رنج های ورتر جوان

39.600 تومان

سود شما: 26.400 تومان

بزرگ‌ترین موفقیت ادبی گوته

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب :

رنج های ورتر جوان در سال 1774 چاپ شد.

این نخستین رمان از یک نویسنده ی بیست و پنج ساله بود که اولین داستان تراژدیک مدرن است. این داستان بزرگترین موفقیت ادبی گوته به شمار می رود.

این کتاب یک موج احساسی را در اروپا ایجاد کرد و امروز هم قدرت فوق العاده ی خودش برای خوانندگان را در جهانی که به شدت با آنچه در زمان پیدایش کتاب وجود داشت فاصله گرفته است همچنان حفظ کرده.
داستان مانند یک جواهر با وجوه مختلف است که بسته به آن که چگونه آن را در برابر نور نگه داریم انعکاس های متفاوتی خواهد داشت.

رمان کوتاهی است، اما گوته وجوه این جواهر را به جهت های مختلف می گرداند و خواننده را در معما های غیر قابل تصور فرو می برد.
این رمان نقش موثری در ایجاد یک الگو از هنرمند یا خلق و خوی هنری داشته که آن را در رمان های بالزاک و فلوبرت و دیگر نویسندگان می بینیم.

 

بخشی از کتاب رنج های ورتر جوان :

نه ، من خودم را فریب نمی دهم! احساسات خالصی که نسبت به من داشت و سرنوشت خودم را در چشم های سیاهش خواندم. در واقع احساس می کنم که در این مورد می توانم به قلب خودم اعتماد کنم که او… آه… آیا اجازه را دارم؟ آیا می توانم بهشت را در این کلمات بیان کنم!؟… که او مرا دوست دارد!دوستم دارد! می توانم این را به تو بگویم ، تو چنین چیزهایی را درک می کنی…

از زمانی که مرا دوست دارد چقدر خودم را ستایش می کنم!…خواه یک فرض باشد با احساسی از رابطه ی واقعی بین خودمان… من هیچ کسی را نمی شناسم که هیچ ترسی از او در قلب لوته داشته باشم. و با این حال، وقتی درباره ی نامزدش صحبت می کند، با چنان صمیمیت و چنان عشقی صحبت می کند؛ در آن زمان من مانند مردی هستم که از همه ی افتخارات و القابش محروم شده و شمشیرش را از او گرفته اند.
آه که اگر انگشت هایم ناخواسته با انگشت های او تماس پیدا کند یا اگر پاهای ما در زیر میز باهم برخورد کند چه احساسی در همه ی رگ هایم جریان پیدا می کند!
خودم را چنان عقب می کشم که گویی با آتش سوخته ام ، ولی یک قدرت پنهانی مرا دوباره به سوی او می کشد، از شدت احساسات گیج می شوم و…

 

درباره ی نویسنده :

نویسنده موفق ، یوهان ولفگانگ فون گوته شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان‌شناس، فیلسوف و سیاست‌مدار آلمانی بود. او یکی از کلیدهای اصلی ادبیات آلمانی و جنبش وایمار کلاسیک و همچنین رمانتیسیسم به‌شمار می‌رود. وی یکی از مردان بزرگ فرهنگی قرون ۱۸ و ۱۹ اروپا و یکی از افراد برجستهٔ ادبیات جهان محسوب می‌شود. خانه یوهان ولفگانگ فون گوته در مجموعه سنت‌گرایی وایمار قرار دارد.

 

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه از ما خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 150 g
ابعاد 21 × 14.5 × 21 cm
نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نقد و بررسی‌ها

    هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رنج های ورتر جوان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات پیشنهادی

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

112.000 تومان

سود شما: 28.000 تومان

102.000 تومان

سود شما: 68.000 تومان

126.000 تومان

سود شما: 84.000 تومان

78.000 تومان

سود شما: 52.000 تومان