لغت نامه تفسیری مترجم ابوالفضل بهرام پور

136.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

جدیدترین لغت نامهء تدبری قرآن

گزینه های موجود

در انبار موجود نمی باشد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب لغت نامه ی تفسیری نوشته ی بهرام پور :

این لغات نامه به طور کلی با بقیه لغت نامه های قران کریم فرق میکند.
ما فقط وقتی به توضیح لغتی از قرآن احتیاج پیدا میکنیم،به لغت نامه رجوع میکنیم ولی لغت نامه تفسیری حاضر،یک کتاب مطالعه و تدبر است چه به لغت قرآن احتیاج پیدا کنیم یا نکنیم.
صفحات این لغات نامه بر اساس صفحات قران کریم شماره گذاری شده است.
این لغت نامه تفسیری به این دلیل کتاب مطالعه است که به انسان قدرت تدبر و تحلیل قرانی میدهد.
الف) صفحات این لغت‌نامه براساس صفحات قرآن کریم شماره گذاری شده است. مثلا اگر شما در صفحه ۲۷۵ قرآن، به توضیح لغتی احتیاج پیدا کردید، صفحه ۲۷۵ لغت‌نامه تفسیری را باز می‌کنید و لغت مورد نظر خود را می‌یابید. همچنین اگر همین لغت مثلا در صفحه ۳۰۰ قرآن کریم تکرار شده باشد، خواهید دید که این لغت در همان صفحه نیز تکرار شده است.
دلیل این صفحه آرائی این است که اولا مراجعه به لغت‌های قرآن برای عموم آسان شود و خصوصا اینکه یافتن لغت در لغت‌نامه از طریق ریشه‌یابی برای بسیاری از افراد مشکل است.
ب) این لغت‌نامه تفسیری از آن جهت برای مطالعه مفید است که به انسان قدرت تدبر و تحلیل در قرآن را می‌دهد. مثلا در این کتاب گفته شده است؛ (اَسلَمَ: این کلمه دو ترجمه دارد: ترجمه به صورت فعل لازم؛ تسلیم شد، و ترجمه به صورت فعل متعدی؛ تسلیم کرد. وقتی می‌گوییم ابراهیم (ع) تسلیم خدا شد، مفهوم روشن است. ولی وقتی می‌گوییم ابراهیم تسلیم کرد، باید پرسید چه چیزی را تسلیم کرد! اینجاست که باب تدبر به روی انسان باز می‌شود.
گفتنی است مآخذ لغت‌ها در آخر کتاب آورده شده است. ولی گاهی به خاطر اهمیت لغت، در بعضی موارد، نام مأخذ در کنار لغت ذکر شده است.
کتاب لغت نامه تفسیری قرآن کریم ترجمه بهرام پور را به همراه تخفیف آن خریداری کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 1.586 g
ناشر

آوای قرآن

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.