دیوان حافظ قابدار نفیس جلد چرم

210.000 تومان

سود شما: 90.000 تومان

دیوان حافظ وزیری قاب دار کشویی

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

دیوان حافظ

خصوصیات ظاهری این دیوان : قاب دار کشویی / جلد چرم / رنگ قهوه ای تیره / سایز وزیری / کاغذ گلاسه رنگی / جلد طلاکوب

خصوصیات ادبی دیوان :
دارای شرح لغت ،تفسیر عرفانی و تعبیر غزل
بر اساس نسخه ی دکتر قاسم غنی و محمد قزوینی
تذهیب کتاب توسط : زهرا ارشادی
نگار گری کتاب : آقا میری
ناشر کتاب : آشیانه مهر

درباره ی دیوان حافظ :
دیوان حافظ شامل تمامی اشعار منتسب به وی است که از او به جای مانده است. این کتاب نخستین بار به طور رسمی در فاصله سال های 1200 تا 1206 هجری قمری چاپ شده است. اولین کسی که اشعار حافظ را گردآوری کرد محمد گلندام بود. دخل و تصرف در اشعار حافظ زیاد رخ داده و در هر نسخه می بینیم که تعداد اشعار متفاوت است. مضامین اشعار پیرامون اوضاع زمان خویش، حکمت و مسائل عرفانی می باشد.

دیوان حافظ شامل غزلیات، قصاید، مثنوی ها، قطعات و رباعیات است. قصاید حافظ تعداد بسیار اندکی است و از آن جایی که برخی قصاید او از نظر ساختار به غزل نیز شباهت داشته در برخی نسخ، قصاید در شمار غزلیات چاپ شده است. عمده ترین اشعار حافظ مربوط به غزلیات اوست که در حدود 500 غزل در دیوان او وجود دارد. در مورد مثنوی نیز در برخی نسخ قدیمی دو مثنوی وجود دارد که نشان می دهد حضرت حافظ به منظومه های ویس و رامین، اقبال نامه و شرف نامه نظری داشته است. بخش دیگر هم مربوط به قطعات است که حافظ جهت ثبت رویداد هایی تاریخی سروده است این قطعات بیشتر از منظر تاریخی دارای اهمیت می باشند و بخش آخر نیز مربوط به رباعیات است که بیشتر در نسخ اخیر دیده می شود.

اشعار حافظ، آشنا ترین اشعار برای عوام و خواص است و این جایگاه شاید برای کمتر کسی در جهان وجود داشته باشد و همه ساله نشست های گوناگونی جهت حافظ شناسی در ایران و جهان برگزار می شود. در خانه ی هر ایرانی اگر کتاب شعری وجود داشته باشد آن کتاب به احتمال فراوان دیوان حافظ است.

این دیوان را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 1624 g
ناشر

آشیانه مهر

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت / چرم / قاب دار

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

35.000 تومان

سود شما: 5.000 تومان

96.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

31.500 تومان

سود شما: 13.500 تومان

680.000 تومان

سود شما: 170.000 تومان