سقوط فرشتگان

98.000 تومان

این رمان به ماجرای فراز و نشیب زندگی دو خانواده در سال های ابتدایی قرن بیستم در انگلستان می پردازد

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب سقوط فرشتگان نوشته ی تریسی شوالیه :

«سقوط فرشتگان» اثری از تریسی شوالیه، نویسنده رمان معروف «دختری با گوشواره مروارید» است.
«سقوط فرشتگان» سومین کتاب شوالیه است که در سال ۲۰۰۱ نوشته شده و وقایع آن در انگلستان اوایل قرن بیستم می‌گذرد. در بازه زمانی مرگ ملکه ویکتوریا در ۱۹۰۱ تا مرگ شاه ادوارد ششم در ۱۹۱۰.
تریسی شوالیه در این اثر دو خانواده سنتی و مدرن واترهاوس و کولمن را مقابل هم قرار داده است. دو خانواده که نشان‌دهنده تقابل سنت و مدرنیته‌اند.
کیتی کولمن زنی متجدد و اهل مطالعه با مردی پولدار و اهل زندگی به نام ریچارد ازدواج کرده است. ازدواج آنها توام با عشق بوده اما پس از گذشت سال‌ها و بچه‌دار شدن احساس می‌کند که به فضای خانواده شوهرش تعلقی ندارد و با آنها غریبه است. او نسبت به شوهرش سرد شده و انتظار تغییر و تحول در زندگی‌اش را می‌کشد، روزی خانواده کولمن در قبرستان متوجه خانواده واترهاوس که آرامگاه خانوادگی‌شان کنار ارامگاه اجدادی آنها قرار دارد، می‌شوند. نقطه عطفی که شوالیه داستان را بر اساس آن شاخ و برگ می‌دهد تا حرف هایش را بگوید.
داستان از زبان راویان متعدد روایت می‌شود تا درون مایه‌ای واحد بسازد؛ شکافی که میان جامعه سنتی و مدرن انگلستان در آغاز قرن بیستم در حال عمیق‌تر شدن است و شاید مرگ ملکه ویکتوریا و واکنش‌های گوناگونی که نسبت به این واقعه در داستان وجود دارد به خوبی نشان دهنده این شکاف باشد.
«آن قبرستان لعنتی. هرگز آن‌جا را دوست نداشته‌ام.
راستش اشکال از خود محل نیست. آن گورستان با آن ردیفِ قبرها که در پس یکدیگر سر برآورده‌اند، با آن سنگِ قبرهای گرانیتی، ستون‌های هرمی مصری، مِناره‌های قرون وسطایی، زیرستون‌های مربعی‌شکل، زنان گریان، فرشته‌ها و البته ظرف‌های خاکستر که به صورت حلزونی تا بالای تپه و نزدیکی سروهای سرافراز لبنانی چیده شده‌اند، فریبندگی حزن‌انگیزی دارد. حتا می‌شود گفت خیلی دلم می‌خواهد که چشمم به آن یادبودهای چرند هم نیفتد. نشانه‌هایی ریاکارانه از سطح اجتماعی خانواده‌ها.»
«سقوط فرشتگان» رمانی پر شاخ و برگ و جذاب است با جزئی‌نگری‌های خاص زنانه. رمانی که روایتی از «زن در جهانی تازه» دارد. آغاز قرن بیستم در این رمان نقطه آغاز تغییر و تحولاتی در جامعه انگلیس است، به خصوص برای زنان.
کتاب سقوط فرشتگان نوشته ی تریسی شوالیه را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 300 g
ناشر

چشمه

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ پنجم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

36.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

92.800 تومان

سود شما: 23.200 تومان

64.000 تومان

سود شما: 16.000 تومان

102.000 تومان

سود شما: 68.000 تومان