سپید دندان جک لندن

%30 تخفیف

کتاب سپید دندان اثر معروف جک لندن، داستان پرماجرای سگی را به تصویر می‌کشد که خوی گرگی او باعث شده که مرتب به وسیله هم‌نوعان رقیبش به مبارزه‌های بی‌رحمانه دعوت شود.

لطفا صبر کنید...

سپید دندان جک لندن

%30 تخفیف

کتاب سپید دندان اثر معروف جک لندن، داستان پرماجرای سگی را به تصویر می‌کشد که خوی گرگی او باعث شده که مرتب به وسیله هم‌نوعان رقیبش به مبارزه‌های بی‌رحمانه دعوت شود.

دسته بندی : رمان خارجی
  • ناشر : نوید ظهور
  • نویسنده : جک لندن
  • مترجم : سوسن اردکانی
  • سایز کتاب : رقعی
  • نوع جلد : شومیز
  • تعداد صفحات : 328
  • نوبت چاپ : چاپ دوم
ستاره

سفارش تلفنی : 021-66975501

با خرید هر سپید دندان جک لندن مبلغ 39,000 تومان تخفیف دریافت می کنید.
قیمت:
130,000
%30

91,000

تومان

محصولات مرتبط

درباره ی کتاب سپید دندان نوشته ی جک لندن :

سپید دندان رمانی از جک لندن نویسنده آمریکایی است. این رمان نخست به صورت پاورقی در مجله آوتینگ در سال ۱۹۰۶ منتشر شد. داستان در جریان تب طلای کلوندایک رخ می‌دهد. جک لندن زندگی سگی را که خون گرگی دارد دنبال می‌کند. او در این رمان به مسائل اخلاقی و تقابل وحشی‌گری و تمدن انسانی می‌پردازد. این رمان مکمل دیگر رمان مشهور جک لندن به نام آوای وحش است.
سپید دندان، اثری است در نقطه مقابل آوای وحش که سه سال پیش از آن چاپ شده بود. اگر در آنجا باک، سگ اهلی سورتمه کش، به گرگی درنده تبدیل می شود، در اینجا حیوانی وحشی (که سه چهارم آن گرگ و یک چهارم آن سگ گرگی است) اهلی می شود و به کمک انسان می آید.
باک وقتی توله است، توسط یک بومی سرخ پوست گرفتار می شود و در ازای غذا و سرپناهی به خدمت او درمی آید. هنوز سپیددندان کاملاً اهلی نشده است، زیرا خوی گرگی وی دائماً توسط همنوعان رقیبش به مبارزه خوانده می شود.
جک لندن اولین نویسنده موفق طبقه کارگر ایالات متحده آمریکاست. توانایی وی در نوشتن بیش از یک هزار کلمه در روز باعث شد تا در مدت ۱۸ سال نویسندگی آثار مشهور بسیاری را خلق کند. پرکاری «جک لندن» را می توان در ۵۱ کتاب و چند صد مقاله ای که منتشر کرد دید. او گران قیمت ترین و پر خواننده ترین نویسنده آمریکا در زمان خود بود.
کتاب سپید دندان (WHITE FANG) در ابتدای قرن بیستم در قالب پاورقی در مجله‌ی آوتینگ منتشر شد. جک لندن مسائل اخلاقی و تمدن انسانی قرن بیست میلادی را از نگاه یک حیوان در کتاب سپید دندان بازگو می‌کند. رفتار این سگ در این کتاب در موقعیت‌های مختلف نشان‌دهنده‌ی تقابل تمدن و وحشی‌گری در جامعه‌ی انسان‌هاست.
روایت داستان از زبان یک سگ در زمانی که جک لندن زندگی می‌کرد، سوژه‌ای متفاوت و غبرمتعارف بود و این تفاوت سبب تمایز آثار جک لندن‌ از سایر آثار ادبیات کلاسیک ‌شده است. با اینکه بیش از یک قرن از انتشار آثار او می‌گذرد هنوز کتاب‌هایش در کشورهای مختلف تجدید چاپ می‌شود و بسیار مورد توجه نوجوانان است.
 کتاب «آوای وحش» اثر دیگری از جک لندن است که حدود سه سال پیش از کتاب سپید دندان منتشر شده و منتقدان آن را مقابل کتاب سپید دندان قرار می‌دهند.
 کتاب «آوای وحش» CALL OF THE WILD داستان سگ دیگری است. این سگ که «باک» نام دارد، آرام و اهلی است که از دنیای انسان‌ها دور می‌شود و در سفر ماجراجویانه‌ای به طبیعت وحشی روی می‌آورد. «باک» در کتاب «آوای وحش» رفتاری متفاوت از سگ داستان سپید دندان از خود نشان می‌دهد. همچنین بعضی از افراد این دو کتاب را مکمل هم می‌دانند و عنوان «کتاب‌های سگی» جک لندن را به آن‌ها اختصاص داده‌اند.
جک لندن در این دو اثر خود که جزو شاهکارهای ادبی او هستند تفکر طبیعت‌گرایی را دنبال می‌کند. او براساس نظریه داروین، دانشمند و زیست‌شناس انگلیسی، در داستان‌هایش نشان می‌دهد که همه‌ی موجودات تحت تاثیر محیط خود هستند. براساس این نوع تفکر قوی‌ترین موجود همیشه احتمال بقایش از سایر موجودات بیشتر است و جک لندن با نشان دادن قدرت سپید دندان و اینکه در هر شرایطی خود را می‌تواند با محیط وفق ‌دهد، این تفکر را به تصویر می‌کشد.

