خودسازی به سبک شهدا

20.000 تومان

سود شما: 5.000 تومان

از مشارطه تا معاقبه

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب خودسازی به سبک شهدا :

کتاب خودسازی به سبک شهدا ، درباره روش های شهدا در مورد خودسازی و تصفیه نفس می باشد. کتاب همراه با احادیث و حکایت های آموزنده می باشد.این کتاب دربردارنده خاطرات تعدادی از شهدای جنگ ایران و عراق بوده و موضوع آن «خودسازی» است. این خاطرات شامل مراحل خودسازی از جمله مشارطه (شرط کردن با خود برای انجام ندادن گناه)، مراقبه، محاسبه، معاتبه و معاقبه (مجازات خود برای نرفتن به سمت گناه) است.
در هر خاطره، نام شهید ذکر شده و محل و سال تولد، محل و سال شهادت و مزار وی معرفی می شود. سپس متن خاطره نقل شده و منبع ارائه آن بیان می شود. در پایان هر خاطره نیز دستورالعمل های مختلف خودسازی از نگاه بزرگان دین و ائمه معصومین (ع) ارائه شده است.
همان‌گونه که در مقدمه کتاب نیز آمده است، این اثر شامل حکایت‌هایی واقعی از کسانی است که «پس از نماز صبح «مشارطه» می‌کردند. با نفس خود شرط می‌گذاشتند که امروز نباید گناهی از من صادر شود. در طول روز از خود « مراقبه » می‌‌کردند که مبادا در گفتار، رفتار و حتی نیت‌های خود از جاده بندگی خدا منحرف شوند و شب هنگام مانند یک بازپرس نفس خود را «محاسبه» کرده اعمالشان را از نظر می‌گذراندند. اگر کار خوب و شایسته‌ای انجام داده بودند، شکر پروردگار را به جا می‌آوردند و اگر خطا و لغزشی از آنها سر زده بود به سجده و استغفار و توبه می‌افتادند و نفس اماره خود را معاتبه و نکوهش می‌کردند و برای آن که نفس سرکش نشود و بار دیگر به سمت گناه نرود، آن را مجازات و «معاقبه» می‌کردند».
در این کتاب، فرایند خودسازی شهدا در قالب خاطراتی کوتاه و با قلمی روان و صمیمی ارائه شده است. پس از بیان مشخصات هر شهید، خاطره‌ای از وی با ذکر منبع و راوی نقل شده و در پایان هم توصیه‌های اخلاقی،کاربردی و مستند به آثار بزرگان بیان می‌شود. 73 خاطره از شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که از اقشار و سنین مختلف هستند، نشان می‌دهد که خدایی شدن با رعایت نکات اخلاقی و اعتقادی برای تزکیه روح، امکان‌پذیر است.

بخشی از کتاب خودسازی به سبک شهدا:

پرسید: «شما که تجربه‌ت از من بیشتره و سر کلاس‌های اخلاق نشستی بهم بگو،
چرا هر کاری می‌کنم اراده‌ام قوی نمی‌شه تا رودرروی گناه محکم وایستم.»
خیلی جدی گفت: «کاری نداره خواهر من. پنج تومن بده سوار تاکسی شو، برو از داروخونه چندتا قرص اراده بخر و روزی یه دونه بخور!»
ـ داداش!! شوخی نکن دیگه!
این بار طوری جواب داد تا برای همیشه آویزه گوشش شود «یه راه بیشتر نداری. روزه بگیر. رو…زه…ب…گیر!»
کتاب خودسازی به سبک شهدا نوشته ی زهذا موسوی نشر حماسه یاران را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 190 g
ناشر

حماسه یاران

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دهم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

100.000 تومان

سود شما: 25.000 تومان

9.600 تومان

سود شما: 2.400 تومان

32.000 تومان

سود شما: 8.000 تومان