قوانین و مقررات مربوط به شهر و شهرداری

120.000 تومان

مجموعه قوانین دیدآور، با آخرین اصلاحات

تعداد
دسته:
اشتراک بگذارید

توضیحات

وضع و اجرای قانون، پیش نیاز اصلی برقراری نظم، امنیت و عدالت در یک جامعه است. در نظام قضایی حاکم، جهل به قانون رافع مسئولیت نبوده و همواره چنین فرض می‌شود که، تمام افراد جامعه، از همه احکام و قوانین، آگاهی دارند. از این رو، آگاهی و اطلاع از قوانین موضوعه، برای همه افراد اجتماع هم یک حق مسلم است و هم یک ضرورت اجتماعی.

نشر دیدار، با شعار «با آگاهی از قوانین می توانید وکیل خود باشید» به عنوان یکی از انتشارات پیش رو در تدوین و نشر مجموعه قوانین و مقررات، متن قوانین را به صورت دقیق و منقح شده به چاپ رسانده و در دسترس عموم قرار داده است.

قوانین و مقررات مربوط به شهر و شهرداری، دربردارنده­ی موضوعاتی از قبیل تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی، انتخاب شهردار و وظایف شهرداری ها، ضوابط کار ساخت و ساز و تخلفات ناشی آن، حریم شهرها، اصناف، اماکن عمومی، فضای سبز و غیره است. در کتاب حاضر، با توجه به پراکنده بودن قوانین مربوط به شهر و شهرداری، همه­ی این قوانین و مقررات در یک مجموعه گردآوری و در دسترس مخاطبان قرار داده شده است. این مجموعه مشتمل بر قوانین و مقررات راجع به: 1- شوراهای اسلامی؛ 2- قوانین شهرداری؛ 3- اصناف – اماکن عمومی؛ 4- نوسازی و عمران شهری؛ 5- اراضی و املاک؛ 6- ساختمان؛ 7- فضای سبز – آلودگی هوا، می­باشد.

از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– گردآوری و تدوین متن صحیح و منقح شده قوانین و مقررات مربوط به شهر و شهرداری؛

– اِعمال آخرین اصلاحات و الحاقات؛

– برخی از قوانین گردآوری شده در این مجموعه عبارتند از: قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، قانون شهرداری، آیین نامه مالی شهرداری ها به همراه آیین نامه های مربوطه، قانون نظام صنفی به همراه آیین نامه ها و دستور العمل های مربوطه، قانون نوسازی و عمران شهری به همراه آیین نامه های مربوطه، قانون نحوه تقویم ابنیه، املاک و اراضی مورد نیاز شهرداری ها، لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه های عمومی، عمرانی و نظامی دولت، قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح های دولتی و شهرداری ها، قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها، قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و غیره؛

– بیان برخی از آرای وحدت هیأت عمومی دیوان عالی کشور، آرای دیوان عدالت اداری، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و نظریات شورای نگهبان مرتبط با هر قسمت.

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 788 g
ناشر

دیدآور

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات