سردار سربلند

52.200 تومان

سود شما: 5.800 تومان

مجموعه خاطراتی درباره ی سردار شهید سید محمد حجازی

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

مقدمه ی کتاب: 

«نوشتن از خاطرات فرماندهی که می‌خواست کمتر دیده شود و بیشتر کار کند، سخت است. مخصوصاً در فرصت کوتاهی از رفتنش. یک سالی که برای دوستدارانش به اندازه چندین سال گذشت و خلأ وجودش را جایگزینی نبود. داغش هنوز تازه است و ذهن و خاطر دوستانش از نبودش در حسرت. شنیدن، دیدن و چیدن لحظات و خاطرات سید‌محمد حجازی از زبان مادر، همسر، دوستان و همرزمانش؛ از کودکی، نوجوانی، مبارزه، جهاد و ادامه مسیر رزمندگی تا شهادت، تصویر مردی را کامل می‌کند که جز خدا ندید و جز برای رضای او کار نکرد.

کسی که برای اعتلای کلمه حق در دیار غربت و در مبارزه با صهیونیسم، یار و یاور مسلمانان جنوب لبنان و سوریه و جبهه مقاومت اسلامی در جهان شد. کسی که قدرت فرماندهی و توان اجرایی بالایش حکایت از درایتش داشت و هوش سرشارش.

او بر عهدی که با پیر و مرادش امام عظیم‌الشأن و با دوستان شهیدش در محو و نابودی اسرائیل بسته بود، وفادار ماند و یادگارهای ارزشمندی؛ از اولین روزهای شروع دفاع مقدس در جایگاه مسئول اعزام نیرو در اهواز، تا ده سال فرماندهی درخشانش در بسیج مستضعفین و در ادامه، حضور در سپاه قدس و همراهی با سردار دل‌ها حاج‌ قاسم سلیمانی از خود به جای گذاشت و با وجود بازنشستگی هرگز از مأموریتش دست نکشید و تمام‌قد پشت نظام، انقلاب، امام و رهبری ایستاد و این جمله را به واقعیت تمام معنا کرد که پایان مأموریت یک بسیجی، شهادت است».

برشی از کتاب:

«دانشجوی انستیتو تکنولوژی رشته مکانیک در استان اصفهان بود. برادر بزرگ‌ترش سیداحمد وارد مبارزات سیاسی شده بود. سیدمحمد هم کنار او در چاپ و تکثیر اعلامیه‌های امام با گروهی که شهید عبداللّٰه میثمی عضو آن بود، همکاری می‌کرد.
وقتی ساواک دستگیرشان کرد، سیداحمد همه چیز را گردن گرفت. سیدمحمد را از دانشگاه اخراج و چهار ماهی زندانی کردند. بعد از آزادی به مدرسه حقانی قم رفت. دکتر آیت‌اللّٰه بهشتی مدیر آنجا بود.
می‌خواست طلبه شود، ولی مدیرشان معتقد بود که بچه‌‌طلبه‌ها، هم باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشند، هم تحصیلات حوزوی. می‌خواست طلبه‌ها را مثل خودش بار بیاورد. همین شد که سید محمد سال ۱۳۵۷ در رشته اقتصاد دانشگاه اصفهان قبول شد.
سه روز می‌رفت قم، سه روز هم در دانشگاه اصفهان، اقتصاد می‌خواند».
  • این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 100 g
ناشر

روایت فتح

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

15.000 تومان

سود شما: 5.000 تومان

100.000 تومان

سود شما: 25.000 تومان

38.400 تومان

سود شما: 9.600 تومان