زندگانی حضرت زهرا (س)

96.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

زندگانی حضرت فاطمه‌الزهراآ سیده نساآ العالمین سلام‌الله علیها و حضرت خدیجه‌کبری‌(س‌)

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب زندگانی حضرت زهرا (س):

کتاب زندگانی این بانوی آسمانی منشاء یک سلسله آموزش و پرورش روحی و اخلاقی است که خواندن آن از جهت رشد عقلی بر همه زنان و مردان جهان لازم است زیرا با خواندن این کتاب عقول و نفوس و اراده و افکار آنها را به عالم برتر و با صفا تر و روشن و بهتری سوق می دهد. و در ساحت مقدس عوامل روحانی به سیر و سیاحت رهبری می نماید.در این جلد شرح حال بزرگترین زنان جهان مورد بحث است و چون محور حیات و تربیت و جزء اخیر و علت تامه زندگی مرد است گزیر از سیر تاریخی او در ادوار پیشین چند سطری نوشته ایم.

بخشی از کتاب زندگانی حضرت زهرا (س):

وجه تسمیه صدیقه
چون دختر پیغمبر (ع) یگانه دختری بود که غیر از سخن راست و صادق از او شنیده نمی شد او را صدیقه گفتند . فاطمه در ظاهر و باطن صادق بود چناچه عایشه در حق او گفت ماکان اصدق منها الا الذی ولدها و شاید به معنی تصدیق رب و پروردگار جهان بوده که قولا و فعلا ، ظاهرا و باطنا تصدیق مقام ربوبیت کرده است.
فاطمه صادقه و مصدقه بود ، هرگز از او خلافی و دروغی شنیده نشد هیچ کس نگفته سخنی خلاف واقع از صدیقه شنیده باشد هم او تصدیق به صداقت و صادقیت و صدق و لهجه شده و هم تصدیق به مقام رضای حق و قرب الهی صحیح است. 
وجه تسمیه مبارکه 
مبارکه به معنی کثیرالیمن است یعنی میمنت و برکت دارد و فاطمه را از این جهت مبارکه گفته اند که خداوند در نسل او برکت عنایت فرمود و ائمه اطهار از دودمان او به وجود آمده اند که همه قدم میمون و مبارک داشته اند و عالم از نور وجود و افاضات علویه آنان بهره مند گشته …
وجه تسمیه طاهره :
طاهره و زکیه هردو به معنی مطهره است که ذنوب و سوء خلق و جمیع ارجاس و ادناس و کدورات طبیعت پاک و منزه است جه در باطن چه در ظاهر و چون فاطمه زهرا (ع) از تمام این تصورات کدر و تاریک و پلیدی و ناملایم طبع ظاهرا و باطنا مصون و محفوظ بوده …
کتاب زندگانی حضرت زهرا (س ) را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 842 g
ناشر

اسلام

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ هشتم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

32.300 تومان

سود شما: 5.700 تومان

18.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان

160.000 تومان

سود شما: 40.000 تومان