دایره المعارف مصور بدن انسان

315.000 تومان

سود شما: 135.000 تومان

این کتاب به معرفی اجزای بدن انسان می‌پردازد و حاوی تصاویر متعددی در این رابطه است.

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب دایره المعارف مصور بدن انسان :

مطالعه‌ی پیکر انسان، تاریخی بسیار دراز دارد. پاپیروس ادوین اسمیت که زمان آن را حدود 1600 سال پیش از میلاد مسیح برآورد می‌کنند، کهن‌ترین سند پزشکی است که می‌شناسیم. در این پاپیروس مانند یک کتاب آموزش جراحی، فهرستی از بیماری‌ها و روش درمان آن‌ها آمده است. از دید تاریخی، برای دریافتن کارکرد بدن، به تشریح نیاز بوده است. بخش نخست این کتاب اطلس پیکرشناسی است. از یاد نبریم پیکر انسان مانند تندیسی بی‌حرکت نیست، بلکه مانند ماشینی پیوسته در جنب‌وجوش است. داستان این کتاب نیز که بی‌شباهت به دستور کار ماشین‌های صنعتی نیست، برای هر کس چه پیر و چه جوان، جالب خواهد بود.
بخش نخست این کتاب اطلس پیکر شناسی است . بدن انسان مانند پازلی پیچیده است . اندام ها کنار هم درون فضایی هستند که رگ ها و عصب ها پیرامون آنها را فراگرفته است. این رگ ها شاخه شاخه می شوند و به درون اندام ها راه می یابند.تصور اینکه همه ی این جزئیات چگونه کنار هم جای می گیرند آسان نیست ، اما تصویرگر ها می توانند آناتومی پیکر انسان را به شکلی نمایش دهند که در اتاق تشریح ممکن نیست.

بخشی از کتاب دایره المعارف مصور بدن انسان :

دستگاه عصبی :
دوازده جفت عصب از مغز و ساقه ی مغز جدا می شوند تا ساختارهای سر و گردن از جمله چشم ها ، گوش ها ، بینی و دهان را عصب دهی کنند. سی و یک جفت عصب نخاعی نیز از نخاع خارج می شوند که در هر طرف شامل هشت عصب گردنی ، دوازده عصب سینه ای ، پنج عصب خاجی و یک عصب دنبالچه ای هستند. شا خه های این عصب بافت نرم پشت و جلوی ستون مهره ها را عصب دهی می کنند در ناحیه ی گردنی ، کمری و خاجی ، عصب ها به هم می پیوندند و وارد می شوند . بیش تر عصب های محیطی ، هم رشته هایی برای بردن پیام های حرکتی وارد میشوند . بیش تر عصب های محیطی ، هم رشته هایی برای بردن پیام های حرکتی به ماهیچه ها و هم رشته هایی برای بردن پیام های حرکتی ب مایچه ها و هم رشته هایی برای رساندن پیام های حسی از محیط به دستگاه عصبی مرکزی دارند.
 دستگاه ماهیچه ای :                                                                                                                                          *************
ماهیچه ها با شکل های مختلف ، نیروی متفاوتی تولید می کنند . ماهیچه های بلند و باریک بیش تر منقبض می شوند اما نیروی کمتری ایجاد می کنند . ماهیچه های که با بازو به تاندون  وصل شده اند ، مانند دلتوئید ، طی انقباض کم تر تغییر طول می دهند اما نیروی بیشتری تولید می کنند. شکل ماهیچه ها متفاوت است اما قاعده ی کلی این است که نیروی ناشی از انقباض ماهیچه در راستای تاندونش اعمال می شود.
کتاب دایره المعارف مصور بدن انسان را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 2012 g
ناشر

سایان

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ پنجم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

48.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان

119.000 تومان

سود شما: 51.000 تومان

22.500 تومان

سود شما: 7.500 تومان