قرآن کریم همراه با تفسیر شاعران پارسی گو

1.200.000 تومان

سود شما: 300.000 تومان

همراه با تفسیر شاعران پارسی گو

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب قرآن کریم همراه با تفسیر شاعران پارسی گو :

 شامل : متن قرآن کریم ، ترجمه ای نو از قرآن کریم ، اشعار شاعران پارسی گو در تفسیر آیات قران کریم به کوشش دکتر علی اکبر افراسیاب پور (دو جلدی)

این اثر، کتابی مرجع از تأثیر قرآن مبین بر شعر پارسی است و پژوهشگر آن بیش از ۵۰۰ دیوان از سروده‌های شاعران پارسی‌گو که حدود ۵۰ نسخه از این تعداد به صورت خطی است، را مورد تحقیق و بررسی قرار داده است. در واقع افراسیاب‌پور نسخه‌های گوناگون از سده‌های مختلف و مربوط به کشور‌های ایران، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، هند و آناتولی را از نظر گذرانده و برای هر سوره قرآن کریم شواهد و تلمیحات قرآنی در دیوان‌ها را یکجا گردآورده است.
غیر از آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» که ابیات بیشتری ذیل آن قرار می‌گرفت، باقی آیات به گونه‌ای طراحی شده که خواننده این کتاب، آیه‌ها، ترجمه و ابیات مربوط را در مقابل خود ببیند. یعنی هر جای کتاب را که می‌گشاید، در سمت راست، ابتدا آیات و ترجمه آن‌ها در بالای صفحه دیده می‌شود و در پایین و صفحه روبرو، ابیات مربوط با آن آیه در مقابلش نمایان است. ابیات نیز برای هر آیه اغلب از معانی لفظی به سوی معانی معنوی و باطنی سیر می‌کند.
از برجستگی‌های این اثر، ارائه ترجمه‌ای جدید از قرآن کریم است. این ترجمه بسیار پایبند به متن انجام شده است و برای خواننده‌ای که می‌خواهد ترجمه دقیق آیات قرآنی را بدون هیچ کم و کاست و یا افزایش و تفسیری مطالعه کند، بهترین ترجمه است. با اینکه تحت اللفظی نیست اما بسیار به متن قرآن نزدیک است. ضمن آنکه برای برخی از آیات دو یا سه ترجمه دیگر هم پیشنهاد شده است.
قرآن کریم همراه با تفسیر شاعران پارسی‌گو ثمره ۱۰ سال تلاش علی‌اکبر افراسیاب پور است. وی دکترای عرفان اسلامی دارد و دانشیار عرفان و ادیان دانشگاه شهید رجایی است و افزون بر صد پایان‌نامه دکتری و کارشناسی ارشد را راهنمایی کرده است. 
این کتاب همه کسانی را که به گونه‌ای با قرآن کریم سر و سری دارند به کار می‌آید و برای مدرسان علوم قرآنی، روحانیون و اصحاب منبر، کارگزاران و برنامه‌سازان رادیو و تلویزیون، نویسندگان و تهیه‌کنندگان مطالب و مضامین قرآنی برای نشریات و مطبوعات دانشجویان و همه علاقه‌مندان به این کتاب آسمانی سودمند خواهد بود و به رونق کارشان در نشر فرهنگ قرآنی خواهد افزود.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 2700 g
ناشر

سفیر اردهال

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

944.000 تومان

سود شما: 236.000 تومان

187.500 تومان

سود شما: 62.500 تومان

320.000 تومان

سود شما: 80.000 تومان

67.500 تومان

سود شما: 7.500 تومان