کتاب دربردارنده بیست و یک ایده کلیدی برای شکل دهی و ایجاد جلساتی موثر است؛ اثر حاضر در حقیقت به چگونگی مدیریت یکی از ابزارهای مهم برای مدیران از آن جهت که آن ها زمان قابل توجهی از ساعت کاری خود را در جلسات به سر می برند می پردازد. در اثر حاضر با انواع جلسات، عواملی که بر تاثیرگذاری یا عدم موثر بودن آن ها اثر دارند، نحوه سخنرانی در آن ها، چگونگی بهبود اعتماد به نفس برای سخنرانی در جلسات و عوامل مهم دیگری که با موضوع ذکر شده ارتباط دارند، آشنا خواهید شد.
اگر مدیر مجموعه‌ای هستید، زیردستان شما میزان اعتبار، شایستگی، هوش و نیز شخصیت‌تان را از نحوه مدیریت جلسه مورد ارزیابی قرار می‌دهند. مدیران موفق آن‌هایی هستند که می‌دانند چگونه جلسات را به خوبی مدیریت کرده و عملکرد موثری در محیط جلسه داشته باشند. پیتر دراکر می‌گفت «جلسات، ابزاری اولیه برای مدیریت هستند.» از آن‌جا که بخش مهمی از وقت کاری شما در جلسات صرف می‌شود، یادگیری شیوه مدیریت آن و نیز کسب اطمینان از دستیابی جلسه به نتیجه مورد نظر، نقش مهمی در موفقیت شغلی‌تان خواهد داشت.
اگر بتوانید عملکرد خوبی در مشارکت و مدیریت جلسات داشته باشید، می‌توانید تا 40 درصد از زمان از دست رفته را برای انجام کارهایی با بهره‌وری بالا و دستیابی به نتایج بیشتر صرف کنید که این رویه در نهایت به پیشرفت سریع شغلی شما کمک می‌کند. اگر نتوانید عملکردی خوب در جلسات داشته باشید، نمی‌توانید در مدیریت هم موفق باشید.
در کتاب جلسات ثمربخش، به بررسی دو دسته اصلی از جلسات می‌پردازیم. دسته نخست شکل آشناتر جلسات یعنی ملاقات گروهی به دلایل مختلف است. دومین دسته از جلسات نیز جلسه‌های دو یا چند نفره‌ای است که در آن به امور مختلفی نظیر مصاحبه، مذاکره، توجیه، استخدام، اخراج، پاداش‌دهی، تفویض اختیار یا سایر فعالیت‌های مدیریتی می‌پردازید.
این کتاب دربردارنده 21 مبحث مهم است که با سال‌ها مطالعه و پژوهش برایان تریسی (Brian Tracy) در زمینه نحوه برگزاری جلسات در سازمان‌های مختلف به دست آمده است. اگر بتوانید این آموزه‌ها (یا بخشی از آن‌ها) را در راهبرد مدیریت جلسات خود به کار گیرید، اثربخشی مدیریتی‌تان به‌ طور قابل توجهی افزایش می‌یابد و چه بسا این پیشرفت موجب شگفتی‌تان هم بشود.

بخشی از کتاب جلسات موثر :

شخصا بروید و اتاق را ببینید. آن را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید همه امکانات لازم برای برگزاری جلسه مطلوب را دارد.
چک لیست یکی از بهترین ابزارهای مدیریت جلسه است که تاکنون ابداع شده است. چک لیست، فهرستی مکتوب از همه گام ها و الزامات برای هدایت یک جلسه است و اولین تا آخرین گام به ترتیب در آن آمده است. بنابراین، چک لیست همان دستورالعمل جلسه است و هرکسی که مسئولیتی بر عهده دارد عمیقا به آن وفادار می ماند تا جلسه به آرامی پیش رود.
به چیدمان مناسب جلسه موثر فکر کنید. صندلی ها، میزها و سایر امکانات مهم را آماده کنید. همه حضار باید آن قدر راحت باشند که محیط را از یاد ببرند. در نتیجه، کاملا بر موضوع جلسه تمرکز می کنند و مشکلی غیر منتظره مثل سیستم تهویه خراب، حواسشان را پرت نمی کند.
کتاب جلسات موثر برایان تریسی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 122 g
ناشر

کلید آموزش

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

18.600 تومان

سود شما: 12.400 تومان

23.200 تومان

سود شما: 5.800 تومان

108.000 تومان

سود شما: 27.000 تومان