م.م.محمد اثر حداد پور جهرمی

92.800 تومان

سود شما: 23.200 تومان

کتاب م.م.محمد درباره ی زندگی پسری پرشور و با انگیزه است که در طفولیت به مشکلی بزرگ دچار شد

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

خرید کتاب م.م.محمد اثر محمد رضا حداد پور جهرمی

 

درباره ی کتاب 

 

این کتاب خلاصه ی پستی و بلندی های زندگی پسری است که پر بود از علاقه و خونگرمی و ارتباط با جامعه و دغدغه های عمومی. اما با سد بزرگی روبه رو بود که مانند یک ترمز قوی، مدام مانع حکت او میشد. اما رشدش را خیر! تا این که پس از سی و هشت سال، تصميم گرفت آن تجارب و دغدغه ها را با دیگران به اشتراک بگذارد. تا بگوید کسی که حتی در گفتن و تلفظ  اسم خودش می ماند و به دشواری به جای این که بگوید «محمد» می گفت « م.م.محمد» توانست بالاخره از آن مراحل عبور کند. همچنین تجربیات زیباتری را در زندگی اش بیازماید.

تصمیم گرفت اسم کتابش را م.م.محمد بگذارد تا مخاطبش در زمان خرید کتاب، حداقل برای یک بار هم که شده مجبور شوند مثل او حرف بزنند . برای لحظاتی، مکث و تعجب و عکس العمل اطرافیانش را ببیند. زندگی را باید زندگی کرد.دیگر رمان ایرانی…

بنشينيم و غصه بخوریم که درها بسته شده و به چیزهایی دچار شده ایم که دست خودمان نبوده و نتیجه بگیریم که لابد خدا خواسته وارد اجتماع نشوم و سرنوشتم این است، چیزی جز توجيه تنبلی نیست. اسم آن ايمان نیست، بلکه کور کردن استعدادها و به فریاد خود نرسیدن و تسلیم شدن است. انسان تا زنده است باید بجنگد و زندگی کند و حال خوبش را بسازد و به خدا توکل داشته باشد.

 

بخشی از کتاب م.م.محمد :

یک روز وقتی از خواب بیدار شد احساس کرد جا تنگ است و نمی تواند مثل همیشه قد بکشد و خمیازه ای بزند و تکانی بخورد. حتی کم کم داشت نفسش می گرفت و دلش می خواست برود بیرون، اما نمی توانست. در میان چیزی مانند رختخواب گرفتار شده بود. نمی دانست کدام طرف سرش است و کدام طرف ته اش!

اندکی این طرف و آن طرف شد، اما دیدنه! نمی تواند جابه جا شود. می خواست رختخواب را از روي خودش بردارد و نفسی بکشد، اما به همین راحتی نبود. دیگر داشت حوصله اش سر می رفت. شروع کرد و با دست و پا زدن های محکم و زیاد، اطرافش را تکان داد. متوجه بود که یک نفر از بیرون، مدام روی رختخوابش دست می کشد . صلوات می فرستد . گاهی هم اظهار درد و ناراحتی می کند، اما نمی دانست به خاطر لنگ ولگدهای اوست که به آن روز افتاده است.

 

بخش دیگری از کتاب م.م.محمد :

 

ترس ) 

 

شب ها اذیت و بازی های کودکانه محمد و ملیحه شدت می گرفت. اسباب بازی خاصی هم نداشتند. با همان سه چهار تکه ای که با چوب و پارچه و پلاستیک سر هم کرده بودند بازیهای مختلف می کردند. مغازه ای نزدیکی منزل پدری آنها بود که اسباب بازیهای فراوانی داشت. شاید تا سن سه چهار سالگی منتها الیه آرزوی محمد این بود که یا در آن اسباب بازی فروشی کار کند .

یا صاحب قنادی باشد و بی حساب وکتاب شیرینی بخورد خوب یادش بود. اسباب بازی مورد علاقه او تفنگ و شمشیر و حداکثر توپ پلاستیکی بود و اسباب بازی مورد علاقه ،ملیحه عروسک و پارچه های رنگی به خاطر همین، هیچ وقت به معنای واقعی کلمه هم بازی نبودند چون به وسایل بازی یکدیگر علاقه ای نداشتند. اما چاره ای نبود و باید یک طوری سر می کردند و یک شب کمی بیشتر از سایر شب ها اذیت کردند…

 

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن از انتشارات آثار برات خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

توضیحات تکمیلی

وزن 200 g
ابعاد 21 × 14 × 21 cm
نویسنده

ناشر

حداد

تعداد صفحات

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

نقد و بررسی‌ها

    هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “م.م.محمد اثر حداد پور جهرمی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات پیشنهادی

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

61.200 تومان

سود شما: 10.800 تومان

40.000 تومان

سود شما: 10.000 تومان

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

40.800 تومان

سود شما: 7.200 تومان

96.000 تومان

سود شما: 24.000 تومان

48.000 تومان

سود شما: 12.000 تومان

67.800 تومان

سود شما: 45.200 تومان