بخشی از کتاب سپید دندان اثر جک لندن :

با آن که نیروی مادی و معنوی سپید دندان رو به کمال بود خود از ضعف اخلاقی علاج‌ناپذیری که پیدا کرده بود رنج می‌برد. نمی‌توانست نیشخند آدمیان را تحمل کند. خنده انسانی در فکر و خیال او چیزی زشت و نفرت‌انگیز بود. اگر خدایان در بین خود به چیزی می‌خندیدند که ارتباطی به بچه گرگ نداشت برای او قابل توجه و اهمیت نبود، ولی اگر جهت خنده به طرف او متوجه بود و یا حس می‌کرد که موضوع خنده شخص او است خشم وحشت‌باری او را فرا می‌گرفت و حیوانی که در چند دقیقه قبل آرام و متین و موقر ایستاده بود دوباره مسخ می‌شد، فکر می‌کرد که به او توهین می‌کنند و جنون سرسام‌آوری که از این فکر به او دست می‌داد ساعت‌ها دوام می‌یافت. در آن لحظات، بدا به حال سگی که اجل گمراهش می‌کرد و به نزدیک او می‌فرستاد. بچه گرگ به این قانون به خوبی آشنا بود که نبایستی کینه‌اش را بر سر کاستورگری فرو نشاند زیرا در دست او چماق و شلاق بود ولی در پشت سر سگ‌ها به جز فضای خالی چیزی نبود، و هر وقت می‌دیدند که سپید دندان از ریشخند خدایان دیوانه شده است و رو به ایشان می‌آید در آن فضای خالی پا به فرار می‌نهادند. سپید دندان پا به سال سوم عمر خود نهاده بود که قحطی سختی به سرخ‌پوستان مکنزی روی آورد. در تابستان ماهی نایاب شد و در زمستان گاوان وحشی قطبی مهاجرت عادی خود را فراموش کردند. گوزن‌ها کم شدند و خرگوش‌ها ناپدید گردیدند و تمام حیوانات، چه آنان که از شکار می‌زیستند و چه آنان که خود نخجیر بودند تلف می‌شدند. جانوران چون روزی خود را نمی‌یافتند از فشار گرسنگی‌ هار شده بودند و بر سر هم می‌ریختند و یکدیگر را پاره پاره می‌کردند، و در این گیرودار تنها زورمندان زنده می‌ماندند.

کتاب سپید دندان نوشته ی جک لندن را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
ناشر نوید ظهور
نویسنده جک لندن
مترجم سوسن اردکانی
سایز کتاب رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحات 328
نوبت چاپ چاپ دوم
کد کتاب 119522