غزلیات سعدی رحلی نفیس کد 9072

360.000 تومان

سود شما: 90.000 تومان

غزلیات سعدی رحلی نفیس

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب گزیده ی غزلیات سعدی :

سعدی را استاد سخن نامیده‌اند و به‌حق هر سخنی که از او به ما رسیده، در طول قرن‌ها محبوب و دلنشین و نقل محافل بوده است. فرقی نمی‌کند سعدی از عشق برایمان بگوید یا اندرزمان بدهد، از خداشناسی بگوید یا اصول حکومت‌داری را تشریح کند، با زبان شعر حرف بزند یا نثر، خواه‌ناخواه شیرینی کلام مخاطب فارسی‌زبان را جذب می‌کند. با این حساب عجیب نیست که کلیات سعدی با آن حجم زیاد و تنوع قالب و موضوع، یکی از کتاب‌های نفیس محبوب به شمار بیاید و عده زیادی به نگهداری از این کتاب در بهترین شرایط و با آراسته‌ترین ظاهر علاقه داشته باشند.
نه‌تنها کلیات، بلکه بخش‌هایی از آن مثل غزلیات و بوستان و گلستان هر کدام در کتاب‌هایی جداگانه مهمان کتابخانه‌های ایرانی و هدیه‌هایی ارزشمند برای دوستان و نزدیکان هستند. درمورد غزل می‌‌گویند اگر سعدی در قرن هفتم ظهور پیدا نمی‌کرد، شاید حضور حافظ لسان‌الغیب را هم در قرن بعدی شاهد نبودیم. غزلیات سعدی با تنوع وزنی و تعداد زیادشان راه را برای بسیاری شاعران پس از او روشن کردند و برای کسی که با آموزش و تربیت ایرانی بزرگ شده، دست کم یکی دو بیتی از میان غزل‌های سعدی خاطره‌ساز بوده است.
کتاب های نفیس
کتاب‌های نفیسی که از غزلیات سعدی منتشر شده‌اند، گاه تمامی غزل‌های او و گاه گزیده‌ای از آن‌ها را در برمی‌گیرند که معمولا نسخه‌های گزیده با حجمی کمتر، انتخاب‌های مناسبی به عنوان یک کتاب نفیس ظریف هستند. نسخه‌ای که نشر آبان از گزیده غزلیات سعدی به چاپ رسانده، با هنر خوشنویسی و مینیاتور در صفحات کتاب همراه شده است. همان‌طور که از یک کتاب نفیس انتظار می‌رود، صفحات این کتاب از جنس گلاسه هستند و قاب فیروزه‌ای‌رنگ کتاب هم از جلد زرکوب آن محافظت می‌کند. این کتاب گزیده غزلیات سعدی را می‌توانید از دیجی‌کالا تهیه کنید.

قطع کتاب رحلی

دارای قاب کشویی 

جلد سخت ، جلد طلاکوب ، رنگ فیروزه ای

جنس صفحات گلاسه

کتاب مصور به همراه نقاشی های مینیاتور

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 2969 g
ناشر

کتاب آبان

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت /قاب دار

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

2.000.000 تومان

سود شما: 500.000 تومان

360.000 تومان

سود شما: 90.000 تومان

320.000 تومان

سود شما: 80.000 تومان

264.000 تومان

سود شما: 66.000 تومان