دایره المعارف مصور دایناسور کد 160

280.000 تومان

سود شما: 70.000 تومان

دایناسورها و دیگر جانوران شگفت انگیز ما قبل تاریخ که پیش از این هرگز ندیده اید.

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب دایره المعارف مصور دایناسور :

دایناسورها و دیگر جانوران شگفت انگیز ما قبل تاریخ که پیش از این هرگز ندیده اید.

جهان زنده صحنه ی انواع حیرت انگیزی از حیات بوده است ، اما اندک جانورانی هستند که بتوانند از نظر گوناگونی ، اندازه و شکوه مطلق با دایناسورهای منقرض شده رقابت کنند. دایناسور ها بیش از 160 میلیون سال در دوران مزوزوئیک بر زمین حکومت می کردند و نوادگان آن ها هم پیرامون ما زندگی می کنند .
نخستین دایناسورها حدود 335 میلیون سال پیش در دوره ی تریاس میانی پدید آمدند. نیاکان آنها آرکسور هایی کوچک و نحیف بودند که پاهایشان هنگام ایستادن و راه رفتن زیر بدن هایشان قرار می گرفتند . این شیوه ایستایی با پاهای افراشته در دایناسور ها به کمال رسید و یکی از عواملی بود که به بسیاری از آن ها امکان داد آن قدر بزرگ شوند.خیلی از دایناسور ها ، از جمله همه ی دایناسورهای گوشت خوار ، روی دو پا می ایستادند و وزن دم درازشان تعادل بدنشان را حفظ می کرد. اما بیشتر دایناسور های گیاه خوار ، که بزرگتر هم بودند ، روی چهار پا می ایستادند. آن ها همه ی ویژگی های کالبد شناختی جانوران مهره دار امروزی را داشتند.
چون دایناسور های دوران مزوزوئیک مدت ها پیش می زیسته اند ، بسیاری از مردم آن ها را جانورانی ابتدایی تصور می کنند. اما این تصور کاملا نادرست است. این دایناسورها حدود 170 میلیون سال بر زمین حکومت می کردند و در طول این دوره فرایند تکامل ویژگی های کالبد شناختی آن ها را تا بیشترین درجه ی ممکن ارتقا داد. استوخوان ها ، ماهیچه ها و اندام های درونی آن ها به اندازه ی استوخوان ها ، ماهیچه ها و اندام های درونی هر جانور امروزی دیگری کارآمد بودند و به سبب همین ویژگی ها بود که دایناسور هایی مثل تیرانوسورس رکس شکوهمند ترین جانوران خشکی زی تاریخ شدند.
این کتاب در سایز رحلی موجود می باشد.
این کتاب تمام رنگی و دارای تصاویر واقعی ، با کیفیت و جذاب می باشد.
جنس کاغذهای این کتاب گلاسه ی مرغوب و جنس جلد کتاب سخت و با کیفیت می باشد.
این کتاب دارای اطلاعات شگفت انگیزی و جالبی می باشد که تا به حال در جایی مطالعه نکرده اید.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 1325 g
ناشر

سایان

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ چهارم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

38.400 تومان

سود شما: 9.600 تومان

25.500 تومان

سود شما: 4.500 تومان

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان