شاهزاده خانم محکوم

96.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

رمان تاریخی «شاهزاده خانم محکوم» با دستمایه قرار دادن تلاش های انقلابیونی که با توجه به طبقه ی اجتماعی متفاوت شان، مواجهه ی دیگرگونی با این مسئله داشتند، داستان انقلابی را روایت می کند

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب شاهزاده خانم محکوم :

عموم انقلاب های شناخته شده ی جهان، انقلاب های کارگری و دهقانی و برآمده از دل فرودستان هستند. اما در تاریخ، انقلاب هایی هم هستند که اشراف و نجبا سردمدار آن بوده اند. یکی از آن ها، انقلاب 1825روسیه است که گروهی از افسران ارتش، نجبا، اشراف، بازرگانان و صاحب منصبان سردمدار آن بودند و علیه نیکلای اول، تزار روسیه، قیام کردند. کتاب «شاهزاده خانم محکوم» نوشته ی «داریا اولیویه» و ترجمه و اقتباس «ذبیح الله منصوری»، روایت این انقلاب با محوریت شاهزاده ای فرانسوی تبار است که دل به افسر نجیب زاده ی روسی بسته است و همین عشق پیوند عظیمی میان او و این انقلاب و مبارزات آن ایجاد می کند. مبارزات انقلابی که در قرن نوزدهم و به تأسی از انقلاب فرانسه و شعارهای آزادی، برابری و برادری اش در تمام اروپا ریشه دوانده بود، قصد داشت حکمرانان تمامیت خواه و مستبد را سرنگون و یا مجاب کنند که به حاکمیت قانون تن دهند. انقلابیون روسیه در 1825 نیز هدفشان دست یافتن به حکومتی پارلمانی و خلاص شدن از شر استبداد بود. رمان تاریخی «شاهزاده خانم محکوم» با دستمایه قرار دادن تلاش های انقلابیونی که با توجه به طبقه ی اجتماعی متفاوت شان، مواجهه ی دیگرگونی با این مسئله داشتند، داستان انقلابی را روایت می کند که با عشق، خون، شکست، تبعید و مرگ گره خورد و در تاریخ با همین ها به یاد مانده است.

قسمتی از متن کتاب شاهزاده خانم محکوم:

در آغاز پاییز سال 1823 میلادی، یک دختر جوان که لباسی خاکستری رنگ در برداشت وارد وزارت امورخارجه فرانسه در پاریس شد و درخواست نمود با آقای «شاتوبریان»، وزیر امورخارجه، ملاقات کند.
پیشخدمتی که دختر جوان به او مراجعه کرده بود، پرسید: خانم آیا شما وقت ملاقات گرفته اید؟ دختر جوان گفت: بلی آقا، از طرف وزارت امورخارجه به من اطلاع داده شده که امروز آقای وزیر را ملاقات کنم.
پیشخدمت گفت: خواهش می کنم در اتاق انتظار بنشینید تا نوبت به ملاقات شما برسد. دختر جوان وارد اتاق انتظار باشکوه وزارت امورخارجه شد و در گوشه ای روی نیمکت راحتی نشست.
کسانی که در اتاق بودند با حیرت آن زن را می نگریستند برای اینکه وضع ظاهر او، نشان می داد که از تیپ مراجعه کنندگان وزارت امورخارجه نیست.
لباس او از پارچه ارزان قیمت و ساده بود و کفش های چرمی سیاه، از نوع کفش های بازاری به پا داشت و سایر ارباب رجوع ها می فهمیدند که دختر مزبور بی بضاعت و شاید از طبقه کارگران است.

کتاب شاهزاده خانم محکوم نوشته ی داریا اولیویه از نشر تاو را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 674 g
ناشر

تاو

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

56.000 تومان

سود شما: 14.000 تومان

48.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان