سایبانی برای زمین

36.000 تومان

این داستان درباره نوجوانی است که به دلیل ابتلای ناگهانی پدربزرگش به بیماری فراموشی، درگیر مساله تخریب باغ قدیمی و خانوادگی‌شان می‌شود.

گزینه های موجود

در انبار موجود نمی باشد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب سایبانی برای زمین:

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب «سایبانی برای زمین» از مجموعه «رمان نوجوان امروز» را در ۲۱۶ صفحه با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۰هزار تومان منتشر کرده است.

حمید نوایی لواسانی در کتاب سایبانی برای زمین، یکی از دغدغه‌های مرتبط با محیط زیست را مطرح کرده است و این موضوع نابودی و تخریب باغ‌های تهران است. باغ‌هایی که به نام کمربند سبز تهران معروفند و در این شهر پر از دود و آلودگی، یکی از راه‌های نجات زمین و همچنین حفظ سلامت مردم محسوب می‌شوند.

در این داستان با پسرک نوجوانی آشنا می‌شویم که پدربزرگی دارد. پدربزرگش باغی سبز و پربار دارد اما ناگهان به بیماری فراموشی مبتلا می‌شود و این موضوع باعث می‌شود تا پای نوه‌اش هم به مساله تخریب باغ باز شود و همین، سرآغاز ماجراهایی است که برای او رخ می‌دهد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «آن موقع‌ها وقتی بابا یوسف از آدم زمین‌خوار برایم حرف می‌زد، بدجوری تخیل کودکانه‌ام به کار می‌افتاد. زمین‌خوار را موجودی غول‌پیکر و زشتی می‌دیدم که زمین‌های سرسبز و پردرخت مردم را برمی‌دارد، تکه‌تکه می‌کند و به دهان آب‌افتاده و گشادش فرو می‌برد. بعد با دندان‌های زرد و کثیفش آن‌ها را مثل بیسکویت، خارت خارت می‌جود و آخر سر هم از روی شکم‌سیری آروغ پُر گرد و خاکی می‌زند…»

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 200 g
ناشر

کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

40.800 تومان

سود شما: 7.200 تومان

20.000 تومان

سود شما: 5.000 تومان

108.000 تومان

سود شما: 27.000 تومان

120.000 تومان

سود شما: 30.000 تومان