فرزند نیل

188.000 تومان

سود شما: 47.000 تومان

زندگی حضرت موسی (ع) از بدو تولد تا رسیدن به مقام نبوّت

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب فرزند نیل :

کتاب حاضر چنانچه از نامش پیداست، سرگذشت کودکی تا آغاز بعثت حضرت موسی(ع) را به تصویر می کشد. البته باید متذکر شد که سرگذشت حضرت موسی(ع) در قرآن مجید آمده است و از آنجایی که نام مبارک حضرت موسی(ع) ۱۳۶ بار در ۳۴ سوره قرآن آمده است، از این رو می توان گفت قرآن عنایت و توجهی خاص به زندگی ایشان داشته است. او که از پیامبران اوالعزم می باشد، دارای شریعت و کتاب مستقل (تورات) و دعوت جهانی بود. حضرت موسی(ع) از نسل ابراهیم(ع) است و با شش واسطه به آن حضرت می ر ‎سد: «موسی بن عمران بن یصهر بن قاهث بن لیوی لاوی بن یعقوب بن اسحاق بن ابراهیم.» ایشان ۵۰۰ سال پس از ابراهیم خلیل(ع) ظهور کردند و عمری طولانی داشتند.
موضوع و خلاصه کتاب فرزند نیل اثر هاوارد فاست نویسنده مشهور آمریکایی را در این مطلب میتوانید مطالعه کنید، هاوارد فاست یک نویسنده محبوب در زمینه کتاب های تاریخی است و ترجمه های مختلفی از این کتاب های این نویسنده در ایران انجام شده است، ترجمه موجود در فروشگاه کتاب از ذبیح الله منصوری و تعداد صفحات کتاب856 صفحه  میباشد.
موضوع و خلاصه کتاب درباره زندگی حضرت موسی (ع) از بدو تولد تا رسیدن به مقام نبوّت. معمولاً در بسیاری از کتب و در رأس آن‌ها قرآن به جنبة الهی زندگی حضرت موسی (ع) که مربوط به دوره بعد از بعثت آن حضرت می‌باشد پرداخته شده است.

معرفی هاوارد فاست نویسنده کتاب فرزند نیل :

 هاوارد فاست در سال 1960 کتاب فرزند نیل را به چاپ رساند، هاوارد فاست متولد سال 1914 در نیویورک است در حالی که مادرش یک مهاجر بریتانیایی و پدرش یک مهاجر اوکراینی و هر دو یهودی بودند. با مرگ مادرش در ۱۹۲۳ و بیکار شدن پدرش، جوان‌ترین برادرش یولیوس برای ادامه زندگی نزد خویشاوندان شان رفت لیکن هاوارد و برادر بزرگش ژروم به کار فروختن روزنامه مشغول شدند. هاوارد جوان نوشتن را در سنین پایین آغاز کرد. در حالی که به سیاحت در اکناف آمریکا و انجام شغل‌های گوناگونی مشغول بود، نخستین داستانش به نام دو دره را در سال ۱۹۳۳ منتشر کرد.
از دیگر آثار هاوارد فاست میتوان کتاب های دیروز بیگانه ، آخرین مرز و راه آزادی را نام برد، هاوارد فاست اکثر نوشته های خود را در قالب کتاب های تاریخی نوشته و یکی از برترین نویسندگان کتاب های تاریخی است.

بخشی از کتاب فرزند نیل :

روزی که موسی ده ساله شد ، در روز ده سالگی ، فرعون مصر موسوم به رامسس دوم آن طفل را به حضور طلبید .موسی ، پسری بود زیبا ، دارای موهای سیاه و در جلو ، یعنی روی پیشانی ، موهایش را کوتاه کرده بودند اما در طرفین سر موهای بلندش به دو شانه می رسید و در عقب مویش روی پشت می افتاد. هرکس آن پسر را می دید می فهمید که بزرگ زاده و وابسته به خاندان سلطنتی است ، زیرا راست می ایستد و سر را بلند نگه می داشت . و آموزگاران به شاهزادگان مصری می آموختند که باید راست باییستند و سر را راست نگاه دارند.
تنها چیزی که موسی را از مصری های نیل سلفی متمایز می کرد این بود که بینی بزرگ داشت و بینی او به بینی مصری های نیل علیا شبیه می نمود.
با اینکه بیش از ده سال از عمر موسی نمیگذشت هرکس که او را می دید می گفت وی یک نوجوان سیزده ساله و شاید چهارده ساله است و در روز دهمین سال تولد آن پسر وقتی او را پذیرفت  گفت : « موسی میبینم که بزرگ شده ای »…
کتاب فرزند نیل را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 1141 g
ناشر

تاو

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

206.500 تومان

سود شما: 88.500 تومان

56.000 تومان

سود شما: 14.000 تومان

140.000 تومان

سود شما: 35.000 تومان

87.500 تومان

سود شما: 37.500 تومان