دزیره

248.000 تومان

سود شما: 62.000 تومان

کتاب دزیره عاشقانه ای تاریخی در زمان ناپلئون بناپارت

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی رمان دزیره:

دزیره مشهورترین رمان آن‌ماری سلینکو، نویسنده اتریشی – آلمانی است. سلینکو در این اثر، روایتی از زندگی دزیره کلاری ارائه می‌دهد. دزیره‌ای که در ابتدا عاشق ناپلئون می‌شود اما پس از اینکه ناپلئون دلش را می‌شکند، ملکه‌ی سوئد می‌شود.خواندن رمان تاریخی دزیره با ترجمه‌ی همایون پاکروان علاوه بر لذت مطالعه‌ی یک رمان خوب، اطلاعات خوبی درباره‌ی فرانسه‌ی قرن هجده نیز به شما می‌دهد.

درباره‌ی کتاب دزیره

قهرمان اصلی رمان دزیره، برناردین اوژنی دزیره است. دزیره کلاری ملقب به دزیدریا، ملکه سوئد و نروژ، دختر آقای فرانسیس کلاری تاجر ابریشم و اهل مارسی بود که در هشتم نوامبر سال ۱۷۷۷ میلادی در مارسی فرانسه چشم به جهان گشود. خواهر دزیره که ژولی نام داشت، با ژوزف بناپارت برادر ناپلئون بناپارت عروسی کرد.

دزیره عاشق ناپلئون شد و در ۱۷۹۴ با ناپلئون بناپارت نامزد شد، اما دو سال بعد ناپلئون نامزدی خود را با او به هم زد و در هشتم مارس ۱۷۹۶ با ژوزفین دوبو هارنه ازدواج کرد. هنگامی که دزیره از این موضوع اطلاع یافت به ناپلئون نوشت: «تو زندگی مرا به سوی بدبختی سوق دادی و من هنوز ناتوان از فراموش کردن توام». این عشق بود که دزیره را به پاریس کشاند.

او چندی بعد با ژنرال ژان باتیست برنادوت که فردی مدیر، باتجربه و کارآزموده بود، ازدواج کرد. او جنگ‌های پیروزمندانه و افتخارآمیزی انجام داد و به خاطر خوشنامی خود از طرف مجلس ملی سوئد به ولیعهدی آن کشور برگزیده شد و سپس در ۱۸۱۰ رسماً پادشاه آن کشور شد.

درباره‌ی آن‌ماری سلینکو

آن‌ماری سلینکو نویسنده‌ای آلمانی‌الاصل است که در بین سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۵۰ رمان‌های پرفروشی را در آلمان به چاپ رساند. وی در سال ۱۹۳۹، در آغاز جنگ جهانی دوم، به همراه همسر دانمارکی‌اش به دانمارک پناهنده شد. چهار سال بعد از این واقعه، آن‌ها دانمارک را به مقصد سوئد ترک کردند و به آنجا پناهنده شدند. تعداد زیادی از رمان‌های او به فیلم تبدیل شده و به زبان‌های زیادی نیز ترجمه شده‌اند. کتاب دزیره آخرین اثر آن‌ماری سلینکو است.

فهرست

  • قسمت اول دختر یک تاجر ابریشم اهل مارسی
  •  دوم همسر مارشال برنادوت
  • سوم بانوی صلح ما
  •  چهارم ملکه سوئد

 

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 882 g
ابعاد 21 × 14 × 21 cm
ناشر

لیدا

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

محصولات پیشنهادی

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

188.000 تومان

سود شما: 47.000 تومان

176.000 تومان

سود شما: 44.000 تومان

66.500 تومان

سود شما: 28.500 تومان

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

49.600 تومان

سود شما: 12.400 تومان

126.400 تومان

سود شما: 31.600 تومان

102.000 تومان

سود شما: 68.000 تومان

38.400 تومان

سود شما: 9.600 تومان