دایره المعارف مصور هواپیما

264.000 تومان

سود شما: 66.000 تومان

یک قرن تلاش برای تسخیر آسمان

گزینه های موجود

در انبار موجود نمی باشد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب دایره المعارف مصور هواپیما:

اثری است از فیلیپ وایت من به ترجمه پرناز طالبی و چاپ انتشارات سایان. این مجموعه دربردارنده ی اطلاعاتی پیرامون اولین تلاش های بشر و اولین ابزارهایی که انسان برای پرواز در آسمان ها از آن بهره برد تا نوع پیشرفته ی هواپیماها که به تدریج با پیشرفت علم در طول تاریخ شکل گرفتند می باشد. پرواز آرزوییست که انسان ها از نخستین نسل بشر در سر خود می پروراندند و به عقیده ی ارویل رایت نمی توان آن را فقط یک تفریح به حساب آورد. کتابی مصور که اطلاعات شما را درباره تاریخچه پرواز تکمیل می کند.
ایده ی پرواز و حس آزادی که عرضه می دارد به قدمت تخیل انسان است. آرزوی پرواز در اوج آسمان از همان ابتدا وجود داشت . هرکس که از تپه ای بالا می رفت ، سودای آن داشت که به تقلید از پرندگان دست هایش را بگشاید و رو به چشم انداز و شگفتی های پیش رو بال بگشاید.در سال 1783 برادران مون گلیفه از نخستین کسانی بوده اند که هنر ظریف بالون سواری را به شیوه ای شکوهمند آغاز کردند ، در 1853 سر جرج کیلی برای نخستین بار ولو ناخواسته یک خلبان گلایدر را رهسپار پروازی تکرار نشدنی روی دره ی یورکشایر کرد…

بخشی از کتاب دایره المعارف مصور هواپیما:

در 1924 ، وزارت حمل و نقل هوای بریتانیا تصمیم گرفت به طور نظام مند باشگاه های هوانوردی را توسعه دهد. این وزارتخانه که از مزایای داشتن جمعیت علاقه مند به صنعت هوانوردی آگاه بود ، اعلام کرد بودجه ای را برای تجهیز باشگاه های واجد شرایط به منظور خرید هواپیماهای سبک مورد تایید در نظر گرفته است . ساخت این هواپیما ها باید قدرتمند ، مطمئن ، مقرون به صرفه ، پرواز با آن ها آسان ، و نگهداری شان ساده می بود . تنها یک هواپیما تمام این ویژگی ها را داشت : دی اچ 60 جیپسی موث ، محصول جاودانه ی شرکت دهاولند.
                                                     ********
در دهه ی20 نمایش های هوایی خارق العاده و خلبانان ماجراجوی دوره گرد با نمایش هایی مانند راه رفتن روی بال ها و اجرای دیگر حرکات آکروباتیک تکان دهنده، جمعیت فراوانی را گرد هم می آوردند. در اواخر این دهه بود که هواپیماهای تک باله جدید که تک سرنشین بودند، بدنه ای فلزی و هوالغز داشتند و سریعتر از همیشه پرواز می کردند، برای کسب جایزه های سرعت وارد رقابت شدند. صنعت هوانوردی در سال 1927، هنگامی که چارلز لیندبرگ در پروازی تک نفره با هواپیمای تک باله و تک موتوره ی «اسپریت آوسنت لوئیس» عرض اقیانوس اطلس را پیمود، توجه جهان را به خود جلب کرد. این هواپیما به همین منظور طراحی و تولید شده بود.
هواپیما / تاریخ ساخت هواپیما / دانشنامه / دایره المعارف / مصور / نشر سایان / پرواز / علمی / تاریخی / نشر سایان 
کتاب دایره المعارف مصور هواپیما را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 1485 g
ناشر

سایان

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

38.400 تومان

سود شما: 9.600 تومان

200.000 تومان

سود شما: 50.000 تومان

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان