رباعیات خیام وزیری جلد سخت

72.000 تومان

سود شما: 18.000 تومان

کتاب رباعیات خیام وزیری

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

مشخصات کتاب رباعیات خیام :

این کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی نگارش یافته است.
جلد این کتاب از جنس چرم و سخت است که روی آن با طرح های طلاکوب تزئین شده است.
این کتاب در سایز وزیری و در 180 صفحه توسط انتشارات راه بیکران به چاپ رسیده است.
این کتاب دارای نگارگری بسیار هنرمندانه توسط استاد امیر طهماسبی انجام شده و صفحات کتاب دارای حاشیه های تذهیب رنگی و زیبا می باشد.

درباره ی رباعیات خیام :

نقش خیام در ادبیات فارسی بسیار اهمیت دارد جایگاه ویژه علمی او در جامعه و در شعرش، اثر ماندگاری بر ادبیات فارسی گذاشته و جریانی را خلق کرده که به عنوان جریان رباعی خیامی می‌شناسیم، از اواخر قرن پنجم و اوایل قرن ششم این جریان استمرار داشته است. خیام از شاعران اوایل دوره سلجوقی است و به اعتقاد بسیاری از اهالی ادب در میان پنج شاعر بزرگ ایرانی از لحاظ اشتهار در ادبیات جهان قرار می گیرد.
قالب رباعی به دلیل کوتاه بودن و ایجازی که داشته است می‌توانسته درخشش لحظه‌ای اندیشه خیام را در خود نشان بدهد اندیشه نابی که حس خاصی را منعکس و در کوتاه ترین زمان آن را منتقل کند، به خاطر سپردن این قالب ساده بوده و در خاطر افراد جای می گرفته است.
 مهمترین ویژگی شعر خیام استعاره است که آن وجه نمادین و تمثیلی را هم دارد، مثلاً او از دایره برای بیان گردش هستی استفاده می کند، از مفهوم بنا استفاده می‌کند که سرنوشت زندگی و مرگ انسان را بازگو می کند و می پرسد اگر بنای زندگی انسان کامل است چرا خراب می‌شود و اگر نقص دارد چرا ساخته می شود. خیام وجود آدمی را به پیاله تشبیه می کند. این روش تمثیلی برخورد شاعرانه او با مفاهیم فلسفی است. او از چارچوبی قاعده مند تمثیل برای ساده کردن مفاهیم علمی و بیان آن چه در دل دارد، استفاده کرده است.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 432 g
ناشر

راه بیکران

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت چرم

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

264.000 تومان

سود شما: 66.000 تومان

392.000 تومان

سود شما: 98.000 تومان

760.000 تومان

سود شما: 190.000 تومان

72.000 تومان

سود شما: 18.000 تومان