طرز تهیه و خواص درمانی دم نوش های شفا بخش گیاهی

12.000 تومان

سود شما: 3.000 تومان

شامل دم کردنی های بیش از 200 نوع چای گیاهی خوشمزه

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب طرز تهیه و خواص درمانی دم نوش های شفا بخش گیاهی :

هر گیاهی در طبیعت دارای روند رشد ویژه خود می باشد، خواص گیاهان دارویی در فصول هفته و حتی شب و روز متغیر هست به عنوان مثال برخی از گیاهان در روز و برخی دیگر در شب معطر می شوند. بنابراین زمان مناسب برداشت محصول دارای اهمیت خاصی است، قسمت های مختلف گیاه نیز دارای اثرات متفاوت هستند. در بسیاری از موارد ماده موثر عمدتا در برگ و شکوفه و ریشه و ساقه و بذر یا میوه است. همیشه گل ها را قبل از آنکه رطوبت یا شبنم شبانه از بین برود جمع آوری کنید. کار جمع آوری برگ ها را پس از غروب آفتاب انجام دهید. بعضی از گیاهان باید در ظرف در بسته و برخی دیگر در کیسه کتانی نگهداری شوند، کسانی که گیاهان را ذخیره می کنند باید مرتبا از نمونه ها بازدید کرده و از آفات و امراض احتمالی آن آگاه باشند.
روش نگهداری گیاهان دارویی :
تهیه گیاه تر و تازه در طول سال میسر نیست. لذا گیاهان جمع آوری شده را بعد از خشک شدن باید به صورت پودر در آورده و حتی المقدور در شیشه های دهان گشاد نگهداری کرد. پودر می تواند شامل اندام های گیاهی باشند که جداگانه نگهداری می شوند.
طروق استفاده از گیاهان دارویی :
دم کرده، شیرابه، جوشانده، پودر، جوشانده ملایم، ضماد (بانداژ و کمپرس)، جوشانده معمولی، کمپرس مرطوب، جوشانده قوی، کمپرس گرم و خشک، خیسانده، دارو های مخصوص شستشو، خیسانده با آب سرد، استفاده از دارو های گیاهی در حمام، طروق استفاده از گیاهان دارویی می باشند.
طرز تهیه جوشانده :
روش جوشاندن اغلب برای دارو هایی به کار برده می شود که از ریشه، ریزم، پوست، رزین یا دانه ها تهیه می گردند، و یا هنگامی که اطمینان داشته باشید مواد موثر آن ها در اثر حرارت و یا حل شدن در آب از بین نمی روند، ضمنا توجه کنید که از ظرف آهنی جهت جوشاندن گیاهان استفاده نشود.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 300 g
ناشر

زرقلم

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ چهارم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

96.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

36.000 تومان

سود شما: 9.000 تومان

32.000 تومان

سود شما: 8.000 تومان

40.000 تومان

سود شما: 10.000 تومان