دانشنامه دنیای دیجیتال

48.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان

جست و جوی تمامی دستگاه های دیجیتالی و کشف کامپیوتر ها به ترتیب از ماشین حساب های یونانی تا روبات ها

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب دنیای دیجیتال :

کتاب دنیای دیجیتال یک جلد از مجموعه شاهد عینی است به قلم دکتر مایک گلد اسمیت، ترجمه شراره اسماعیل نمازی و چاپ انتشارات ایده پردازان.
کتاب پیش رو سفری است در دل دنیای دیجیتال که در آن به کهن ترین ابزارهای دیجیتال هم چون ماشین حساب های یونانی تا ابزارهای دیجیتال نوین، کامپیوترها و روبات ها پرداخته می شود و جنبه های اعجاب برانگیزی که این ساخته های دست بشر دارند مورد توجه قرار می گیرد. این اثر نشان می دهد که چگونه این ابزارها بر زوایای مختلف زندگی انسان تاثیر گذاشته اند و در آینده ممکن است چگونه دستگاه هایی وارد دنیای بشر شوند.

گزیده ای از کتاب:

کامپیوترها برای اجرای برنامه ها ساخته شده اند. برنامه از مجموعه ای دستورالعمل ساخته شده است که به کامپیوتر آنچه که بعدا انجام می شود را فرمان می دهد. در برنامه ای ساده، کار به ساده ترین مراحل تقسیم شده است. کامپیوتر به خودی خود نمی داند چه کاری انجام دهد و فقط دستورالعمل ها را یک به یک اجرا می کند. یک برنامه پیچیده به بخش هایی به نام «برنامه فرعی» تقسیم شده است. هرکدام بخش کوچک تری از برنامه ای را که به دفعات مورد استفاده است را اجرا می کند و داده را با برنامه های فرعی دیگر مبادله می کند. این کار سبب می شود برنامه به طور جزئی تر و ساده تر دریافت شود. برنامه نویسان برنامه هایشان را به یکی از چندین زبان کامپیوتری تخصصی، که رمز (کد) نامیده می شود، می نویسند. علاوه بر زبان برنامه نویسی، کامپیوتر برنامه را به زبان ماشین، که توالی اعدادی است که ریزپردازنده ها شناسایی می کنند، تبدیل و هم گردانی می کند. بعضی برنامه نویسان قطعه هایی را نوشته و آن ها را در کتابخانه هایی در اینترنت ذخیره می کنند. دیگران از این قسمت ها برای ساخت برنامه هایشان استفاده می کنند، تا هربار نیاز نباشد برنامه نویسی را از ابتدا شروع کنند.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 100 g
ناشر

ایده پردازان

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

144.000 تومان

سود شما: 36.000 تومان

80.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان

80.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان

98.000 تومان

سود شما: 42.000 تومان