ساغر و ساقی

405.000 تومان

سود شما: 45.000 تومان

کتاب گزیده ای از اشعار حافظ ، خیام ، سعدی ، باباطاهر می باشد.

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب نفیس ساغر و ساقی :

این کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی می باشد.
این کتاب گزیده ای از اشعار حافظ ، خیام ، سعدی ، باباطاهر می باشد.
این کتاب دارای جلد چرم قهوه ای با نقوش برجسته و سایز این کتاب رحلی می باشد.
صفحات کتاب از جنس گلاسه و دارای حاشیه تهذیب و عکس تابلو های خوشنویسی و نقاشی های نگارگری می باشد.
این کتاب توسط نشر راه بیکران در 288 صفحه به چاپ رسیده است.
رباعیات خیام : قالب رباعی به دلیل کوتاه بودن و ایجازی که داشته است می‌توانسته درخشش لحظه‌ای اندیشه خیام را در خود نشان بدهد اندیشه نابی که حس خاصی را منعکس و در کوتاه ترین زمان آن را منتقل کند، به خاطر سپردن این قالب ساده بوده و در خاطر افراد جای می گرفته است.
غزلیات حافظ :حافظ بیش از آن که مبتکر باشد، به‌کمال‌رسانندهٔ سُنت‌های خوبی است که گذشتگان آفریدند. در توصیف کلی شعر حافظ می‌توان دو نکته ذکر کرد: یکی فشردگی بسیار در به‌کاربستن عناصر مختلفِ رسیده از سنت سده‌های پیشین و دیگری، توانایی سبک‌شناسی و بهره‌بردن از اصول بلاغت او از طریق موضوعات و واژگان معیار، دربارهٔ لذت‌گرایی، تأسف برای مرگ، انسان و عشق عارفانه و مانند این‌ها سخن گفته؛ اما با هنرمندی و زبردستی در ادبیات و زبان‌شناسی، این قالب‌ها را بسیار فراتر از پیشینیانش به‌کار گرفته‌است.
غزلیات سعدی:غزلیات سعدی مجموعهٔ شعرهایی‌ست که سعدی در قالب غزل سروده و تاکنون چندین تصحیح از آن‌ها به‌وسیلهٔ استادان زبان و ادب فارسی منتشر شده‌است. سعدی حدود ۷۰۰ غزل دارد.سعدی در سرایش غزلیات، به زبان سنایی و انوری توجه ویژه داشته‌است. بسیاری از صاحب‌نظران بر این عقیده‌اند که غزل در اشعار سعدی و حافظ به اوج رسیده‌است.
محور بیشتر غزل‌های سعدی، عشق است.سعدی از معدود شاعرانی است که غزل‌های عاشقانه‌اش از ابتدا تا انتها عاشقانه باقی می‌ماند. غزل‌های عاشقانهٔ سعدی، به سادگی، خلوص و زمینی بودن شهره‌اند.سعدی همچنین در سرایش غزلیات خود، به وزن‌های دوری (اوزان طرب‌انگیز مانند فَعَلاتُ فاعِلاتُن فَعَلاتُ فاعِلاتُن یا مُفتَعِلُن مَفاعِلُن مُفتَعِلُن مَفاعِلُن) توجه ویژه‌ای نشان داده‌است.
اشعار باباطاهر:باباطاهر بدون هیچ پیچیدگی و یا توسل به اصطلاحات علمی، افکار و اندیشه‌های خود را بیان کرده است و شعرش بسیار روان، ساده و بی‌پیرایه است، و از آنجا که از ضمیر و جان سوخته دلی برآمده، لاجرم بر دل مخاطب می‌نشیند. باباطاهر در اشعارش غالبا از درویشی و قلندری و بی‌سر و سامانی حرف می‌زند و فروتنی را تعلیم می‌کند. در ترانه‌هایش عشق به خداوند به ساده‌ترین زبان موج می‌زند، غم و اندوه در شعرش غلبه دارد و همواره با چشم بصیرت به زیبایی‌های طبیعت نگریسته و به حقیقت اشیاء پی می‌برد.
کتاب ساغر و ساقی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 2630 g
ناشر

پیام عدالت

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت چرم

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

42.000 تومان

سود شما: 28.000 تومان

2.000.000 تومان

سود شما: 500.000 تومان

247.500 تومان

سود شما: 82.500 تومان

680.000 تومان

سود شما: 170.000 تومان