دانشنامه مصور زیر دریایی

70.000 تومان

سود شما: 30.000 تومان

کتاب دانشنامه مصور زیر دریایی ها جلد سخت کاغذ گلاسه

گزینه های موجود

در انبار موجود نمی باشد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب دانشنامه مصور زیر دریایی:

نوشته ایست از نیل مالارد به ترجمه راحله حجی زواره و چاپ انتشارات سایان. دانشنامه حاضر اطلاعاتی گسترده پیرامون زیردریایی ها در اختیار مخاطب قرار می دهد. ابتدا تعریفی از زیر دریایی و توضیحی درباره چگونگی کارکرد آن ارائه شده است و سپس مطالبی علمی در رابطه با طرح ها و نمونه های اولیه، جایگاه زیر دریایی ها در عصر انرژی اتمی، ساختار و تغییرات ایجاد شده در آن ها با گذشت زمان، فجایع، ایمنی، آینده و کارکردهای گوناگون زیر دریایی ها و … در کنار تصاویر مستند و واقعی مطرح شده است.

زیر دریایی نوعی کشتی زیر آبی است که اختراع آن انقلابی در جنگ های دریایی ایجاد کرد و امکان کاوش در دنیای پنهان زیر سطح اقیانوس را برای انسان ها فراهم آورد. زیر دریایی ها اندازه های مختلفی دارند ، اندازه ی آنها از یک خوردرو کوچک تا کشتی های غول پیکر ، با اندازه ی دو برابر یک جامبوجت ، متفاوت است. طرح ، شیوه ی پیش رانش و همچنین عملکرد آنها کاملا با یکدیگر کاملا فرق دارد.
زیردریا پیماها را برای سفر های کوتاه طراحی کرده اند در حالی که زیر دریایی هایی که با سوخت اتمی کار می کنند می توانند بدون وقفه به دور دنیا سفر کنند. زیر دریایی های تخصصی می توانند برای انجام تحقیقات تا عمق بسیار زیادی پایین بروند. آنها را با استفاده از کابل متصل به کشتی مادر ، پایین می فرستند. از زیر دریایی ها برای تفریح هم استفاده می کنند.زیر دریایی های تفریحی امکان دیدن زندگی زیر آب را برای گردشگران فراهم می کند.

بخشی از متن کتاب دانشنامه مصور زیر دریایی:

علاقه به کاوش در اعماق اقیانوس، انگیزه ی پیشگامان ساخت زیر دریایی بود. این طراحان در انجام این کار نیز مانند بسیاری از پیشرفت های علمی، از مشکلاتی که پیش روی آن ها بود، اطلاع چندانی نداشتند. بدیهی ترین چالش، چگونگی فروبردن زیر دریایی در آب و بازگرداندن آن به سطح آب بود. علاوه بر این، مشکلات دیگری هم وجود داشت. مثلا نگهداری یک مخزن هوا درون زیر دریایی، به حرکت در آوردن زیر دریایی پیش از اختراع پروانه و اطمینان اینکه آب به داخل زیر دریایی نشت نکند. دو عامل مهم دیگر که باید به آن ها توجه می کردند، اثر فشار آب بر اجسام درون آن، حتی در آب های بسیار کم عمق و تفاوت بین چگالی آب شیرین و آب دریا بود. همین طور که این آزمایش ها نتایج بیش تر و بیش تری را فراهم کردند، طراحی زیردریایی به شکلی که امروز می بینیم به وجود آمد.
این کتاب دانشنامه مصور زیر دریایی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 546 g
ناشر

سایان

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

280.000 تومان

سود شما: 120.000 تومان

119.000 تومان

سود شما: 51.000 تومان

525.000 تومان

سود شما: 225.000 تومان

119.000 تومان

سود شما: 51.000 تومان