عکاسی از ع تا ی

60.000 تومان

سود شما: 15.000 تومان

درباره ی عکاسی از مقدماتی تا پیشرفته

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب عکاسی از ع تا ی نوشته ی مهدی نوری مقدم:

هنر عکاسی از بدو تولد خود در اویل قرن 19 میلادی تا کنون ، یعنی قرن 21 میلادی با پشت سر نهادن فراز و نشیب های بسیار ، وجود خود را به عنوان یکی از کاربردی ترین شاخه های هنر به ثبت رسانده است و امروزه نمی توان فردی را یافت که با مقوله ی عکس و عکاسی آشنا نبوده و یا تمایلی به راز گشایی اسرار زیبائی شناسانه ی آن نداشته باشد.
عکاسی از ثبت نمودن لحظات دوست داشتنی خانوادگی گرفته تا انتقال و بیان ادراک های هنری عکاس بر روی کاغذ ، برای همگان جذاب و دوست داشتنی است. این هنر با استقرار بر پایه های فلسفه ی زیبایی شناسی و نیز علمی به عنوان یکی از مهم ترین مهمات زندگی بشر امروزه در تمام نقاط جهان شناخته می شود.
هنر عکاسی، ابزاری دارد که تسلط به تکنیک عکاسی، نیازمند به شناسایی کامل ابزار آن می‌باشد و البته آفرینش هنری در حوزه عکاسی منوط به ابزار‌شناسی و بکارگیری تکنیک‌های آن است. امروزه با گسترش روز افزون دانشگاه‌های هنر و شیوه‌های نوین آموزش‌های هنری، نیاز به منابع مکتوب به روز شده بیش از بیش احساس می‌شود. کتابی که در دست دارید پیشقراول این سلسله کتاب‌ها می‌باشد که در آن سعی شده است اصول علمی هنر و تکنیک عکاسی را در بیشتر شاخه‌های آن به دانشجویان این رشته و نیز علاقمندان آن بیان نماید.
فهرست کتاب: تاریخ عکاسی، تاریخ دوربین عکاسی، نور در عکاسی، دوربین عکاسی، لنز، فیلتر‌های عکاسی، صفحه حساس لابراتوار، نوردهی، نور‌پردازی در عکاسی، ترکیب بندی، عکاسی دیجیتالی

قسمتی از کتاب عکاسی از ع تا ی نوشته ی مهدی نوری مقدم :

در تعریفی ساده کاغذ عکاسی صفحه ای از جنس کاغذ (به استثناء صفحه های ترانسپارنت) می باشد که سطح آن آغشته به مواد شیمیایی حساس به نور می باشد و به منظور چاپ تصویر نقش بسته بر روی نگاتیو از آن استفاده می شود.از نقطه نظر تاریخی نخستین بار توماس ووجود در سال1802 تاثیر نور بر صفحه ی حساس را کشف نمود . این کشف بعد ها راهگشای نیپس و داگر در ساخت صفحات حساس عکاسی گردید . اما تولید و ساخت صفحه ای حساس از جنس  کاغذ که قابل مرئی نمودن تصویر نگاتیو به پوزتیو پس از طی مراحل ظهور و ثبوت شیمیایی بر روی آن امکان پذیر گردد ، پس از اختراع کالو تایپ توسط دانشمند انگلیسی ، ویلیام فوکس تالبوت ، صورت پذیرفت.
به منظور چاپ تصویر نگاتیو بر روی کاغذ عکاسی از سه تکنیک می توان بهره جست. در نخستین روش که به چاپ کنتاکت معروف است، فیلم نگاتیو بر سطح کاغذ قرار داده شده و به آن نور تابنده شده تا تصویر نگاتیو به صورت مثبت و در اندازه ی فریم به چاپ برسد.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 647 g
ناشر

مارلیک

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ چهارم

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

56.000 تومان

سود شما: 14.000 تومان

37.600 تومان

سود شما: 9.400 تومان

40.000 تومان

سود شما: 10.000 تومان