شعر بی دروغ شعر بی نقاب

%20 تخفیف

بحث در فنون شاعری،سبک و نقد شعر فارسی

لطفا صبر کنید...

شعر بی دروغ شعر بی نقاب

%20 تخفیف

بحث در فنون شاعری،سبک و نقد شعر فارسی

دسته بندی : ادبی-عرفانی
  • ناشر : علمی
  • نویسنده : عبدالحسین زرین کوب
  • اشعار ادبی : .
  • سایز کتاب : وزیری
  • نوع جلد : سخت
  • تعداد صفحات : 352
  • نوبت چاپ : چاپ یازدهم
ستاره

سفارش تلفنی : 021-66975501

با خرید هر شعر بی دروغ شعر بی نقاب مبلغ 19,000 تومان تخفیف دریافت می کنید.
قیمت:
95,000
%20

76,000

تومان

محصولات مرتبط

درباره ی کتاب شعر بی دروغ شعر بی نقاب:

کتاب «شعر بی‌دروغ، شعر بی‌نقاب» نوشته‌ی تاریخ‌نگار و منتقد ادبی برجسته‌ی معاصر «عبدالحسین زرین‌کوب» است. این کتاب حاوی گفتار‌های ارزشمند استاد زرین‌کوب در کلاس‌های ایشان است. نقد ادبی، شعر و به‌طور کلی هر‌آنچه زرین‌کوب پیرامون ادبیات فارسی در کلاس‌های خود ارائه کرده، موضوع این کتاب را تشکیل می‌دهد. به آن دلیل که این کتاب از دست‌نوشته‌های دانشجویان گردآوری شده، در مقایسه با سایر نوشته‌های او از لحنی خودمانی‌تر برخوردار است. «نقد شعر»، «شعر و ادب»، «شناخت شعر»، «معنی و لفظ»، «درباره‌ی بیان»، «معانی و اقتضای حال»، «صنعت و بدیع»، «در باب قافیه»، «وزن و عروض»، «قالب و هدف»، «معنی و مقصود»، «شعر و قصه»، «انواع غنایی»، «شعر عامیانه و نمایش»، «در باب سبک»، «افلاطون یا ارسطو؟»، «از میراث اسلامی»، «نقد و فلسفه»، «از نقد حال ما» و «نوآوری» عناوین بیست فصل این کتاب را تشکیل می‌دهند. زرین‌کوب در مقدمه‌ی کتاب در باب ویرایش دوم آن آورده است: «فرصت مرور مجددی بر مباحث این کتاب وقتی حاصل آمد که بیست‌وپنج سال از تقریر و تدوین اصل آن می‌گذشت. نسل تازه‌یی از دانشجویان که این بار مخاطب این درس بودند با آن‌ها که بیست سال پیش سخن‌های گوینده را ضبط و تحریر کردند تفاوت بسیار داشت. گوینده هم از «نقد چهل سالگی» فاصله‌ی بسیار گرفته بود و سامع و قایل هیچ یک برای تقریر تازه‌یی از مباحث گذشته آمادگی نداشت. از این‌رو در تجدیدنظری که بعد از چندین طبع مکرر باری یک مرور تازه لازم به‌نظر آمد متن اصلی، تقریبا همچنان به‌صورت گذشته باقی ماند... .». زرین‌کوب در گردآوری منابع مرجع در حوزه‌ی مولاناشناسی وتصوف صاحب نام است. همچنین نوشته‌های این ادیب معاصر سهم به‌سزایی در زنده‌ نگاه‌داشتن تاریخ ایران دارند. از آثار او می‌توان به «دو قرن سکوت»، «تاریخ ایران قبل از اسلام»، «آشنایی با تاریخ ایران»، «پله پله تا ملاقات خدا» و ... اشاره کرد. نشر «علمی» چاپ یازدهم این کتاب را در سال 1392 روانه‌‌ی بازار کرده است.


درباره ی نویسنده ی کتاب دفتر ایام(عبدالحسین زرین کوب):

عبدالحسین زرین‌کوب (۲۷ اسفند ۱۳۰۱ – ۲۴ شهریور، ۱۳۷۸)ادیب، تاریخ‌نگار، منتقد ادبی، نویسنده، و مترجم برجستهٔ ایران معاصر است.آثار او به‌عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی‌شناسی شناخته می‌شود.وی از تاریخ‌نگاران برجستهٔ ایران استو آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد.این آثار به‌دلیل بیان ادبی و حماسی تاریخ از آثار پرفروش در میان ایرانیان هستند.زرین‌کوب بیش از چهار دهه در دانشگاه تهران، ادبیات فارسی، تاریخ اسلام و تاریخ ایران تدریس کردو پس از انقلاب، با مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی همکاری کرد،از جمله این که ۶۵۰۰ کتاب و مجله را به دائرةالمعارف بزرگ اسلامی اهدا کرداز سال ۱۳۳۵ با رتبهٔ دانشیاری کار خود را در دانشگاه تهران آغاز کردو عهده‌دار تدریس تاریخ اسلام، تاریخ ادیان، تاریخ کلام و تاریخ تصوف در دانشکده‌های ادبیات و الهیات شد.زرین‌کوب چندی نیز در «دانشسرای عالی تهران» و «دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک» به تدریس پرداخت.وی از سال ۱۳۴۱ به بعد، در فواصل تدریس در دانشگاه تهران، در دانشگاه‌های آکسفورد، سوربن، هند و پاکستان،و در سال‌های ۱۳۴۷ تا سال ۱۳۴۹ در آمریکا به‌عنوان استاد میهمان در دانشگاه‌های کالیفرنیا و پرینستون به تدریس پرداخت.

قسمتی از کتاب شعر بی دروغ شعر بی نقاب:

درباب شعر و آفرینش های شاعرانه هر بحثی کرده شود خواه جزئی و خواه کلی یک تعبیر نقدست-نقد یا نقد ادبی.خود شاعر هم وقتی در شعر خویش الفظ و معانی را سبک سنگین می کند، وقتی کار خود را مرور و اصلاح می کند ،وقتی در باب شیوه ی کار یا هدف و ذوق خویش سخن می گوید، دیگر شاعر نیست منتقد است و کاری که می کند نقد است. حتی بعضی شاعران مثل امیر خسرو دهلوی در نقد شعر خویش هم انصاف به خرج داده اند و هم زیرکی: مثل یک منتقد واقعی.

بدینگونه نقد-نقد شعر-شعر با شعر و شاعری سر مویی بیش فاصله ندارد و هیچ چیز از آن به شعر نزدیکتر نیست حتی اسکاروایلد در یک نوشته خو، جایی خاطر نشان می کند که نقد هم نوعی آفرینش ادبی است.با این همه از قدیم بیشتر شاعران که ادب را فقط آفرینش می دانسته اند با نقد دشمنی ورزیده اند و گویی هیچ را مزاحم تر و ملال انگیز تر از وجود منتقد نیافته اند...


کتاب شعر بی دروغ شعر بی نقاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.


ناشر علمی
نویسنده عبدالحسین زرین کوب
اشعار ادبی .
سایز کتاب وزیری
نوع جلد سخت
تعداد صفحات 352
نوبت چاپ چاپ یازدهم