دایره المعارف مصور زمین شگفت انگیز ما

175.000 تومان

سود شما: 75.000 تومان

دایره المعارف تصویری زمین به همراه توضیحات

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب دایره المعارف مصور زمین شگفت انگیز ما :

زمین سیاره ی پویا و تماشایی است . جهان شگفت انگیز سنگ ، آب ، هوا و زندگی که پیوسته دستخوش تغییر است. نیروهایی در این سیاره موجب حرکت آهسته اما پیوسته ی پوسته ی سنگی اش می شوند ، حرکتی که کوه ها را پدید می آورد ، زمین لرزه ها را می سازد و آتش فشان ها را بیدار می کند. گرمای خورشید هم جریان هایی در جو زمین به وجود می آورد و باد و باران می سازد، باد و بارانی که پوسته ی زمین را می فرسایند و چشم انداز هایی خیره کننده می آفرینند. زمین شگفت انگیز روایتی گیرا از سرگذشت طبیعی و پر ماجرای زمین است . این کتاب فقط شگفتی های زمین شناختی خارق العاده ی جهان را معرفی نمی کند ، بلکه با نگاهی ژرف تر توضیح می دهد که این پدیده ها چگونه پدید آمده و شکل گرفته اند.از گرمای سوزان گدازه های آتش فشانی هاوایی گرفته تا پهنه ی یخ زده ی جنوبگان ، زمین شگفت انگیز زیبایی ها و شگفتی های باورنکردنی سیاره ی ما را پیش چشممان می گذارد.

جنس جلد این کتاب جلد سخت و کاغذ های کتاب گلاسه ی مرغوب می باشد . این کتاب با هشت سرفصل با عنوان های : زمین بی همتا ، چشم انداز های تماشایی ، آتش و بخار ، جهان یخ زده ، جهان آبی ، پدیده های آب و هوایی ، فاجعه ها ، زمین زنده به تالیف رسیده است.
این کتاب تمام مصور دارای تصاویر زیبا و زنده و توضیحات جامع درباره ی پدیده های زمین شناسی می باشد.

بخشی از کتاب دایره المعارف مصور زمین شگفت انگیز ما :

کاسه های آتشفشان 
دهانه ی بیشتر آتش فشان هایی که قرن ها فوران نکرده اند بسته شده است . در نتیجه زیر دهانه ی بسته شده فشار جمع می شود.تا بلاخره با فورانی عظیم منفجر شود. این فوران مخزن تفتال درون آتشفشان را خالی می کند و قله ی آتش فشان که زیرش خالی شده است ، درون این فضای تهی فرو می ریزد . به این ترتیب کاسه ی آتش فشان عریضی شکل می گیرد که اغلب از خود دهانه ی اصلی بسیار پهن تر است.
کوه سنت هلن 
این آتشفشان چینه ای در آمریکا در گذشته قله ای مخروط شکل داشت . اما در می 1980 فورانی فاجعه آمیز باعث فروریختن قله ی آتش فشان شد و کاسه ای آتش فشانی ساخت . ذزون این کاسه ، مخروط آتش فشانی جدیدی در حال شکل گیری است.

کتاب دایره المعارف مصور زمین شگفت انگیز ما  نوشته ی جان وودوارد نشر سایان را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 1245 g
ناشر

سایان

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.