راز شاد زیستن مترجم هانیه نبی مطلق

27.000 تومان

سود شما: 18.000 تومان

از مجموعه پر فروش ترین کتاب های روان شناسی

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

کتاب راز شاد زیستن؛ مترجم هانیه نبی مطلق

راز شاد زیستن اولین کتاب انگیزشی اندرو متیوس است که آن را در سال 1987 نوشت و وحید افضلی راد آن را به فارسی ترجمه کرد. در این کتاب متیوس برداشت اولیه‌ی خود از شادی را در قالب راه‌کارهایی کوتاه با نثری ساده و روان در اختیار خوانندگانش می‌گذارد. متیوس در کتاب راز شاد زیستن، با استفاده از نقل قول‌های متعدد از اندیشمندان و شخصیت‌های مشهور به شرح ابعاد مختلف شاد زیستن می‌پردازد و در پایان هر بحث، با جملاتی ساده کلامش را خلاصه می‌کند.
یکی از ابعاد شاد زیستن، توجه به ضمیر ناخودآگاه یا ناهوشیار است. هر چه ضمیر خودآگاه قابلیت کنترل بیشتری دارد، ضمیر ناخودآگاه مثل یک موتور ناپیدا است که تمامی الگوهای رفتاری را شکل می‌دهد. همان چیزی که وقتی در موقعیت‌هایی از پیش فکر نشده قرار می‌گیریم، نوع واکنش ما را تعیین می‌کند. بنابراین رفتارها و تجربه‌های کهنه‌مان مرتب در زندگی‌مان تکرار می‌شود. این الگوها در کتاب شرح داده شده‌اند و راهکارهای ساده و متنوعی برای رهایی از آن‌ها ارائه شده است.
ویژگی دیگری که در کتاب وجود دارد، تصویر ذهنی ما از خودمان، دیگران و جهان است. این تصویر خاصیت بازتابی دارد. در واقع آن‌چه بیشتر به آن فکر می‌کنیم، به احتمال زیاد برای­مان اتفاق می‌افتد. تصویرهای ذهنی ناسالم نشانه‌هایی رفتاری دارند. فهرستی از این نشانه‌ها در کتاب آورده شده است. این تصاویر تعیین کننده‌ی قدرت توجه ماست. توجه به نکات مثبت و مزایایی که داریم ولی اغلب آن‌ها را نمی‌بینیم. یکی از راه‌های ارزیابی تصویر ذهنی‌مان دقت کردن به دایره‌ی دوستان و افرادی است که بیشتر وقت خودمان را با آن‌ها می‌گذرانیم. ما با کسانی ارتباط برقرار می‌کنیم که مجموعه‌ی رفتارهای آن‌ها با انتظارات‌مان همخوانی دارد.
داشتن هدف و برنامه‌ریزی نیز یکی دیگر از ابعاد شاد زیستن است که در کتاب شرح داده می‌شود. انسان موجودی مستعد برای تاثیرپذیری از محیط است. اگر برای تغییر زندگی خودمان مصمم هستیم، برای تغییر محیط باید تلاش کنیم. برخی از این اقدامات شامل هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی، افزایش اعتمادبه‌نفس و ایمان داشتن به موفقیت است. تمام سخنرانانی که درباره نحوه‌ی هدف‌گذاری صحبت کرده‌اند، در یک نقطه اتفاق نظر داشته‌اند: هدف‌های خود را روی کاغذ بیاورید. نوشتن اهداف‌مان باعث می‌شود که بر روی آن‌ها تمرکز بیشتری داشته باشیم و ضمیر  ناخودآگاه  خود را بیشتر متوجه آن‌ها می‌سازیم. در نتیجه به تدریج این اهداف به الگوهای رفتاری ما نفوذ می‌کنند.


در بخشی از کتاب راز شاد زیستن مترجم هانیه نبی مطلق می‌خوانیم:

بعضی‌ها استعداد عجیبی برای حادثه‌سازی دارند و تمام زندگی آن‌ها به افتادن از نردبام، زمین خوردن از روی دوچرخه، پرت شدن از روی درخت، برق گرفتگی، تصادفات رانندگی و … می‌گذرد. دوست بیست و چند ساله‌ای دارم که از شانزده سالگی تا کنون پنج ماشین نو را از دور خارج کرده است. او می‌گفت: «هربار که ماشین نو می‌خریدم، انگار ماشین‌های دیگر برای کوبیدن به من باهم کورس می‌گذاشتند. وقتی این حادثه پنج بار تکرار شد، دیگر تصمیم گرفتم به خاطر نجات جانم از خریدن ماشین نو صرف‌نظر کنم.» …

 

فرض بر این است که همه‌ی با به دنبال کسب الگوهای خوب هستیم، اما االگوهای دیگر چه می‌شوند؟ بنابراین باید از خود بپرسیم: «این الگوهای پوسیده چه زمانی تغییر خواهند کرد؟ چه زمانی از میان خواهند رفت؟ پاسخ این است: «وقتی ما تغییر کنیم، زندگی هم تغییر می‌کند.»

 

تغییر هرگز به‌آسانی میسر نمی‌شود. تغییر الگوها همیشه کار ساده‌ای نیست، اما همیشه امکان‌پذیر است. در هر مرحله‌ای که باشید، می‌توانید به آن‌چه می‌خواهید دست پیدا کنید.

 

کتاب راز شاد زیستن برای چه افرادی مناسب است؟

شادی و چگونگی دستیابی به آن مضمون اصلی کتاب راز شاد زیستن است. تمام کسانی که آرزوی شاد زیستن را دارند و به دنبال کتابی می‌گردند تا با بیانی ساده، مسیر رسیدن به شاد زیستن را به آن‌ها بیاموزد این کتاب را مفید خواهند یافت. استفاده از مثال‌های واقعی در کتاب باعث می‌شود خواننده راهکارهای عنوان شده را به خوبی درک کند. برای مثال یکی از این مثال‌های خواندنی شرح زندگی خولیو ایگلسیاس است که بر اثر حادثه‌ی رانندگی صدمه جدی می‌بیند. متیوس می‌نویسد: «هیچ چیز در دنیا نیست که بتواند جایگزین پافشاری گردد، ذوق و استعداد هم نمی‌تواند؛ تحصیلات نیز نمی‌تواند؛ دنیا پر از تحصیل‌ کرده‌های منزوی است. تنها پافشاری و عزم است که حرف آخر را می‌زند. پافشاری یک راز است. رازی که انسان‌های موفق به خوبی از آن آگاهند. تاریخ بشریت مملو از نمونه‌های بارز پافشاری است.

 

اندرو متیوس؛ نویسنده‌ی جملات مثبت و انگیزشی

اندرو متیوس (Andrew Matthews) نویسنده استرالیایی پرفروش‌ترین کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی است و به عنوان سخنران بین المللی فعالیت می‌کند. کتاب های متیوس و فلسفه زندگی او از روانشناسی مثبت «مارتین سلیگمن» Martin Seligman الهام گرفته شده است، که در آن روان‌شناس آمریکایی به مطالعه افرادی می‌پردازد که خوشحال هستند و احساس رضایت دارند. «سلیگمن» از این مطالعه به این نتیجه می‌رسد که «افراد شاد قبل از اینکه شغل، روابط و هر آنچه را که موجب شادی‌شان شود را پیدا کنند، خوشحال بودند.» وقتی متیوس راز شاد زیستن را نوشت، تصور می‌کرد تمام جوانب شادی را در نظر گرفته است. در سال‌های بعدی و به دنبال استقبالی که از راز شاد زیستن شد، متیوس این فرصت را پیدا کرد تا در قالب یک سخنران با خوانندگان کتابش  از نزدیک در ارتباط باشد و درباره‌ی موضوعات کتاب با آن‌ها گفت‌وگو کند.

 

آثار اندرو متیوس به 43 زبان زنده دنیا منتشر شده است و بیش از 6 میلیون نسخه در 60 کشور فروش داشته‌اند.   متیوس نوشته‌هایی الهام‌بخش دارد که با توصیه‌هایی ارزشمند، چگونه شاد بودن را به خوانندگان خود برای یک زندگی موفق‌تر نوید می‌دهد. متیوس به عنوان سخنران کنفرانس مالی، کنفرانس پزشکی، کنفرانس دولتی، سخنران انگیزشی بین المللی و هم‌چنین سخنران دانشکده ها و دانشگاه‌ها، سمینارها و ویدیوهای متنوعی تولید کرده است و با استقبال مخاطبین مواجه شده است. موضوع محوری این سخنرانی‌ها نیز تلاش متیوس برای هدایت مخاطبانش به یک زندگی شاد و سرزنده است.

 

کتاب راز شاد زیستن را به همراه تخفیف ویژه از ما خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 258 g
ناشر

سلسله مهر

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ هشتم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

110.600 تومان

سود شما: 47.400 تومان

114.750 تومان

سود شما: 20.250 تومان

21.000 تومان

سود شما: 14.000 تومان