شاه جنگ ایرانیان

45.500 تومان

سود شما: 19.500 تومان

جنگ خشایار شاه با یونانیان

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب شاه جنگ ایرانیان :

جنگ تاریخی دوم مربوط به لشکر کشی خشایار پادشاه هخامنشی به یونان در قرن پنجم قبل از میلاد است. تاریخ جنگ ایرانیان در یونان تنها متکی به اسناد مورخین یونانی است که مقرون به اغراق است و قضاوت را به خود خواننده واگذار می کنیم.
این کتاب نشانگر همیت و مردانگی ایرانیان در طول تاریخ است، چه موقع پیروزی و چه موقع شکست. و مصداق شعر فردوسی است که می گوید : «دریغ است ایران که ویران شود کنام پلنگان و شیران شود.» کاش تا روزگار باقی ایرانیان همواره مظهر اخلاق و فضایل نیکو و انسانیت باقی بمانند. در پایان باید یادآوری کرد این کتاب نیز مانند دیگر کتب تاریخی است. با وجود تمام حب و بغض ها و واقعیات و اوهام، تفکر در باب مطالب تمام کتب تاریخی، به عهده خواننده خواهد بود.

در مورد تاریخ جنگ ایرانیان در یونان در قرن پنجم قبل از میلاد ، ما حتی یک سط سند تاریخی ایرانی نداریم و هرچه راجع به آن جنگ نوشته شده متکی به اسناد مورخین یونانی است و با این که یونانیان در آن زمان با ما دشمن بودند، مورخین یونانی جز روایت های نادرست و مقرون به اغراق در مورد شمار سربازان ایرانی که به یونان رفتند ، واقعیت های تاریخی را خیلی قلب نکرده اند و ارقام اغراق آمیز آنها هم ناشی از این بود که بگویند یونانیان از این جهت از ایرانیان شکست خوردند که شمار سربازان ایرانی که به یونان حمله کردند نزدیک یک میلیون سلحشور بوده است.

کمتر پیش می آید که نویسندگان مغرب زمین نسبت به افتخارات گذشته ی ایران منصف باشند و در هر مورد که پای مقایسه بین ایران و یونان یا روم قدیم به میان آمده ، کوشیده اند که ایران را کوچک کنند، ولی «جون بارک» نویسنده ی این سرگذشت ، انصاف را از دست نداده و واقعیت های تاریخی را قلب نکرده است. او سرگذشت را از زبان مردی از اهالی کشور «اسپارت» واقع در یونان حکایت می نماید، و وقایع سرگذشت ، در حدود چهارصد و هشتاد سال قبل از میلاد مسیح اتفاق افتاده است.


کتاب شاه جنگ ایرانیان جنگ خشایار شاه با یونانیان را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 555 g
ناشر

تاو

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

80.000 تومان

سود شما: 20.000 تومان

68.000 تومان

سود شما: 17.000 تومان

129.500 تومان

سود شما: 55.500 تومان

500.000 تومان

سود شما: 125.000 تومان