دایره المعارف مصور دانستنیهای شگفت انگیز

315.000 تومان

سود شما: 135.000 تومان

دایره المعارفی جامع در باب علم و فناوری ، طبیعت ، جغرافیا ، ورزش ها و سرگرمی ها وتاریخ

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب دایره المعارف مصور دانستنیهای شگفت انگیز :

کتاب دايره المعارف مصور دانستنيهاي شگفت انگيز اثري است از گروه نويسندگان انتشارات دورلينگ كيندرزلي به ترجمه ي الهام شوشتري زاده و چاپ انتشارات سايان.
گردآورندگان مجموعه ي مصور پيش رو با دسته بندي هوشمندانه ي اطلاعات خواندني و شگفت انگيز در گروه هاي مختلف علم و فن آوري، طبيعت، جغرافيا، فرهنگ، ورزش، سرگرمي و تاريخ، زمینه افزايش علم و دانش كودكان و نوجوانان را در اين زمينه ها فراهم می کنند.
این کتاب جلد سخت ، تمام مصور به همراه توضیحات با جنس کاغذ گلاسه ی مرغوب می باشد.

بخش هایی از دایره المعارف مصور دانستنیهای شگفت انگیز:

در كجاي جهان؟
آب سنگ هاي مرجاني در آب هاي گرم، زلال و كم عمق نزديك سواحل گرمسيري پديدار مي شوند. بيشتر اين آب سنگ ها را در غرب اقيانوس آرام و اقيانوس هند پيدا مي كنيم.
زندگي در آب سنگ مرجاني:
آب سنگ هاي مرجاني ياخته هايي گزنده دارند كه غذا به دست مي آورند. جلبك هاي كوچكي هم لابه لاي بافت آب سنگ ها زندگي مي كنند. مرجان ها از قندي كه اين جلبك ها مي سازند بهره مي گيرند و در عوض محيطي امن براي زندگي جلبك ها به وجود مي آورند. مرجان ها براي بسياري از جانوران ديگر هم غذا مي سازند و سرپناهي براي ماهي هاي رنگارنگ، ستاره هاي دريايي، ميگوها، خرچنگ ها و حتي مارهاي دريايي هستند.

                                                                                                                                          **********

گیاهان انطباق پذیر:

گیاهان نمی توانند برای در امان ماندن از جانوران یا آب و هوای بد  از جایی به جای دیگر بروند ، بنابرین راه های دیگری برای زنده ماندن یافته اند . برای مثال ، گیاهان بیابان های داغ می توانند با مقدار بسیار کم آب هم زنده بمانند یا گیاهانی که نزدیک دریا می رویند تاب تحمل شوری آب را دارند.

کاکتوس : کاکتوس ها در مناطق بسیار گرمی زندگی می کنند ، بنابراین به جای برگ تیغ هایی ریز دارند تا آب کمتری را به صورت بخار از دست دهند. ساقه های آنها هم آب را در خود ذخیره می کنند.

مخروطی ها: گیاهان مخروطی در تمام سال سبز می مانند. برگ های سوزنی و باریک این گیاهان به آب کم تری نیاز دارند و می توانند یخ بندان را هم تحمل کنند.

                                                                                                                                          **********

سازه ها :

انسان ها از روزگاران بسیار دور با نواختن سازه های کوبه ای ، زهی ، جغجغه ای یا بادی از موسیقی لذت برده اند . این گروه های مختلف ساز ها را «خانواده» می نامیم. در ارکسترها ، تعداد زیادی ساز کنار هم قرار می گیرند تا صداهایشان را با هم ترکیب کنند.

سازهای بادی چوبی : این ساز های بادی از چوب ، فلز و پلاستیک ساخته می شوند . وقتی نوازنده با انگشت هایش سوراخ های روی بدنه لوله ای این سازها را می بندد و باز می کند نت ها را تغییر می دهد. بعضی از این ساز ها زبانه ای مرتعش به نام قمیش هم دارند که در دهان قرار می گیرد.

کتاب دایره المعارف مصور دانستنیهای شگفت انگیز را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 1971 g
ناشر

سایان

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

119.000 تومان

سود شما: 51.000 تومان

68.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان

38.400 تومان

سود شما: 9.600 تومان